Premier League Sevenler Cemiyeti

United’ın ileri hatları iyiydi ama şansı bir türlü yaver gitmedi, savunması ise berbattı, çok ciddi açıklar verdi. Eğer Arsenal fark atamamışsa bunun tek nedeni şanssızlıktır. Bayağı pozisyon harcadılar.

Yalnız ben hakemi hiç beğenmedim. Bu ligde böyle en basit şeylere bile faul düdüğü çalan hakemlere alışık değiliz.

Bu arada o nasıl bir teknolojidir öyle? İlk golü kalecinin gözünden göstermek için simülasyon yaptılar ve kalecinin olayı yanlış muhakeme ettiği sonucuna vardılar.

Bana öyle geliyor ki Tottenham ilk dörtte bitiremeyecek. Arsenal ise hafta içindeki kötü oyununun nedenini ortaya koydu. Bundan sonra rahat bir fikstürü var. Bu nedenle Avrupa’ya da tekrar asılabilir. Çünkü ligi ilk dörtte bitirmekte zorlanmayacaktır.

1 Beğeni

City naptın oğlum sen, yazık günah değil mi?

Her ne kadar Atl. Madrid’in tur atlamasını istesem de Simeone’nin ilk maçtaki hareketinden sonra çok iyi oldu bu, iki ayaklı maçlarda erkenden ötülmez. Real Madrid takım olarak Ronaldo’nun performansına bakıp ağlıyordur…

2 Beğeni

Kralımız Ronaldo döktürdü, gereken cevabı verdi. Karşısında winner adam varken Simeone çok peşin konuştu.

2 Beğeni

City’yi esefle kınıyorum. Tamam, rakibini yenebilirsin. Zaten bunun için sahaya çıkıyorsun ama bunu terbiyeli bir şekilde yap. Bu kadar çok gol atılmaz ki. :rofl:

2 Beğeni

İnsandan robota evrimleşme olursa Ronaldo ara form olarak kabul görür.

Ronaldo başlığı istiyorum.

Benim umudum 2 tane daha atıp Beşiktaş’ın 8-0 mevzusunu bir nebze unutturmalarıydı. Zırt diye maçı bitirdi hakem.

4 Beğeni

Hakem de “bu kadar yeter” dedi hâliyle.

Liverpool’un da tur atlamasıyla beraber çeyrek finalde 4 pl takımı var.

3 Beğeni

Ben Barcelona her an elenebilir diye beklerken adamlar resmen kudurdu arka arkaya tıklattılar

Çocukluğumdan beri BayernSever biriyim, üzüldüm yauv. En azından 2-2 ile elenseydin be Bayern

Evet çeyrek finalden itibaren eşleşebiliyorlar. Örneğin geçen sene city-liverpool eşleşmişti. Kura çekimi cuma günü

3 Beğeni

Dün Ronaldo’yu izlerken taraftarı olmuştum, bugün Messi’nin performansina aşık oldum. İki dev ismi aynı yıllarda izledigimiz için çok şanslıyız. Ha bu demek değildir ki futbolu bireyselliğe indirgeyelim.

Aslında bu yanlış bir sistem. Aynı ülkeden iki takım mümkün olduğunca geç eşleşmeli. Bir ülkeden iki takım varsa sadece finalde karşılaşmalı. Dört tane varsa yarı finalde karşılaşmalı. Bence UEFA bu sistemi değiştirmeli.

Liverpool için o gece bu sene mi acaba? Munih yenecek diye çok korkuyordum ama Van Dijk ve Mane sağ olsun korktuğum olmadı.

Bende 2 ay öncesine kdar o sene bu sene diye düşünüyordum ki, ligin 2. yarısı çok kötü performans gösterdiler ve malesef ki ligin sonunu getirmeleri mucizeye bağlı.City çok rahat şampiyon olur.Efsane barcelona kadrosundan sonra gördüğüm en ezici takım.

1 Beğeni

Liverpool yanlış yaptı. Eğer ligde şampiyonluğu bu kadar istiyorlarsa Şampiyon Ligi’ni kovalamamalıydılar. Bir İngiliz takımının her ikisinde birden şampiyon olması çok nadir görünen bir durum. Bu yoğun programla mümkün değil.

Liverpool premier ligde tarihlerindeki hafta ihtibariyke en yüksek puana ulaştilar. City normal bir takım değil. Her mevkileri üst düzey, eksikleri olmayan ve bütçe olarakta tüm zamanlarin en çok para harcanan kulubü (yanlisim varsa düzeltin). Oyunlardaki hileli takimlar gibiler. Adamlarin çıtasi 90-100 puan arasi. Oysa premier ligin genel ortalamasini alsaniz 80-85 cikar. Liverpool kaybetse bile çok üst düzey bir performans gösteriyor.

Liverpool ikisini de yapabilecek kapasitede görüyor olabilir kendisini. Bu arada geçenlerde radyoda duymuştum Salah “PL şampiyonluğu gelecekse şampiyonlar ligini tercih etmeyebilirim” gibi bir şey söylemiş. Lakin Liverpool’dan Başakşehir yaklaşımı beklemek ne kadar doğru?

Bence Liverpool’dan Başakşehir yaklaşımı beklenebilir ama bir seneye mahsus olur. Liverpool’un bulunduğu lig, kolay bir lig olsa ikisini bir arada götürsün derdim ama Premier League fazlasıyla zor bir lig. Başakşehir’in yaklaşımı ise tam bir komedi. Türkiye liginde şampiyon olmak sanki çok önemli bir başarıymış, Türkiye ligi çok değerli bir ligmiş gibi Avrupa’dan vazgeçiyorlar. Orada siyasi bir konu var.