Premier League Sevenler Cemiyeti

(Okan Akıncı) #105

Aslında bu yanlış bir sistem. Aynı ülkeden iki takım mümkün olduğunca geç eşleşmeli. Bir ülkeden iki takım varsa sadece finalde karşılaşmalı. Dört tane varsa yarı finalde karşılaşmalı. Bence UEFA bu sistemi değiştirmeli.

(İbrahim Şahin) #106

Liverpool için o gece bu sene mi acaba? Munih yenecek diye çok korkuyordum ama Van Dijk ve Mane sağ olsun korktuğum olmadı.

(Buyici) #107

Bende 2 ay öncesine kdar o sene bu sene diye düşünüyordum ki, ligin 2. yarısı çok kötü performans gösterdiler ve malesef ki ligin sonunu getirmeleri mucizeye bağlı.City çok rahat şampiyon olur.Efsane barcelona kadrosundan sonra gördüğüm en ezici takım.

(Okan Akıncı) #108

Liverpool yanlış yaptı. Eğer ligde şampiyonluğu bu kadar istiyorlarsa Şampiyon Ligi’ni kovalamamalıydılar. Bir İngiliz takımının her ikisinde birden şampiyon olması çok nadir görünen bir durum. Bu yoğun programla mümkün değil.

(Yakup Alioğlu) #109

Liverpool premier ligde tarihlerindeki hafta ihtibariyke en yüksek puana ulaştilar. City normal bir takım değil. Her mevkileri üst düzey, eksikleri olmayan ve bütçe olarakta tüm zamanlarin en çok para harcanan kulubü (yanlisim varsa düzeltin). Oyunlardaki hileli takimlar gibiler. Adamlarin çıtasi 90-100 puan arasi. Oysa premier ligin genel ortalamasini alsaniz 80-85 cikar. Liverpool kaybetse bile çok üst düzey bir performans gösteriyor.

(Özgür Kuru) #110

Liverpool ikisini de yapabilecek kapasitede görüyor olabilir kendisini. Bu arada geçenlerde radyoda duymuştum Salah “PL şampiyonluğu gelecekse şampiyonlar ligini tercih etmeyebilirim” gibi bir şey söylemiş. Lakin Liverpool’dan Başakşehir yaklaşımı beklemek ne kadar doğru?

(Okan Akıncı) #111

Bence Liverpool’dan Başakşehir yaklaşımı beklenebilir ama bir seneye mahsus olur. Liverpool’un bulunduğu lig, kolay bir lig olsa ikisini bir arada götürsün derdim ama Premier League fazlasıyla zor bir lig. Başakşehir’in yaklaşımı ise tam bir komedi. Türkiye liginde şampiyon olmak sanki çok önemli bir başarıymış, Türkiye ligi çok değerli bir ligmiş gibi Avrupa’dan vazgeçiyorlar. Orada siyasi bir konu var.

(Can) #112

Sanıyorum en ama en uzak durmam gereken başlık bu başlık…

(Özgür Kuru) #113

Bu çok ayrı bir konu tabi, bu başlıkta bunlara değinmedim. Ama yine de Liverpool gibi bir takımın Avrupayı bırakması karşısında “neden yaa” demem. Bunun yanında ise bırakmıyor oluşunu da gayet mantıklı bulurum. Demek istediğim bu idi.

(fatih) #114

Bence lpool tur atlayarak en iyisini yaptı. Zaten ligde de city’nin puan kaybını bekleyecekleri, şanslarının azaldığı bir yarış var. Şampiyonlar ligini kazanma ihtimali hiç de az değil. Ayrıca 7 puan önde oldugu ligi kaybetmenin travmasını da bununla atlatabilirler.

(İbrahim Şahin) #115

Lig Liverpool için bir travma arkadaşlar, Başakşehirle benzetmek nedir ya? Başakşehir vizyonsuzluktan ötürü bu durumda. Liverpool’un durumu ise daha farklı, şampiyonluğa hasret kalmış bir takım. Liverpool’un lig şampiyonluğu, UCL şampiyoluğundan daha büyük bir ses getirir.

(fatih) #116

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

(Aslı Dağlı) #120

Dünkü Avrupa Kupası maçlarından hangisini izleyeceğiz diye konuşurken Premier League sevgimizden ötürü Arsenal’in maçını seçtik. Maçı bir yandan çeviri yaparken epey keyifle izlediğimi de söylemeliyim. Ama gece 1’den sonra başlayan Slavia Prag - Sevilla maçının tekrarını izleyince bir tık pişman olmadım değil. Bol gollü futbol izlemeye bayılıyorum; meğer aradığım burnumun dibindeymiş. M.City maçını izleyemediğimden kaçırdığım 7 golü ikame etti SLP - SEV maçı. SLP’ın attığı son golde holiganlar gibi pencereye çıkıp sokağa bağıracaktım neredeyse. :smirk:

M.United - Barcelona
Ajax - Juventus
Liverpool - Porto
M.City - Tottenham

Eşleşmeler gerçekleşti

(Buyici) #122

Manu vs barca ile ajax vs juve çok 90lar koktu beee.Tadından yenmez seriler.

(Aslı Dağlı) #123

Şu mevzuya aşırı bayıldım.

Liverpool - Porto eşleşmesini biraz alelade buldum.
Tottenham’e üzüldüm.

Böyle.

(Özgür Kuru) #124

Liverpool Premier League hasretine dayanamayıp salmaz ise final görür gibi duruyor.

Şu maçı Ajax geçip finalde de Ajax- Liverpool olsa, Liverpool Premier League 'de alsa çok efsane olmaz mı?

(Okan Akıncı) #126

Bu hafta neden maç yok ya?

Milli maçlar var, sadece bu hafta değil haftaya da maç yok