Rıhtım İtiraf Köşesi

İtiraf ediyorum çok sıkıldım. Lise bitsin artık. Yeni heyecanlara ihtiyacım var. Hayatım çok monoton.

2 Beğeni

Liseye bunu dediğin için çok değil 3 yıl sonra pişman olacak, sayın liseden özür dileyeceksin. Na buraya yazıyorum. Yaşanılacak bir ülkede değiliz ve liseden sonra akademik eğitim hayatı ve (bulabilirsen) meslek hayatı vs derken hayat diye bir şey kalmıyor ve lise günlerini özlemle anıyorsun.

6 Beğeni

Muhtemelen öyle olur. şu an tatilde olduğumuz için keyfim yerinde ama açılmasını hiç istemiyorum çok sıkıcı geçiyor ve saatlerce ders çalışmam gerekiyor :disappointed:

Bu iyi bir şey. Umarım iyice dinlenmiş olursun ve bu da derslerine her zamankinden daha çok konsantre olmanı sağlar. Bu sayede kurtulup gidebilirsin buralardan. Daha güzel yaşama olasılığın artar.

1 Beğeni

Hayatımın en güzel yılları lisede geçti. Hey gidi… Lise yıllarımı en güzel yapan kızı tuttum -evlen benimle- dedim. Sonra evlendik. :slight_smile:

17 Beğeni

Şu lise bitsin başka bir şey istemiyorum dedim bitti. Sonuç; Keşke Lisede olsaydım diyorum şimdi.

Şu üniversite bitsin başka bir şey istemiyorum dedim ve bitti. Sonuç; Ah o üniversite yılları demeden geçmiyorum.

Şu askerlik bitsin başka bir isteğim yok dedim. Bitirdim. Sonuç; Ne günlerdi be diyerek özlemle anıyorum. :slight_smile:

Kısacası anı yaşadığımızda birçok şeyden zevk almasını bilmiyoruz. Ta ki o an geçmişte kalınca değerini anlıyoruz. Ama iş işten geçmiş oluyor.

11 Beğeni

Ben diğer arkadaşlara katılmıyorum. Hayatımın en güzel yılları falan lisede değildi. 1 kere dahi de özlemedim. Tamamen bulunduğunuz liseye göre anlaşılır bir durum. Travmatik deneyimler yaşatacak bir lisem de yoktu. Sadece çok sıkıcı geliyordu o hayat. İyi ki de bitti dedim bir an bile özlemedim. Konuştuğum herkes de aynı şeyi söylerdi :d Yani anlıyorum. Sabret, nasıl geçtiğini anlamayacağın doğru. Yaşarken öyle gelmese de. Ama son senen daha hızlı geçecek öncekilerden. O yüzden kolay gelsin :smiling_face_with_three_hearts:

7 Beğeni

Aynı durum. Lisemi sevmedim, günleri saydım bitmesi için. Başarılı bir öğrenciydim ancak durgunluk ve nankörlük yüzünden mezun olduktan sonra arkama bile bakmadan çıktım, 1 kere bile gitmedim. Birkaç hocamı severim emeği geçen, onun dışında ne başardıysam kendi emeklerimle başardım.

En sevdiğim ve rahat ettiğim akademik dönemim üniversite oldu. Seçtiğim bölümde seçtiğim dersleri görmek, kendi ilgi alanımla ilgilenen diğer insanlarla tanışmak paha biçilemez. Lisede 8 ders tüm gün nasıl delirmemişim diye ara ara düşünürüm, üniversitede boş günüm de oluyor.

4 Beğeni

İlk iki yılı bi fen lisesinde okudum sonra tm seçmek için Anadolu lisesine geçtim. İlk iki yıl muhteşem eğlenceli geçmişti. Bir dakika rahat durmuyorduk. Yapmadığımız delilik kalmamıştı. Ama şu anki okulum çok küçük ve sıkıcı öyle eğlenceli bir ortamda yok. Bu yüzden söylediklerinize hem katılıyorum hem katılmıyorum. Garip bir dönem oldu(oluyor) benim için.

Geçen gün forumda sevdiğim bir kitap yada seriye ait (adını hatırlamıyorum) bir film yada anime (hangisi hatırlamıyorum) olduğunu öğrenip, ya ben bunu nasıl gözden kaçırmışım diyip sonra hemen araştırıp Netflix’de bulunca iyi ben bunu bir ara izlerim dediğim film/animenin adını sanını cismini unuttum. Dünden beridir deli gibi düşünüyorum ama hatırlamıyorum. Galiba itiraf etmeliyim ben yaşlanıyorum.

3 Beğeni

İki gündür arama motorunda bir şey arayacağım, hatırlayamıyorum. Muhtemelen o kadar mühim bir şey de değildi ama hatırlayamadıkça kafamda büyüdü de büyüdü. Sorun biz de değil hocam bence, nem çok nem :joy:

1 Beğeni

Ahhahaa, sorun hiç bizde olur mu ? Bizi bu havalar mahvetti. :joy::joy:

1 Beğeni

İtiraf ediyorum herkesin elinde gördüğüm ya da diline pelesenk ettiği diziyi, kitabı, filmi asla ama asla okumak ya da izlemek istemiyorum. Düşünün yüzüklerin efendisini hiç izlemedim ya da okumadım. Game of thrones deseniz tiksiniyorum artık değil okumak duymak bile istemiyorum. Neredeyse kimsenin bilmediği ya da henüz keşfedilmemiş şeyleri okumak, izlemek(aslında daha çok okumak film dizi asla bitiremiyorum zaten) daha çok hoşuma gidiyor. Ve bu huyumu sevmiyorum.

7 Beğeni

O dediğin bu zamanlarda çok zor. Yüzük ve Taht Oyunlari serisi senin için büyük talihsizlik olmuş bence.

6 Beğeni

Aha bundan bir iki yıl önceki halim. Sonra başladım ve dedim ki kendimi neden bunca zamandır bu seriden mahrum bıraktım. Sırf popüler diye…
Ama diziyi izlemedim, izlemeyi de düşünmüyorum, o ayrı.

1 Beğeni

Evet haklısınız o yüzden en azından bir seriyi kurtarayım diyerek zçye başladım dizi oluyor malum ondan da mahrum kalmayayım diye.
@Xerhias biliyorum ben de bundan bir iki yıl sonrasında illaki okuyacağım ama sizin gibi der miyim bilemedim. Çünkü başımda olan olayları en ince ayrıntısına kadar anlatan biri var🤦 Bilmiyorum belki de beni soğutan budur.

Bu sabah bir hışımla kuyumcuya gidip kulaklarımı deldirdim ve soran herkese, “hayatımda değişiklikler yapmaya karar verdim yea” dedim. Ama aslında bu kocaman bir yalan. Sadece uyumadan önce Trainspotting izlemek istemiştim. Sonra, daha önceki izleyişlerimde olmayan bir şekilde halka küpe sevgisi hissettim. Çünkü Ewan’a çok yakışmıştı ve bana neden yakışmasındı?

Şimdi ise delme işleminin yapıldığı, en az 2 hafta çıkmaması gereken dandik taşlı küpelerimle bakışıyorum. Muhtemelen bir iki gün içinde hevesim sönecek ve ben “niye böyle bir şey yaptım lan?” diye kalacağım. İltihaplanmasa bari.

4 Beğeni

İtiraf ediyorum gözlük kullanmama gerek olmadığı halde küçükken gözlük alabilmek için doktorun bana harfleri göstererek sorduğu yerde “Hayır göremiyorum” diyerek a yerine e demiş ve gözlük almıştım. Daha 4. Sınıftım😂 O gün bugündür gözlük kullanıyorum ve gözlükten yaklaşık 2 yıldır nefret ediyorum… Küçüklük travmam resmen derdime ne olduysa🤦

7 Beğeni

Ben de küçükken buna benzer bir şey yapmıştım ama doktor anladı galiba dinlendirici gözlük vermişti. Annemlere de biraz taksın hevesini alsın gibi bir şeyler söylemiş, iyi ki öyle yapmış 1 sene geçmeden kullanmayı bırakmıştım. 30 yıl sonra bu sefer gerçekten okuyamamaya başlayınca mecburen takıyorum şimdi. Dünyayı sürekli bir çerçeve arkasından görmek kötü bir şey. Neyse ki çok yüksek değil numarası sadece okurken ve çalışırken takıyorum, dışarıda takmasam da oluyor.

1 Beğeni

Çerçeveden o kadar bıktım ki son 1.5 senede lense geri döndüm. Dünya varmış. Eskiden hep gözlük takardım. Sonra lense döndüm. Uzun yıllar kullandım fakat bir gün rahatsızlık geçirdim gözümden. Bu sebeple 1.5 senedir gözlük kullanıyordum. Şimdi huzura erdim. :blush: