Premier League Sevenler Cemiyeti

(Okan Akıncı) #85

Az önceki Southampton-Tottenham maçını izleyen oldu mu?

İlk yarı resmen uykum geldi. Çünkü tek taraflı bir maçtı. Southampton hiç varlık gösteremedi, Tottenham farka gidecek gibi görünüyordu ama ikinci yarı maç 180 derece döndü ve Southampton 2-1 kazandı. Özellikle frikik golü harikaydı.

Tottenham’da işler hiç iyi gitmiyor. Son dört haftada sadece bir puan alabildiler. Eğer o puan kayıpları olmasaydı şu an belki de liderdiler. Şimdiyse ilk dört şansını bile zora soktu. Maçı izlerken dikkatimi çekti, Tottenham oyuncularının da morali iyi değil. Çok çabuk geriliyorlar. Harry Kane’in sakatlığı bitti, bugün gol de attı, pozisyonlara da girdi ama takımı tek bir kişi kurtaramaz. Neyse ki yeni stadın gelecek ay açılacağı söyleniyor.

(İbrahim Şahin) #86

‪Dün Man. City’nin golüne ofsayt verilmedi, bugün de Allison’a yapılan harekete faul verilmiyor. Gerçekten ilginç :thinking:

(Okan Akıncı) #87

Golü bilmem ama faul kolay kolay verilmez zaten. Premier League’de sert futbol oynanır. Fakat bence hakem hatalarında bit yeniği aramamak gerek. O şeyler genelde Türkiye gibi ülkelerde olur.

(fatih çetin) #88

Golde oyuncu ofsaytta idi fakat rakip hamle yapınca ofsayt bozuldu sanırım. Rakipten gelen top gol oldu. Hakemin yan hakem ile konuşması etkiledi. VAR olsa daha net anlaşılırdı.

(İbrahim Şahin) #89

Yan hakem pozisyona ofsayt veriyor. Guardiola basın toplantısında ofsayt olduğubu kabul etti.

(fatih) #90

Arsenal beklenmeyini yapti ve united’a ilk deplasman yenilgisini yaşattı. Üstelik united deplasmanlarda berabere bile kalmamisti. Tottenham’in yenilgisi ve chelsea’nin beraberligi sonrasi şampiyonlar ligi yarışı iyice kızıştı. Tottenham hala 3. Olsa bile moral ve fizik olarak düşüşte. City ve liverpool gibi çok zor deplasman oynayacaklar ve sampiyonlar ligiyle beraber ligi götürmeleri daha güçleşiyor. Umuyorum yarış son haftalara kadar sürer ve arsenal şampiyonlar ligine gider :slight_smile:

(Okan Akıncı) #91

United’ın ileri hatları iyiydi ama şansı bir türlü yaver gitmedi, savunması ise berbattı, çok ciddi açıklar verdi. Eğer Arsenal fark atamamışsa bunun tek nedeni şanssızlıktır. Bayağı pozisyon harcadılar.

Yalnız ben hakemi hiç beğenmedim. Bu ligde böyle en basit şeylere bile faul düdüğü çalan hakemlere alışık değiliz.

Bu arada o nasıl bir teknolojidir öyle? İlk golü kalecinin gözünden göstermek için simülasyon yaptılar ve kalecinin olayı yanlış muhakeme ettiği sonucuna vardılar.

Bana öyle geliyor ki Tottenham ilk dörtte bitiremeyecek. Arsenal ise hafta içindeki kötü oyununun nedenini ortaya koydu. Bundan sonra rahat bir fikstürü var. Bu nedenle Avrupa’ya da tekrar asılabilir. Çünkü ligi ilk dörtte bitirmekte zorlanmayacaktır.

City naptın oğlum sen, yazık günah değil mi?

Her ne kadar Atl. Madrid’in tur atlamasını istesem de Simeone’nin ilk maçtaki hareketinden sonra çok iyi oldu bu, iki ayaklı maçlarda erkenden ötülmez. Real Madrid takım olarak Ronaldo’nun performansına bakıp ağlıyordur…

(İbrahim Şahin) #93

Kralımız Ronaldo döktürdü, gereken cevabı verdi. Karşısında winner adam varken Simeone çok peşin konuştu.

(Okan Akıncı) #94

City’yi esefle kınıyorum. Tamam, rakibini yenebilirsin. Zaten bunun için sahaya çıkıyorsun ama bunu terbiyeli bir şekilde yap. Bu kadar çok gol atılmaz ki. :rofl:

İnsandan robota evrimleşme olursa Ronaldo ara form olarak kabul görür.

(Emre ) #96

Ronaldo başlığı istiyorum.

(Aslı Dağlı) #97

Benim umudum 2 tane daha atıp Beşiktaş’ın 8-0 mevzusunu bir nebze unutturmalarıydı. Zırt diye maçı bitirdi hakem.

(Okan Akıncı) #98

Hakem de “bu kadar yeter” dedi hâliyle.

(fatih) #99

Liverpool’un da tur atlamasıyla beraber çeyrek finalde 4 pl takımı var.

Ben Barcelona her an elenebilir diye beklerken adamlar resmen kudurdu arka arkaya tıklattılar

Çocukluğumdan beri BayernSever biriyim, üzüldüm yauv. En azından 2-2 ile elenseydin be Bayern

(fatih çetin) #102

Birbirleriyle eşleşebilecekler mi peki?

(fatih) #103

Evet çeyrek finalden itibaren eşleşebiliyorlar. Örneğin geçen sene city-liverpool eşleşmişti. Kura çekimi cuma günü