R.A.Salvatore Drizzt Efsanesi Serisi (İthaki Yayınları)

Merhaba Kenan,
14-19 arasını e-kitap olmadan temin edebileceğimiz bir yer var mı? Teşekkürler.

Ben e-kitap olmadan nasıl bulurum diye baktığımda hep karşıma nadir kitap çıktı, hatta sahafları bile dolaştım, hemen hepsinin zaten nadir kitap üzerinden de satış yaptığını o zaman öğrendim. Bu noktada asıl sorun şu bence. Bir çok kitap nadir kitap üzerinde var ama bence seri eksiksiz okunmalı, özellikle cadı kralın vaadi ve artemisin yolu adlı iki kitap. Bu iki kitap çok az bulunduğu için piayasada çok fahiş saçma bir fiyata satılıyor. O yüzden ben çoğunlukla e-kitap olarak ilerledim, ucuza bulduklarımı kitap olarak aldım. İzmir istinye park penguen kitap evinde drizzt serisii gördüm ama tüm seri var mıydo dikkat etmedim.

1. kitapta bitti, yeni kitaba heyecanla başladım. Yeni kitap " başbüyücü ". Bu kitabı okuyanlar var sanırım aramızda. Kitabın başında lloth tiamat’ın düşüşünden bahsediyor. Buradan spoiler vermek istemiyorum ama bazı sorularım var bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır içimizde ?
    Hatta aşağıdaki linkte ingilizce kısa bir video var. Anlayıp çeviren olursa çok müteşekkir olurum.

Hocam blurlayarak ya da özelden yazarsanız elimden geldiğince cevaplarım. Sayfada video göremedim bir de.

Zamanında ben de forumda ithakiye tepki gösterdiğimde saçma sapan bir cevap almıştım. Hatta forumdan artık cevap vermeyeceklerini bildirmişlerdi üzerine. Buna rağmen bilim kurgu serisinden kitapları almaya devam ediyordum. Geçtiğimiz sene beklemekten artık gına gelip elimdeki tüm ithaki drizztleri satıp eski basım kitapları sahaflardan fahiş fiyata topladım. Iyi ki de yapmışım. Malazanı çok merak ediyorum, çok övülüyor ama almayacağım. Çevreme de ithaki aldırmayacağım. Size de tavsiyem basılırsa da almayın arkadaşlar. Tepkinizi koyun. Bizler okuyucu olarak, müşteri olarak en azından doğru düzgün bir cevabı hakediyoruz. Basmayacaklarsa bıraksınlar dediğiniz gibi telifi, basacak illa ki doğru düzgün okuyucusuna saygılı ve profesyonel bir yayınevi çıkar. Bkz. Delidolu Yayınevi (Diskdünya) Adamlara hayranım resmen.

6 Beğeni

Site açıldığında biraz beklerseniz tiamat yazısının altında video açılıyor.

Yuhh 950 lira nedir ya?! Ben en fazla bir kitaba 500 lira vermiştim. O da elminster içindi. Sırf seri tamamlansın diye. Bu resmen fırsatçılık. 50-100 lira arası bir fiyata almıştım örümcek kraliçenin ikinci kitabını. Ben toplarken 5 ve 6 yüksek fiyattan gidiyordu. Yalova Kitabevinde ve Çanakkalede adını hatırlayamadığım bir kitabevinde bulmuştum.

Geçen instagramdan biriyle konuştum, nasıl ağlıyor :slight_smile: biz çok küçük kar marjıyla çalışıyoruz, ayı zor getiriyoruz vb. He dedim kesin öyledir, beni sildi. Çok üzüldüm… Hala bulamadım ben, 300’e kadar alırım ne yapayım ama üstüne eksik kalsın.

2 Beğeni

Video telefondan girince çıkıyor bende sadece, ilginç.

Aşağısında yer alan bilgilerinin kısa bir özeti var sadece videoda hocam, çok elzem değilse çevirmeye üşendim açıkçası. Sorularınızı da yazabilirsiniz.

O zaman sorun değil gerek yok çeviriye.

1 Beğeni

Normalde bu türden şeyleri pek beğenmem hep para tuzağı olarak görmüşümdür ama sanırım bu kadar seriyi okuyan biri olarak etkilendim. Tanıtım videosuna denk geldim instagramda bir arkadaşım göndermiş. Kaliteli bir kağıda basılmış, kitaplardaki her karaktere, bahsedilen her silaha hatta bruenor’un o meşhur tek boynuzlu miğferine bile yer verilmiş. Belki gereksiz bir reklamdan başka bir şey değil ama lloth, bruenor, wulfgar, drizzt, guenywar, yaratıklar, iblisler her türden mahlukat var içerisinde.
Belki sizler daha önce görmüşsünüzdür bilemiyorum ben yeni görüyorum.

1 Beğeni

@Kenan_AKYOL burada konuşmuştuk, FR üstadımız gereksiz demişti :slight_smile:

1 Beğeni

:sweat_smile:

@Kenan_AKYOL Sinekten yağ çıkarma gibi bir kitap o, idare eder ama fiyatı çok yüksek. D&D’nin çok güzel ve detaylı senaryo kitapları var, karakter bazında olmasa da yaratıklar ve mekanlar için oldukça detay öğrenebiliyor insan. Çizim tarzı da çok hitap etmedi bana, zevk meselesi tabii.

Drizzt_Do'Urden_-SoD-_Todd_Lockwood

1 Beğeni

Fiyat olarak uygun gelirse alınabilir, FRP okumaya yeni başlayanlar ve dünyayı tanımayanlar için kitaplarda eksik olan betimlemeleri tamamlar. Ha çok lazım mı dersek tamamen keyif meselesi. Google’dan artarak bu içeriklere ulaşılabilir. Ekonomik durumlar biraz iyi olsa ben alırdım.

Kitaptaki çizimler ve her item ve her karakterin ayrıntılı çizimi miyamoto musashi kadar olmasa da hoşuma gitti. Fırsatını bulup yurt dışından yazın getirticem kitabı. İkinci el bulmuş kardeşim.

2 Beğeni

Son üçlemenin kapaklarını hiç beğenmedim.

4 Beğeni

Oyundaki çizim tarzına benziyor, ben de hiç ısınamadım. Yeni nesile hitap etmek için falan mı acaba. Drizzt 17 yaşında duruyor. :sweat_smile:

1 Beğeni

Sanki dövüşmeye bıkmış şu kılıcı böğrüme saplayıp kurtulacağım artık yeter ya der gibi çizilmiş.

1 Beğeni

Arada bir berbat kapak yapıyorlar bu seride. Herhalde yine sırası gelmiş.

1 Beğeni

O değil de parantez içindeki yayıncının bu kitaplarla hiç alakası olmaması rezilliği mi reklamamı mı çözemedim ben🤯

1 Beğeni