Rıhtım Kamarası

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Rıhtım’ın Evcil Hayvanları

:joy:

1 Beğeni

Arkadaşlar Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri’nin korsan baskısı dolmuş her yer. Aman dikkat. İnternet sitelerinde özellikle. 150 tl den başlıyor fiyatlar. Bir de kapak yazılarını ve roketi kabartmalı basmışlar alan gerçek sanıyor.
Ben asıl şey sormaya gelmiştim. Genel olarak bir konuda-alanda kitap tavsiyesi alabileceğimiz bir başlık var mı? Baktım herkes tek tek ‘Kitap tavsiyesi’ diye başlık açıp istemiş. Yoksa böyle bir başlık açılabilir sanki.

Böyle bir başlık vardı…

@Mystery Tavsiye başlıklar forum içinde çok karıştı. Herkes başka bir alanda tavsiye istedikçe başlık üstüne başlık oluştu.

Boş bir zamanda bu başlıkların komplesini kapatıp sıfırdan temiz başlıklar açmak lazım aslında. Yine de okuyanların önerdikleri kitaplar minvalinde bir başlık vardı. Eğer tavsiye istiyorsanız hazırda bulunan konulardan birisine yazabilirsiniz şimdilik.

Bulamadım ben. :confused: 20karakter

1 Beğeni

Buyrun hocam.

Bu da belirli bir kitabı sorma başlığı.

5 Beğeni

Arkadaşlar sırf meraktan bir şey soracağım :smiley: Bu eskinin hotmail’i şimdinin outlook’u hakkında bir soru soracağım. Gelen kutusunda Gönderen, Konu, Alınan yazıyor ya. Gönderen’e tıklayınca farklı bir sıralama, Konu’ya tıklayınca farklı bir sıralama, Alınan’a tıklayınca farklı bir sıralama oluşuyor ama niye öyle bir sıralama var çözemedim.

Denemedim ama mantıken tıkladığın kategoriye göre alfabetik sıralıyordur.

1 Beğeni

Bende az önce yanlışlıkla üstüne tıklayınca böyle bir şey olduğunu keşfettim :grin: Alınan da son aldığımız mailleri gösteriyor onu çözdüm ama konu ile gönderen’i çözemedim ya alfabetik bir şey ya da kendince outlook’un önemli gördüğü postaları mı üstte gösteriyor artık o ikisi muallak :smiley: Belki burada bilen çıkar diye sordum.

Ekleme: Sanırım senin dediğin gibi @Erdal_01 hocam ikisi de alfabetik. Biri gönderene göre diğeri konuya göre alfabetik sıralıyor gibi :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Epikür paradoksu / kötülük problemi:

Link

5 Beğeni

Konuya hakim olmayan bir insan olarak söyleyeyim bütün herşeyin cevabı aslında bir cevap olmayan agnostisizmde :slight_smile:

2 Beğeni

Ben yukarıdaki akış şemasındaki ilk soruda eleniyorum hocam. :slight_smile:

6 Beğeni

Şimdi sen böyle söylersen İmam Gazali’nin ihya adlı eserine göre cehennemin 6. katından kendine yer ayırırsın. Ben ise bir mürted olarak 7. Kattan sana el sallarım. Kat derken ben daha aşağıdayım onu belirteyim. :slight_smile:

6 Beğeni

Bana da yer açın. :smiley: :smiley:

3 Beğeni

Burası Dune çöllerine benzemez yalnız, burada kan var, irin var.
Bir de hayatı boyunca karıncayı bile incitmemiş amazon yerlileri var. Garipler okuma yazma kitap mitap bilmedikleri için düşmüşler buraya :slight_smile:

3 Beğeni

Üç Silahşörler 5. Cilt şuan Alfa Yayınlarının sitesinde satılıyor. Alan var mı? Baskı hatası giderilmiş mi?

Evet baskı hataları düzeltilmiş bir baskı yapılmış.

Satın alıp kontrol ettiniz mi? Paylaşabilir misiniz?

1 Beğeni

Ben kidega dan aldım kontrol ettim hatta alfanın yerine gittim düzeltilmiş baskılar mevcut.

Buradaki resimde yer alan simetrik bir bozukluk var bütün düzeltilen baskılar bu şekilde bunu belirteyim sonradan eklenen ilk 60 sayfa bu şekilde eklenip hafif bozukluk oluşmuş. Diğer hataların hepsi düzeltilmiş.

2 Beğeni

Teşekkürler. Hatalı baskı hala elimdeydi, değişime göndereyim ben de.

1 Beğeni