R.A.Salvatore Drizzt Efsanesi Serisi (İthaki Yayınları)

Şimdi altıncı kitaptan sonraki baskılar kesin gelecek demi ona göre toplayacağım seriyi

1 Beğeni

Şu an girişme hiç bu seriye, yani eğer seri şeklinde bakıyorsan. Çünkü ilk 3 kitap beni oldukça tatmin etmişti. Şu sıralar keşke orada kalsaydım diye düşünüyorum.

Basılıp basılmayacağı muallak. Dediğim gibi ilk 3 kitabı alın ama heveslenmeyin hepsini okurum diye.

1 Beğeni

Kesin gelecek diye bir şey yok.

1 Beğeni

Ben : Unutulmuş Diyarlar kitapları basılacak mı?
İthaki :

com-gif-maker

5 Beğeni

Demek ki Wotc gibi kıytırık kitaplar çıkaran bir firmanın onaylayabilceği kalitede bir matbaamız bile yok. Fantezi bizim neyimize.

Acaba yeni yılla birlikte onaylı matbaaların tekrar onay alması gerektiği için mi kitaplar basılamıyor? @irbis Çok kafanızı şişirdik Emre bey, bizi affedin lütfen.

3 Beğeni

Bu başlık altındaki tüm yorumları üşenmeden okudum, ama hala bu seriler basıldı mı basılmadı mı basılacak mı anlayamadım :slight_smile: Emre bey basılacak demiş, ondan sonra basıldı mı bilemedim… Tuhaf bir durum var ortada.

2 Beğeni

Listede gördükleriniz dışında basın olmadı. Yasal bir sıkıntı var baskı ile ilgili. O yüzden ucu açık bir bekleyiş var şuan.

1 Beğeni

Keşke sorunun ne olduğunu ve çözülüp çözülmeme ihtimallerini bilebilsek. Ya da ithaki yasal işlemleri çok uzadığı için artık uğraşmak istemiyor mu? Böyle birşey var mı? Vs. Şahsen sırf bu seri ile ilgili bilgi alabilmek için üye oldum foruma, uzun zamandır da üye olmadan da takip ediyordum ancak bunca zaman onlarca yeni ve eski seriler hakkında bilgi akışı sağlanırken unutulmuş diyarlar ve ejderha mızrağı ile ilgili bilgi alamamak çok üzücü gerçekten.

9 Beğeni

Arkadaşlar ilk kitap hakkında bir soru soracağı spoiler’lı yardım edebilecek var mı?

Dinin neden Drizzt doğarken Nalfein’i öldürüyor?

Drizzt için Lolth tarafından kabul edilebilir bir kurban ve kendisi için de statü olsun diye. Hanedanın büyük oğlu oluyor bu sayede.

1 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam 2 erkek sayısını koruyordu aile. Ilk doğanı halledip güçlü konuma gelmek istiyor.

2 Beğeni

@kaanaskin93
@narpal

Sağolun büyük bir boşluk aydınlandı yoksa en baştan tekrar başlayacaktım.

1 Beğeni

Kitap basımları ile ilgili haberler var mı ?

2 Beğeni

Yurt dışında yeni kitabı Boundless çıkmış ama biz hala ilerletemedik seriyi.

Bence Drizzt kendi dünyasından ayrılıp bizim dünyamızda şehir fantastiği konulu bir karakter olabilir. Bu yapılabilir gibime geliyor umarım Salvatore daha yaşlandığında böyle bir şey yapar.

Bahsi geçen kitap hakkında:

5 Beğeni

Sanırım bir tek ben bu seri hakkında oldukça sabırlı yaklaşıyorum. Açıkçası ben ilk altı kitabın editörlüğünü ya da her ne deniliyorsa onu beğenmedim. Her satırdan hatalar, anlam bozuklukları, imla sorunları fışkırıyordu. Çevirisi kötüydü desem acaba kendisinin tarzı mı böyle diye kafama takılacak ama bir talihsizlik yaşadığı ortada. Açıkçası bu şekilde olacaksa yirmi ay sonra gelsin devamı bana uyar. İlk kitabına sayısız kez başladım ve olduğu gibi bıraktım. Okumak çok zor. Son denememde yüzüncü sayfaya dek geldim ama daha fazla dayanamadım. Bana kalırsa İthaki’de bu sebepten biraz yavaş ilerliyor bu konuda. İlk kitaplar biraz fazla hızlı gelmişti ve ben çok hata gördüm. Yeniden düzenleyip basılırsa elimdekileri satıp yenilerini alırım. O kadar memnun değilim bu seriden. Okuyabilenlere de hayret ediyorum. :smiley: Okuyup da bu sorunlardan bahsetmeyenlere de hayret ediyorum. Ciddi anlamda sorunları var. Anlatım bozuklukları, diyalogların karışması vb. gibi durumlar söz konusu. Bilemiyorum. Geç gelsin ama güzel gelsin lütfen. Okuyamadığım için üzüldüğüm bir seridir.

7 Beğeni

Bahsettiğiniz sorunlara katılıyorum ama artık kitaplar çıksında nasıl çıkarsa çıksın ruh halindeyiz galiba. İthaki bu yüzden yavaş yayımlasaydı keşke.

1 Beğeni

Sorunlar konusuna ben de katılıyorum ancak serinin neden geciktiğine dair bir açıklama gelmemesi can sıkıcı burda. Sorun yayınevinin beklediği satışı yakalayamadığı için basmaması mı yoksa başka bir şey mi? Bahsettiğiniz sebepler gibi. Bu konuda tamamen karanlıktayız. Yayınevi diğer kitaplar konusunda sağladığı bilgi akışını bu seride sağlamıyor, hatta görmezden geliyor bence… Ejderha mızrağı ve unutulmuş diyarlar üvey evlat muamelesi görüyor gibi görünüyor şu an…

2 Beğeni