R.A.Salvatore Drizzt Efsanesi Serisi (İthaki Yayınları)

Lozan da bitmişken keşke Jelibon yerine Haribo yataklarımız olsaydı, seri belki daha hızlı basılırdı. :slight_smile:

2 Beğeni

Ocak 2022’de böyle bir muhabbet dönmüş, 14 ay önce :slight_smile: çok inandırıcı gelmişti ahaha

Prestij kaybetmemek için falan mı bırakmıyorlar acaba diye sorguluyorum bazen. Sonra dizi, film ya da Netflix logosu yapıştırma fırsatı beklediklerine kanaat getiriyorum. :slight_smile:
@Haplo Vurma artık yazık, ben bile acımaya başladım. :sweat_smile:

2 Beğeni

Bence de bu sebepten de bırakmıyorlar. Ne olur ne olmaz, dizisi falan çekilir, neme lazım.

1 Beğeni

Yakında çıkacak film tutarsa illa dizisi çıkar o zaman baskılara devam muhtemelen.

1 Beğeni

Evet, son umudumuz bu kaldı maalesef. Umalım ki film tutsun, hatta dizisi çekilsin :slight_smile:

3 Beğeni

Dune filmi gelmeseydi onu bile yarım bırakabilirdiler. Bu serileri bastıkları için sevdiğim bir yayındı. Ama birçok seriyi yarım bıraktılar, geç bastılar ya da kötü çeviriler yaptılar. Artık Benim gözümde Dex, Epsilon, Pegasus yayınları ile aynı potadalar.
Malazan serisi tamamlanırsa belki bir çok insanın güvenini yeniden kazanırlar ama ben bunun bile gerçekleşeceğini sanmıyorum.

1 Beğeni

14-19 bassınlar, gerisini salsınlar ona da okeyiz. Bu ne rezillik bu ne yalan. Ayıptır ya.

6 Beğeni

En iyisi üniversitedeki gibi aramızda para toplayıp fotokopi şeklinde kendimiz bastıralım 14-19 arası kitapları :slight_smile:

Türkçeye henüz kazandırılmamış sıradaki kitap ile baskıya devam etseler satışların tahmin edeceklerinin çok üzerinde olacağına eminim ama ispatlayamam :smiley: .

20yıl önce okuyup hala ara sıra arasında Drizzt muhabbeti çeviren ciddi bir kitle var ülkede, yeni baskı görseler devam edeceği inancı ile eskilere de satışlar artar :stuck_out_tongue:

@Blackheart en son 2021 kasımında Karanlığın yollarına yeni baskılar gelmiş :confused: Çok olmuş.

2 Beğeni

O kitledenim ben de, Son Eşik kitabı çıktığı anda aldım okudum rafa kaldırdım. Bekleyen çok kişi var böyle…

1 Beğeni

Bence 14 - 19 arasını BKK içine alsınlar kesin bekledikleri kadar satar. Hatta 14 ile 19 BKK, 15 Karanlık, 16 - 17 ve 18 Japon klasiği şeklinde basılsın kesin milyonlar satar. (Japonun hakkını yemedim oraya 1 kitap fazla verdim yine.)

Açıkçası 14-19 arası çıkacak diye geçen yıl 20 ve sonrası kitapları da aldım. Ben buna güvenerek aldım. Satılmayan kitaplar belki de bundan satmıyordur. 14-19 arası yok, basacağız demişler basmamışlar hiç bulaşmayalım diyen kitle de vardır belki.

Neyse sözde Yaşlı Adam serisi ile Sendrom serisi de devam edecekti. King’in dediği gibi SSDD. ( Same Shit Different Day)

5 Beğeni

Kesinlikle. Yanıt vermemek nedir yani zaten? Biz müşteriyiz, saygısızlık. Ben 24 sonrası eng alıyorum. Öncesini de dağıtıp onları da eng alacağım seçim sonrası.

4 Beğeni

Karşımda muhattap bulsam gidip söylenecek şeyler var, neden yanıt vermiyorsunuz , neden hem telif hakkı diyorsunuz hem de satışlar düşük diyorsunuz hangisi doğru diye soru sorulabilecek yetkili kişi bulmak sıkıntı. Sahibi olan kişiye linkedin üzerinden yazdım, üstüne alınıp yanıt verme gereği duymadı.

1 Beğeni

Konudan bağımsız olacak biraz ama yine de konuya dirsek teması bir şey paylaşayım.

Az önce instada ithaki fiyat vs ile ilgili meme tarzı bir şeyler paylaşmış. Neyse yorumlara şöyle bir baktım.

Millet Işıkyaratan 4, Malazan 4, Hobbit, Harrow the Ninth, Swamp Thing, Peregrine 6, Anansi Boys falan bekliyor. Tek vukuatlı olduğu konu Drizzt değil.

Bu arada bir kişi (isim tanıdık geldi forumdan olabilir) sormuş Drizzt devam kitaplarını, Allah razı olsun ondan.

5 Beğeni

Ben 2 yıl önce İthaki basmaz sahaftan toplarım dedim topladım. Çok tuttu ama pişman değilim kafam rahat. İngilizcem de var 30dan sonrasını da o şekilde alır ya da sadece e kitap okurum :sunglasses::smiling_face::sunglasses:

1 Beğeni

Ne olursa olsun cevap vermeyecekler. Geçen sene Emre Bey ile gayriresmi bir söyleşi yapılmıştı, sene sonu kesin ama çeviri sorunu var demişti. Arada bol bol Ejderha Mızrağı’da basacağız dedi. Fütursuzca ilk ağızdan yalan beyanat. Malazan takvimine de hiçbir şekilde uyamadılar. Bunu ekonomik krizle de bağdaştıramıyorum çünkü bu sanırım kurulduğu günden beri olan bir politika. O kadar kitabım var bu işletmeden ama cevap bile alamıyorum. (En az 300)

Zaten Vakıf dizisi - Dune filmi gelmese asla devam etmezlerdi. Keza Zaman Çarkı’da. Fiyatları da kaliteyle ters orantılı. Çok az yayınevi BK ya da Fantastik basıyor diye bir şekil yürüyen bir kobi kendileri.

Ben açıkcası satış kısmınında tamamen kolpa olduğuna eminim. Asla basmayacağız dedikleri Gediksavaşları efsanesinin dizisi çıksın yarın basarlar, dizi tutmasın direkt yarım bırakırlar. Aklıma gelmişken Amber Yıllıkları’nın da tek cilt çıkacağını söylemişlerdi.

Bir işletme karına ve getirisine elbette bakar. Ama bir serinin 1-13 / 20-23’ünü basıp gerisini satıştan iptal ettik dersen (bunu da demeyip ölü taklidi yaparsan) tepki büyük olur. Gerekirse 300’er tane basarsın. Bu ülkedeki çürüme her yere vurdu ne yazık ki. Bundan böyle sadece hakeden para kazanacak.

Malazan serisininde yarım kalacağına eminim. Kalmasa bile 6-7 yıl sürer sonunda insanlar bıkar. Daha ilk günden verdikleri takvime uyamadılar, şimdi takvim yok ama senede 3 kitap kesin gibi söylentiler yayıyorlar. Sonra 1 tane basıp, bu krizde iyidir derler. Tepkiler umurlarında değil. 100-200 kişi gerçekten boykot etse zaten görürüz.

9 Beğeni

Dün ben yazmıştım hocam.

1 Beğeni

Hani yazmak istemiyorum, uzun süre de kendimle mücadele ettim yazmamak için. Hani “demiştim” olmasın kendimi çok zekiymisim gibi göstermiyim o toplara girmeyeyim diye ama ithaki artık bayma seviyesini bile geçmeye başlarken üzerine Emre “bey” dediğiniz şahsiyet aklıma geldi yine.
Aslında mutluyum şükür dediğim çıktı. Ben bu insanların yalan söylediklerini zamanında Emre “bey” in kendisi burda soru cevaplarken söylemiştim ve beni bazı forumdaşlar linçlemişti. Zaman herşeyin ilacı ve doğruların yoldaşıdır.
Emre’nin o gayrıresmi röportajı çok belli ki danışıklı dövüşün alasıydı. Ondan öncede yapıldı aynısı, yapanda zaten kendisinin yakın çevresi. Tamamen okuyucunun gazını alıp ağzına bir parmak bal çalma operasyonuydu.
Ben sorunun temelini kendimizde görüyorum. Biz "bilinçli " tüketiciler değiliz diye düşünüyorum. Tepkisiziz.Yine o günlerde Emre eleştiri aldığında forumda iki üç kişi çıkıp “aman kızdırmayın sonra basmazlar” tadında eleştireni baskılamaya çalışanlar vardı. Şimdi onların yazdıklarıni gülerek okuyorum.
İthaki tartışmaları benim gibi forum eskileri için birşey ifade etmeyen dejavu dan başka birşey değil malesef.
Sonu gelmez…

Nese konuyu fazla ithaki ile meşgul etmeyelim.
Biraz içimi döker gibi oldu artık affedin “Emre bey” yazısını görünce tutamadım kendimi. Biraz agresif olduysa da kusurabakmayın iyi geceler herkese.

6 Beğeni

Tanımadığım birine başka şekilde hitap etmek yakışmazdı. Daha önce biri yazmıştı, “Son derece vasat bir ticarethane” diye. Katılmamak namümkün. Bir tane düzgün iletişim sorumlusu yok ama 52 gr holmen kağıda ciltli malazan basıp 380 TL fiyat biçiyorlar. Başka sözüm yok.

6 Beğeni