Rıhtım Kamarası

Maddi olarak sorun olmazsa kindle tavsiye ederim.

Malesef. :frowning: Yirmi yirmi yi

İyi akşamlar: Bu iyi diye nitelendirdiğimiz satış rakamlarına bir cevap yazabilmek için internette gezindim az önce. Canım ülkemde eğitim durumu nedir diye merak etmiştim. Aldığım rakamlar yuvarlak olarak şöyle…
Sadece lisans öğrencisi olarak üniversitelerimizde örgün eğitimde 4.420.000 öğrenci var.
Ön lisans ve uzaktan eğitim eklenince 7.740.000 öğrenci yapıyor.
129 devlet ve 72 Vakıf üniversitesinde toplam profesör sayısı 26.000
Öğretim Elemanı sayısı 166.000.
Liselerde 347.000 öğretmen ve 5.689.000 lise öğrencisi var. Toplamda iyi eğitim almış ve alan milyonlarca yurttaşımız var. ve bizler 3.000 kitaplık baskılar yaptığımızda çok seviniyoruz. Çok üzülüyorum Çok…

2 Beğeni

Ben tuz lambası kullanıyorum geceler için. Uygun pozisyonu bulmak lazım. Belki o biraz sıkıntı olabilir ama çok verimli geceler geçirdim sayesinde.

1 Beğeni

Merakla beklemediğim bir DC filmi daha… Halk arasında bir laf vardır; “İki elinle” diye başlar, edepsiz bir kelimedir, devam etmiyorum. Bu laf DC ve Warner Bros.'u anlatıyor. “Elinizin altında o kadar güzel hikayeler varken, neden sinematik evrene bu filmi, sırf para kazanmak için sokuyorsun be adam?” der benim gibi DC fanları. Eh ne yapalım artık, yine gidip izleyeceğiz :smiley: İyi de olsa kötü de olsa bir DC fanı olarak çıkan her filme giderim. Şaşırt beni DC. :slight_smile:

1 Beğeni

Benim şaşırdığım İthaki’nin bu kadar seri bir şekilde art arda 4. baskıyı yapması. İthaki çoğu kitabında kitaplar çabuk satılsa bile yeni baskıyı çıkarmakta gecikiyor. Bir ayda 4 baskı organizasyon açısından İthaki için büyük başarı.
Bu kitap özelinde konuşursak eğer herkese hitap etmeyen bir türe ait bir kitabın başarılı bir reklam süreciyle kısa bir sürede popüler olacağını gördük. Ben bu kitabın 2. baskı yapabileceğine bile başta ihtimal vermiyordum.

Philips Geometry Masa Lambası, 1.5 Watts, Antrcit https://www.amazon.com.tr/dp/B06ZZ8YRGL/ref=cm_sw_r_cp_api_i_G86KDbTKCTE0Q

Bu ürüne bu sabah sahip oldum amma velakin 3-5 saatlik kanaatim çok kullanışlı olduğu yönünde. (Yatakta da kullandım her zemine elverişli) Ben aldığımda indirimliydi şimdi indirimi bitmiş maalesef.

1 Beğeni

Öncelikle o %15 zam değil, güncelleme lütfen yani :joy:

Sizin o ürünlerden birini alma isteğiniz varsa alın ama ampulun evin toplam tüketimine etkisi çok az aklınızda bulunsun :+1:t2:

3 Beğeni

Öncelikle %15 değil lütfen. İnsanların algıları ile oynayıp vericilerini bozmayın. %14,99 olması gerekiyor. :rofl::joy::rofl:

4 Beğeni

Bende şu son fotoğraftaki kitaba tutturulan cinsten var iki tane farklı model ama hiç tavsiye etmiyorum yapan insanlar gece kitap okuyanlar kör olsun diye yapmışlar sanırım.Çok aşırı beyaz ve çok fazla aydınlık yapıyor ben rahat edemedim çok fazla gözümü yordu.

@Kehribar tuz lambanızı nereden aldınız? Ben de bir ara çok istiyordum sonra unuttum gitti,siz şimdi yazınca tekrar aklıma geldi görüntü olarak ve sarı ışık olduğundan almak istiyorum. Sizinkini merak ettim.

1 Beğeni

Açıkcası hatırlamıyorum. Fiyatını bile hatırlamıyorum. Eski bir şey. Ama o loş sarı ışık gündüz kitap okumaktan kat kat güzel hissettiriyor.

2 Beğeni

Tuz lambası bende de var. Ben asıl yeri olan Çankırı’dan almıştım. O zamanlar 30 tl filandı ama epey oldu. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız Sirkeci’de bulabilirsiniz. Yaşamıyorsanız internete yazarsanız mutlaka bulursunuz. Hatta tuz lambasının bazı fantastik etkileri de varmış, öyle dediler. :slight_smile: Birkaç boyutu oluyor. 2-3 kg olanlar yeterli gelecektir.

4 Beğeni

Büyü gücünü lambadan alıyorsun demek :slight_smile:

3 Beğeni

Yok yahu. Horlamaya iyi geliyor diyorlar. :joy:

@alper Harlan Coben okudun mu hiç? Bu sıralar çok karşıma çıkıyor, merak ettim biraz. Nedense bana King’i anımsatan kapaklara sahip.

Aranızda okuyan varsa bilgilendirirse de sevinirim.

3 Beğeni

İnternetten baktım da yorumların yarısı iyi yarısı kötü kargo sırasında kırılan bile var o yüzden nereden alacağımı emin olamadım.Bir Çankırı var bir de Himalaya hangisi daha iyi ki ?

İkisi de aynı. Kırılması muhtemelen altındaki tahtadan çıkmasıdır. Sorun olmaz bence bir vidayla veya silikonla tutturulabilir. Tuzun kırılma olasılığı nedense bana biraz zor geliyor. Mesela evdekinin lambası patladı kendimiz söktük ve lamba değiştirdik. Yani lambası sonsuza dek yaşamayacak. :slight_smile:

2 Beğeni

Okumadım. Şimdi kitapyurdu satışlarına baktım, satış adeti iyi gibi kitapların.

Martı olması düşündürücü ama o kadar çok karşıma çıkmaya başladı ki ister istemez merak eder oldum.

1 Beğeni

Harlan Coben’in çoğu kitabını severek okudum. Polisiye/Dedektif tarzı yazıyor. 2 tane serisi ve bağımsız kitapları var. Genel olarak betimlemesi, ağırlığı olmayan, hızlı okunabilen kitaplar. Çoğu kitabı sıfır bulunamıyor ama 2. el ucuz bulmak mümkün. Çok polisiye okuyanlar için hafif kaçabiliyor bazı kitapları.

Seriler;

• Myron Bolitar serisi
  • Mickey Bolitar serisi (Myron’un yiğeni)

Seri içindeki her kitabın kendi sonu var yani bağımsızda okunabiliyor. Ancak karakterler benzer. Diğer vakalara atıf yaptığı oluyor ama okuduğun kitabı etkilemiyor. Forumda başlığı olması lazım serileri için.

3 Beğeni

Konulara baktım ben de genelde ya birisi kayboluyor ya da ölüyor. Emin olamadım şu an. Bilgilendirme için teşekkür ederim. :blush:

1 Beğeni