R.A.Salvatore Drizzt Efsanesi Serisi (İthaki Yayınları)

Senin gazınla almıştım ilk kitabı. Baktım forumda herkes alıyor bende o furya ile aldım, pişman da değilim :joy: Ama İthaki üzdü ya :smiling_face_with_tear:

1 Beğeni

Kimseyle paylamamıştık ama İsmet’le İthaki ofislerine şafak baskını yapıp rehin alıcaz adamları seri bitene kadar. :smiley: Bi bu kaldı şaka maka, forumu Malazan fanı yaptı. :slight_smile:

Başı sonu belli seri, basarlar elbet. Halbuki yiğidim Drizzt’im öyle mi. :smiling_face_with_tear:

2 Beğeni

Böyle bir yanıt verdiler devam edeceğine dair.

2 Beğeni

Benimde aklımda uzun zamandır ingilizce devam etme fikrim var. Daha önce ilahi serisinin son kitabının hiç basılmadığı için ingilizce olarak bitirmiştim. İngilizce olarak çok zorlanmadım. Hem kendimi geliştiririm ingilizce konusunda hem de güncel yayınlanan kitaplara gelirim diye düşünüyorum.

İthaki ne kadar basacağız dese de birkaç tane basar. Sonra yine basmaz. Yeni çıkanları hiç basmaz.

1 Beğeni

Yukarıda da alıntılamıştım, Temmuz 2018’de o sene sonunda Companions ve Companion Codex’in basılmaya başlanacağını söylemiş olan bir İthaki var. Gelmesini ummak mucize beklemekten daha zor.

:+1:

O zaman hiç beklememek en doğrusu, boş umut veriyorlar belli ki. Teşekkürler bilgi için hocam.

1 Beğeni

Çok uzun zamandır tüm Drizzt postlarına yanıt bile atmıyorlardı, bu bir gelişme mi acaba :)?

3 Beğeni

Aynen benim de o dikkatimi çekti, genelde Drizzt sorulunca ölü taklidi yaparlardı direk :smile: .

2 Beğeni

Belki ufaktan bir hareketlenme olur. :upside_down_face:

1 Beğeni

Belki de admin buralıdır. Dur şunların hayalleri ile oynayayım deyip cevap veriyordur.

Valla gelirse serinin devamı ben alırım. 2 yeğenim var, onları bulaştırmadım devamı gelmiyor diye onları da bulaştırırım. Amcama, dayıma, anama babama, halama, teyzeme, dedeme, nineme, 4 yaşındaki en küçük yeğenime bile okuturum gelecekse​:joy::joy:.

Edit: Görseldeki bir diğer soru olan Expanse serisine devam edecek misiniz sorusuna da evet devam edeceğiz diye cevap vermişler. Ya ithaki bombalayacak sonbaharda ya da bu yılı da fena çuvallamış olarak kapayacaklar. Bizim ümitler yine seneye kalacak.

Expanse, Uzun Dünya, Drizzt, Malazan, Işıkyaratan, Ejderha Mızrağı, Robot Antolojisi, Rama, Hiçi ile yeni seriler falan gelecek desek bu 5 ayın her iki haftasında bir bomba patlatması lazım ithakinin.

5 Beğeni

Daha fazla bir cevap beklemek anlamsız olur gibi. Benim cevaplardan anladığım: Telifi bırakmayız, seriye olan ilgi artarsa da (dizi yada film etkisi ile) biz basarız. Artık zaman ne gösterirse göreceğiz…

10 Beğeni

Expanse serisine verdikleri cevap benim de dikkatimi çekti. Hiç umudum yok ama hadi bakalım diyeceğiz.

Drizzt forumumuzda tekrar popüler olmuşken şöyle bir videoya denk geldim. Serinin bilinirliğini arttırmak ve satışlara belki etmesi için iyi bir paylaşım olacağını düşünüyorum.

6 Beğeni

Yalnız altta biri de Centilmen Piç 4. Kitabı sormuş, daha kitabın orijinali çıkmadı :slightly_smiling_face:.

Bizde de fan çevirileri yaygınlaşsa da yayınevleri burnundan kıl aldırmama durumundan kurtulsalar.

3 Beğeni

Cadı Kral’ın Vaadi’ni epuba çevirmeye başlayabildim sonunda ama çok yavaş ilerliyor. OCR teknolojisi umut ettiğim kadar gelişmemiş henüz maalesef. 2-3 ay kadar sürebilir ama gelecek inşallah. :sweat_smile: O arada belki İthaki de basar bir şeyler.

4 Beğeni

Son yayınlanan türkçe kitaptan sonra Salvatore 11 kitap daha basmış.İthaki her sene 1 tane bassa 11 sene sürer.Dolayısıyla artık beklemiyorum.İngilizce epublar var elimde oradan devam edecem artık.İsteyene veririm…

3 Beğeni

12 oldu bile. :slight_smile: Devam en mantıklı karar, okudukça burada görüşlerinizi paylaşırsanız başka okuyucuları da cesaretlendirmiş olursunuz. Ben 35’i bitirip biraz ara verdim, kesinlikle okumaya değer.

2 Beğeni

Ben seriye 1 ay önce en baştan tekrar başlamıştım Anayurt ile. Şimdi Şafağa Geçit’teyim. Son Eşik bittikten sonra hala basılmamış olursa - ki öyle görünüyor - ben de İngilizce epub olarak devam edeceğim. @Pyrewrath hocam sağ olsun hepsini gönderdi :pray:t2:

1 Beğeni

@Pelin_Sen aynı şeyi ben de 3 sene önce söylemiştim, şu an 20. kitabı okuyorum ama hala devamını basacaklarına dair umut yok.

3 Beğeni

Maşallah hızlı gidiyorsunuz. Şu ana kadar ki düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

@Pelin_Sen @narpal Arkadaşlar okudukça en azından şuraya Okuyorum (Görsel Başlık) birer resim atarsanız seriye ilgiyi arttırmak adına faydalı olacaktır. :slight_smile:

Herkese Drizzt okutmadan bana rahat yok sanırım. :smiley:

4 Beğeni