Rıhtım Kamarası

Saat sorun değil benim için erken saatte uygun. Ama haftasonu olması sıkıntı çok kalabalık oluyor. Sadece fuar değil yollar da aynı şekilde :slight_smile:

Ben dördünde gitmeyi düşünüyordum. Kimse gelmese de gideceğim ama birileri de gelebilirse güzel olurdu. Sen arabayla filan mı geliyorsun? :thinking:

1 Beğeni

Aynen arabayla. Bende 4’ünü düşünmüştüm pazartesi günü :+1: Sen hangi yakadasın?

1 Beğeni

Fuar oldukça uzak ve haftaiçleri çalışıyorum ama bu tür bir buluşma olacaksa katılmak isterim şahsen. Kitap alacağımdan falan değil gerçi, alışverişimi internetten yapacağım.

1 Beğeni

Ben de Diyarbakır Kitap Fuarını az önce gezdim, kitaplara baktım, ama alışveriş yapmadım :slight_smile: Çünkü fiyatlar uygun değildi. Ancak fuara bayağı ilgi vardı, şaştım kaldım :astonished: İnternetten alacağım kitaplarımı. İyi ki Kidega’dan da sipariş vermişim.

3 Beğeni

Ben Avrupa yakasındayım. Metrobüsle geçmeyi planlıyorum. Temiz temiz trafik görmeden itişen insanları hayretlerle izleyerekten geleceğim inşallah.

@cankutpotter Maksat etkinlik zaten. Mutlaka haftasonu ekibi de olacaktır. Uyarsa ona da katılmayı düşünüyorum fakat saat benim için yine aynı olacaktır.

2 Beğeni

Anladım. Ben de Avrupa Yakası’ndayım, organizasyon olursa nasıl ulaşacağım da netlik kazanır.

1 Beğeni

Benim kasımın bir haftasında sınavlarım falan var, o yüzden buluşmalardan en az birine zorlukla katılabilirim sanırım. Ayarlamaya çalışacağım :roll_eyes:
Sınavlarım olmasa bile gelişim zorlukla olur çünkü asya yakasındayım ve üç vesaik(?) yapmam gerekiyor.

1 Beğeni

Metrobüse attın mı kendini tamamdır. Ay vallahi İstanbul’da bir yerden bir yere gitmek çok zor. :persevere: Şu an bi üşenme gelmedi değil.

2 Beğeni

Hangi durak olduğunu hatırlamıyorum ama metrobüs fuara kadar gidiyor diye bir şey duymuştum. Çok fazla metrobüs kullanmadığım için emin değilim gerçi.
Metro ve vapur kullan @Agape, çok rahat oluyor. Metrobüs yerine metro olsa keşke her yerde. Veya havaray tarzı bir sistem. Bu şehrin ihtiyacı o çünkü.

İstanbul’da olmak vardı. :pensive:

1 Beğeni

Metro bana uzak ve sanırım hayatımda 1 kez vapur kullandım İstanbul içinde. Bana o derece uzaklar yani. :sweat_smile: Metrobüs’e binildiğinde Tüyap son durak.

1 Beğeni

Güzergahlar işte… Bense Kadıköy’e geçerken vapur kullanıyorum çoğu zaman mesela.
Anladım tamamdır, aydınlatma için teşekkürler. :slight_smile:

1 Beğeni

https://www.instagram.com/p/B3NI2g7F9yc/?igshid=1o4axyfkwqf99

“Herkesin seni ezmesine izin veremezsin çünkü avokado değilsin.” :roll_eyes:

1 Beğeni

Ben bu gidişle kendime ceza olarak ne fuardan ne başka yerden kitap almayacağım. :frowning:
İki ayda bir Harry Potter temalı ürünler gönderen Lootcrate kutusuna abone olmuştum vaktiyle. Sorunsuzca geldi bir sene. Şahane eşyalarım oldu. Sonra bu sene şu değişen gümrük kuralları yüzünden, mayısta gelmesi gereken kutum bile gelmedi ki daha yeni üç kutuluk (altı aylık) uzatma almıştım bir kampanyayla. Kutular bir türlü gelmeyince ben de üyeliği unuttum gitti. Oysa iptal etmeliydim, yoksa düz fiyatıyla yenilenecekti indirimli değil. Ama unuttum. Sonra bugün hesapta bir servet değerinde blokaj gördüm. Şirket otomatik ödeme için paramı almış bile. Amerika’da bir şirket olunca da elimden bir şey gelmiyor. Bankam ne olur ne olmaz diye kartımı iptal etti, tekrar çekemesinler diye. Ben de Lootcrate’e yazdım. Ama üyeliği iptal etmeyi unutmamın siniri geçmiyor. Resmen kendime tuzak kurdum. Hayır, para alınıyor bari kutular gelse. O da yok T.C. gümrüğü sağolsun.

5 Beğeni

Bu son uygulama gerçekten çok anlamsız oldu. Hayır ürünlerin akıbeti belli olsa ya da ne bileyim belli bir ücret karşılığında teslim alabilsek mükemmel olurdu. Bu noktada çok belirsiz bir uygulama var. İşin acı yanı ürünler gümrükte yığıldıkça ve bizler bunlardan haber alamadıkça birileri bu ürünleri çöp fiyata alacak ve bir servet miktarına satacak… Bir başkasının olacaklar… Buna bir çözüm lazım.

2 Beğeni

ABD’dekiler inatla takipsiz kargoyla yolluyor. Ben buradakilerin gümrükte ürünleri beğenip “nasıl olsa takip de edemez” diye iç ettiklerinden şüpheleniyorum. Sinirleniyorum. Aramadığım PTT birimi kalmadı, ama çözemedim meseleyi. Şu hayatta en sevdiğim şeylerden biri Harry Potter ve arada kendimi mutlu edebilmemi sağlıyordu o kutular… Elimden aldılar.

3 Beğeni

Çok iyi olur. Olmaz mı Ankaralı forumdaşlarım?

2 Beğeni

İnstagram gümrükte el konulan ürünleri satanlarla dolu, muhtemelen gümrük memurları kaba tabirle cepliyor el koyulan ürünleri.

Ben şunu da anlamıyorum, mesela Yurtdışından ülkeye girerken 1 litre %22 üstü alkol oranlı içki, 2 litre de %22 altında alkol oranlı içki sokabiliyorsunuz. Fazlası güya yasak ama şanslıysanız bavul kontrolü olmuyor veya biraz problem çıkarıyorsunuz ve uğraşmıyorlar. Kıbrıs’tan gelenler ise bavulu ucuz içkiyle doldurduğundan çoğu zaman Kıbrıs uçağının indiği saatlerde bavul kontrolü oluyor ve el konuluyor. Neyse, benim gıcık olduğum kısım şu: yurtdışından getirilen içki bu litre limitini aşarsa ne oluyor hiçbir bilgi yok. Mantıklı bir ülkede en azından miktarı beyan edip vergisini ödedikten sonra ülkeye sokabilmeliyim. Bizde gümrük yasaları sanki istediğine el koyabilmeyi kolaylaştırmak için şeffaflıktan yoksun gibi bir his var bende.

2 Beğeni

Benim sizin kadar büyük veya merakla tutkulu olduğum ürünlerim yok fakat işim için yarayan şeyler alıyordum ufak tefek. Bunların ülkemizde olmaması can sıkıcı. Parasından ziyade gümrükten çıkartabilmek isterdim. Şirket üstünden gönderim saglanınca gümrük ücreti filan çıkıyordu gerçi. Çok can sıkıcı mantık dışı anlamsız şeyler. Yanlış anımsamıyorsam bilmemkaç milyon dolar zarar ediyor diye böyle bön bir karar alındı. Şimdi de gümrükçüler keselerini dolduruyor. :expressionless:

@malady Gelen her ürünümün paketi açık olurdu. Hatta posta kutusuna fırlatıp giderlerdi. Ürünlerimin zamanında bana ulaşmış olmasının tek nedeni milletin aldıklarımı anlayamamasıdır. :sweat_smile: