R.A.Salvatore Drizzt Efsanesi Serisi (İthaki Yayınları)

Tekrar basılmayacak demem yanlış olmuş, ne zaman basılacağı konusunda bir bilgi yok demek daha doğru olur.

Halen beklemedeyiz. Baskı ile ilgili varsa mevcut son gelişmeleri ya da ileriye yönelik planlarınızı paylaşabilir misiniz?

2 Beğeni

Arkadaşlar eksik olan 4. ve 5. kitap tekrar basılmış. İlknokta üzerinden şuan satışta bilginiz olsun. İthaki sessiz sedasız basmış.

8 Beğeni

“Efsaneler Serisi”nin eksik olanları da yeniden basılmış sanırım.

1 Beğeni

Aaa evet onu fark etmemiştim Efsaneler Serisi 1. kitapta gelmiş. İthaki hiç bir yerde paylaşmadan basmış.

Süper haber. Teşekkürler bilgilendirme için. ilk 10dan 4-5 eksikti bende de şuan. Aslında ilk 6 kitabı 20 sene önce okumuştum. Bunları alıp tekrar baştan bir daha okumayı düşünüyorum yakın zamanda.

2 Beğeni

Ben adamlardan aşağıdaki seriyi bekliyorum onlar hala nerelerde. Bu yıl vakıf serisi ve zaman çarkını okuyacağım bundan dolayı programıma almadım. Bir yıl sonra bir gelişme olmazsa Amazon.com dan kindle için ingilizce ekitap indirimlerini takip edeceğim. Türkçe çok yavaş geliyor bir seri için.

|11- Sessiz Kılıç LAİKA/ARKABAHÇE ||
|12- Dünya’nın Omurgası LAİKA/ARKABAHÇE ||
|13- Kristal’in Hizmetkarı** LAİKA/ARKABAHÇE ||
|14- Kılıçlar Denizi LAİKA/ARKABAHÇE ||

Ne zamandır bekliyordum çok sevindim bu habere. Teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

vallahi sabahtan beri serinin kitaplarını ayrı ayrı arıyordum. 1-4-5-6 yoktu. nadirkitapta da 300 er TLye falan bırakıyorlar. ilknokta ise 10 kitabi toplam 202 TLye indirimli satışa sunmuş. inanılmaz oldu valla, bilgilendirme icin ayrıca teşekkürler :slight_smile:

3 Beğeni
  1. kitaptan sonrakileri de basacak inşallah ithaki sonrasında her arc’ın toplu ciltli versiyonlarını da yaparlar
1 Beğeni

ben de 15 sene kadar önce ilk 5 kitabı okumuştum. 6. yı parasızlıktan alamayınca kalmıştım orada. Şimdi hepsini baştan okumaya başladım. Çoğu kısmını unutmuşum, ilk kez okuyor gibiyim :slight_smile:

2 Beğeni

Kristalin hizmetkarı ne yazık ki basılmayacak diye biliyorum. Sahaflardan kazık fiyata almak zorunda kaldım. Kendisi kiralık kılıçlar serisine dahil edildi sonradan.

Genel olarak iyi bir haber vereyim. Ekim ayı gibi kitaplar kaldığı yerden basılmaya devam edecek diye duydum arkadaşlar. Sırayla önce 11-12-13 sonra bir üçleme daha ve bir üçleme daha…

Güzel günler yakındır yani sıkın dişinizi :smiley:

6 Beğeni

11-20 arası kitapları da yayımlanacak mı acaba¿

Yayınlanacak. 11-12-13 bandrolü yeni alındı. Yakında çıkar. Devamı da gelir.

@Pyrewrath hocam şimdi İthaki’ye göre Son Eşik 23. kitap ama normalde kronolojik sıra ve Wiki’ye göre 23. kitap Gauntlgrym olarak görünüyor. Son Eşik ise 26. kitap. Fark neden oluşmuş?

Bir de Karanlığın Yolları bende 4 kitap ama Wiki’de 3 kitap olarak görünüyor.

Hocam İthaki Legend of Drizzt serisini basıyor ve Hasbro -keşfedemediğim bir sebepten dolayı- bu üçlemeyi canon olmaktan ve Legend of Drizzt’ten çıkardı, o üç kitaplık fark bundan. Sendekiler de Laika baskıdır, o yıllarda LoD yoktu.
Kiralık Kılıçlar üçlemesi Jarlaxle ve Entreri’nin farklı bir macerasını konu alıyor. Üçlemenin ilk kitabı olan Kristalin Hizmetkarı ise aynı zamanda Karanlığın Yolları dörtlemesinin de üçüncü kitabı, o yüzden de sende Karanlığın Yolları serisi olması gerektiği gibi dört kitap. İthaki basamayacak o kitabı mesela, gitgide kıymetlenir seriye devam ederlerse. Ana hikayeyle çok da bir bağı yok o noktada ama Entreri Charon’un Pençesi’ni o kitapta ele geçirdiği için onu okumayanlar Kışgörmez okuyunca biraz şaşırabilir.

5 Beğeni

Şöyle bir reddit başlığı buldum, bir arkadaş serileri kısa kısa özetlemiş. Olmadı Wiki’den bakacağım plot summary’lere. Bildiğin başka bir kaynak var mı? @Pyrewrath’e de sorabiliriz bunlar yetersiz gelirse.

1 Beğeni

Henüz başlamadım bakmaya ama bulursam yazarım sana da mutlaka.

Goodreads’teki spoiler yorumlara da bakabiliriz. Ben zaten sadece Sundering’in özetlerini okurum sanırım ama sen bayağı gerideydin, biraz daha zor işin. Bu arada sırayla okumak istiyorsan erteleyebiliriz de.

1 Beğeni

Wiki’de bayağı güzel özetler varmış, yeterli olurlar bana. Homecoming iyidir, bir başlayalım, baktım bir şey anlamıyorum, bensiz devam edersin. :slight_smile:

Nasıl yapalım, yeni konu mu açalım, yoksa burada mı spoiler’lı tartışırız ?

1 Beğeni

Yeni konu açalım, başkaları rahatsız olmasın. Zaten sen, ben bir de @Pyrewrath olur muhtemelen, kafamıza göre at koştururuz. :slight_smile:

Bir de şunu buldum özet olarak: RA Salvatore Biography - Fantasy Book Review

Yeterli olur sanırım. Konuyu yarın açarım, cuma da başlarız.

2 Beğeni