Rıhtım Kamarası

Ya tam olarak Hint kültürü değil de birçok kültürü barındıran sözsüz, görsel şölenlikli bir belgesel vardı Samsara diye. İlham falan olabilir belki yine de eserlerinize.

3 Beğeni

Affınıza sığınarak…

3 Beğeni

Ahahaha. Teşekkür ederim. :smiley:

Bu hızla 3-5 film izlerim artık. Biraz gezi programı biraz da mitleri okudum mu olur gibi. :slight_smile:

3 Beğeni

2018’de Kitapyurdu’nda neler olmuş

Daha Fazlas buradaı

5 Beğeni

Yıl boyunca 14.176 kitap alan bir kişi? :roll_eyes::thinking:

2 Beğeni

Kişiden ziyade hesaptır. Genellikle platin hesaplar ortak kullanıldığı için normaldir.

3 Beğeni

Satış rakamları çok güzel gerek e-ticaret olsun gerek kitapevlerinin. Okuma oranları da buna paraleldir umarım.

2 Beğeni

Herkese selamlar,

Sitede bakınsam da bir tanışma-selamlaşma bölümü bulamadım. Bu tarz bir sitede ve bu tarz insanlarla birlikte olmaktan mutluyum, umarım katlanarak artar.

Hoşgeldim :smiling_face_with_three_hearts:

4 Beğeni

Var aslında ama değişik bir adı var “kahn” bilmem ne gibi bir şeydi bulmanız zor olabilir.

İlk hoş geldiniz benden gelsin o zaman. :slight_smile:

4 Beğeni

Karnaduamin. Yanlış yazmış da olabilirim ama eski forumdaydı, burada da var mı emin değilim.
Hoşgeldiniz.

3 Beğeni

Acaba yayın evi adı olarak neden Jules Verne seçmişler :roll_eyes:

2 Beğeni

Memlekette koyacak isim bitti herhalde. Kafka, Jules Verne.
Göz Kırparken kitabını basmalarına çok sevindim açıkçası. Bilgisayardan pdf olarak okumak istemiyordum.

2 Beğeni

Komplo teorisine gel. Türkçesi olsaydı da okusaydık şu kitapları :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Açıkçası bu teori gerçek olsa bir nebze mutlu olurdum. Son ekşi yorumuna katılıyorum, gerçekten çok sıkıldım artık. Ama lütfen ilk ölen figüranlardan olmayalım!

3 Beğeni

Yayınevi bulamamış kitabın ikincisini yazmaya başlamak da garip bir his. İnsanın yarım saat kadar biraz vakit harcadıktan sonra yazma isteği falan kalmıyor. Herkes yazıyor ya sözde, bize ne gerek var diye düşünüyor.

2 Beğeni

Hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı teşhisi koyuldu dün. (Ya da ben koydurdum psikiyatri çok garip bir yer ya da bütün tıp sistemi mi demeliydim?) Neyse Ritalin yazıldı. Dünden beri almaya başladım fakat 35-40 saattir uykusuzum hala elime kitap aldığımda beynim multitasking yaparak üçe beşe bölünüyor bırakıyorum kitabı. Kitap hariç işlerde ilerleme var ama. Bu sorunla kendim başetmem lazım sanırım.

4 Beğeni

İlaca alışma dönemi zor olabiliyor, kolay gelsin ilk haftalar için :d

3 Beğeni

Psikiyatri psödo-bilimine çok güveniyorsun. Kolunu kaptırman an meselesi.

3 Beğeni

@Lik ekşiden felan ilk attığın anda kokain etkisi gösterirmiş gibi öyle bir anlatmışlar ki kendimi plaseboya alıştırdığım halde öyle bir etki yaratamadım.

Tam tersi hiç güvenmiyorum, son çare olarak deniyorum.

2 Beğeni

Ekşiye herhangi bir psikiyatrik ilaç yazdığında ilacı içince komaya gireceksin tarzı yazılardan başka bir şey okuyamıyorsun :d Ben de ilaç kullanmıştım ama sedatif (uyku yapıcı) yan etkisi olmayan bir ilaç yazmıştı derslerim yüzünden. Normalde çok uyuyorum ama ilk başladığımda sıfır uykuyla dolaşıyordum. Geceleri sadece karanlıkta gözümü kapatıyor gibiydim :d Aynı şeyi annem farklı, hatta sedatif etkili bir ilaçta yaşadı. Hatta fazla enerjik, coşkulu bir hâle sokuyor. Yerinde durduramıyordu. İşin içine psikiyatri,beyin girince neler olacağı kestirilemiyor gibi. :d Ya sabır diyelim alışma süreçlerimizde.

3 Beğeni