Rıhtım Kamarası

Okurken aklıma Matematik ve Korku kitabının yaklaşık ilk 50 sayfası geldi. Ali Nesin’in, yurtdışında öğrenim görürken babası Aziz Nesin’e yolladığı mektuplardan oluşuyor. Kitabın gerisi matematik üzerine. Sevebileceğinizi düşünüyorum.

1 Beğeni

Kitabı bilmiyordum, öneri için teşekkür ediyorum. Muhtemelen dediğiniz gibi beğeneceğim bir okuma süreci olur. Ne zaman satın alırım bilmiyorum ama listeme ekledim kitabı.

1 Beğeni

Burası yanlış başlık olabilir ama bir şey sormak istiyorum. Agatha Christie külliyatına hâkim olan arkadaşlar Altın Kitaplar’ın şu iki baskısı (sadece görseldeki kitapları sormuyorum, genel bir soru bu) arasında fark olup olmadığı hakkında bilgi verebilir mi? Kitapların bir kısmında yazarın adı el yazısıyla, bir kısmında da dikdörtgen içerisinde yazılmış. Bunlar önceki ve sonraki baskı olarak mı ayrılıyor, yoksa yayınevi tarz mı değiştirdi tam anlayamadım.

Soldakiler yeni kapaklı baskılar diye biliyorum ben. Sanki bazı yeni baskılarda çevirmen değişikliği de olmuştu ama emin değilim.

1 Beğeni

Yani sağdaki baskıların hepsi, sonradan yeni baskı olarak (soldaki tarzla) basıldı mı?

Yok, hepsi basılmadı henüz. Sağdakiler sanırım 2010’larda falan kullandıkları kapaklar ve o zamanlar çok fazla basmışlar. Soldaki kapakları birkaç yıldır kullanıyorlar. Tamamlanmadı yani, tamamlanması da uzun sürer gibi görünüyor. Eski kapaklı olanlardan bazılarının satışı hala devam ediyor sanırım. :slightly_smiling_face:

Edit: @fortknoxt listesini yapmış çoktan. Sandığım kadar çok kalmamış tamamlanmasına. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Teşekkür ederim :relaxed: .

1 Beğeni

Selahattin Enis okuma hazırlıkları :slight_smile:

Kitaplığımda olmayan kitapları için de fiyat nedeniyle Kapra yayınlarını tercih ettim.

İthaki’de bir öykü kitabı basmış ama kitapta hangi öyküleri var, tefrika öyküleri mi bir araya toplamışlar bilmiyorum.

6 Beğeni

Bu konuyla alakalı bir başlık varsa bulamadım ama bir sorum olacaktı. Kardeşim seneye TYT ve AYT’ye girecek. Test kitabı ve konu anlatımlı kitap almaya başlayacağız yavaş yavaş. Bilen varsa yayın önerisi rica edecektim. Kendisi normalde benim gibi dilci ama dijital çizimle ilgileniyor bir süredir. Çizim tableti falan edinmişti, kendi imkanlarıyla geliştirmeye çalışıyor kendini. Üniversitede de animasyon bölümü ya da buna benzer bir bölüm istiyor, o yüzden AYT’ye sözelden girecek. Yani hem TYT hem de AYT sözel için (Türk Edebiyatı, Tarih, Coğrafya) kaynak önerilerinizi bekliyorum. :slight_smile:

Benim zamanımda YGS için iyi kaynakları takip ediyordum ama aradan zaman geçince artık bilemiyorum hangisi iyi, hangisi kötü. LYS’ye İngilizceden girdiğim için AYT konusunda hiç bilgim yok zaten. :joy:

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ediyorum. :blush:

1 Beğeni

Yeniden tayfa olmuşum. Ödül falan bi’şey yok mu ya :joy: Kuru kuru sadece tayfa mı oluyoruz? :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Olmaz mı, al bakalım :medal_sports:

:smiley:

1 Beğeni

Ödül olarak 3-5 nöbeti yazmıyoruz ilk hafta ama siz yine de gecikmeden malzemeciden kova ve paspasları alıp, güverteye gelin.

3 Beğeni

Yaanii idare ederim artık.

@alper ne umdum, ne buldum. Ben hiç gelmeyeyim güverteye :neutral_face:

2 Beğeni

:slight_smile:
Tıpkı askerlik gibi tayfalığın da ilk görevi mıntıka temizliğidir. Görevden kaçan olursa deniz otu yolmaya yolluyoruz.

1 Beğeni

Kuru kuru olmaz tabii ki. Tayfa olanlar eskilere 1 kg. fıstıklı Hacı Baba baklavası alıyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Arkadaşlar bu ayın Öykü Seçkisi’ni görebiliyor musunuz? Bende sadece görseli gözüküyor fakat kendisine tıklanmıyor. Henüz gelmedi mi yoksa sistemsel bir hata mı var acaba?

Geri kalan Wattpad kitapları için de aynı temenniyi diliyorum. Ama zor…

3 Beğeni

@alper @isos81 ben kalayım ya yine eski yerimde. Böyle iyi gibi sanki :joy:

1 Beğeni

Limit AYT edebiyat ve TYT Türkçe için en iyi kaynak bence. 3D’yi de TYT matematik ve AYT tarih için öneririm. Benim edebiyatım, coğrafyam ve tarihim iyi olduğu için oraya pek çalışmıyorum, oradan çok öneri yapamam. TYT matematik için Üç Dört Beş de iyidir. Umarım faydalı olabilmişimdir. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

:slight_smile:

Hadi tamam iki kutu pişmaniyeye bağlayalım. Çaylar da @isos81 'dan.

1 Beğeni