Rıhtım Kamarası

Ekmeğinin peşinde. :grin:

3 Beğeni

Wardstone günlükleri öneriyorum.

1 Beğeni

O kadar haklısın ki :smiley: Yalnız bu amcamız oyununu yapan şirkete az paraya sattı diye de dava açmıştı sanki. Tam böyle bir şey değildi ama buna yakın bir şeydi :smiley:

Valla sonuncuyu aldığımı bilmiyordum alırken. Sümer ve İskandinav mitolojisinde çok okuduğumdan mütevellit karakterleri biliyorum, hikayelerini biliyorum. Ama iş yunan mitolojisine dönünce ortalık darma duman. Bide ben hep ingilizce okudum yunan mitolojisini, türkçe isimleri çok farklı geliyor bana. O yüzden sözlük işe yarayabilir dediğin gibi :frowning: ama üzüyorsun şuan.

1 Beğeni

Ciltsiz baskısı yok bildiğim kadarıyla. İçerik karşılaştırma yapmadım ama galiba çevirmen ve editörler Azra Erhat’ın sözlüğünden faydalanıyorlar. @DamlaGol bir başlıkta yazmıştı 2-3 mitoloji sözlüğü ama şimdi bulamadım.

4 Beğeni

“Şu an” ayrı yazılır. :smiley: Günlük Türkçe yazım bilgilendirmemi de yaptığıma göre sepeti 75+ yapma çabası içindeyim. Ciltsiz gelirse senin ciltliyi bana yollarsın artık yoksa olacaklardan ben sorumlu değilim.

2 Beğeni

Tamam, kabul. Bana ciltli olması çok önemli değil. Bu arada ilknoktada şu linktekilere mutlaka bak belki ilgi çeken bir şey olur.

Yada şu kitaplardan herhangi birini eklersen sepete kalanına da kargo ücretsiz oluyor 75tl altı olsa bile.
https://www.ilknokta.com/index.php?p=Products&fpt_id=425&page=1&rec_per_page=20&sort_type=prd_final_price-asc

@alper aynen “Ben, Kirke” çevirisi konuştuğumuzda; Damla hanım Türkçeye çevrilmiş isimlerin zaten bulunduğunu söyledikten sonra sözlük bakar olmuştum, bu çok iyi oldu o sebeple.

@agape mesajı gönderdikten sonra düzenliyorum tekrar, genel olarak 2 dakika içerisinde imla hataları yokolmazsa lanetler yağdırabilirsin :smiley:

3 Beğeni

Baktım ve hiçbir şey beğenmedim ama barajı aştım. :smiley:

İlber hoca’da Latince ve Yunanca isimlerin İngilizce telaffuz edilmesine çok kızıyor. Bu arada başlık yine her zaman olduğu gibi amacından çıktı ve bu kez bunun sorumlusu ben ya da @Ufuk değil. @Agape

2 Beğeni

Suçlu @Ozgur çünkü konuyu saptıracak soru sordu ve gizli gizli iş çevirdiğiniz ortaya çıktı.

2 Beğeni

Ya ne olsa benim başıma kalıyor. Yeminle forumdan ithakinin gitmesine bile ben sebep olmuşum gibi olmuştu zamanında. :smiley: Telefonunun klavyesinden başka hiçbir suçu olmayan, efendi işinde gücünde bir adamım :smiley:

:slight_smile: ortada suçlanacak birisi varsa @Ufuk 'u hemen feda edebilirim :slight_smile: Evet, kesinlikle Ufuk

Diyalog şöyle oldu

Ben: Ufuk bunu aldım.
Ufuk: Gece gece benimle konuşma arkadaşım

30 saniye sonra

Ufuk: Kitabı aldım.
Ben: Belki göndermezler, sitelerinde daha pahalı
Ufuk: Yok gönderirler, daha önce sitelerinde bu fiyattı
Ben: İyi.
Ufuk: İyi

Yukarıda olan kanıtlardan görüleceği üzere, ufuk paylaşmayalım dedi. :slight_smile:

2 Beğeni

3D Güvenli ödeme seçiyorum şifre bile sormuyor. Ne biçim bir siteyse artık. :smiley:

@Ozgur Adam öldürmeye teşebbüsü de unutma. Diğer her şeyin sebebi de sendin zaten. :rofl:

@alper Sanki her şey senin başının altından çıkmış gibi bir hissiyata kapıldım. :thinking:

3 Beğeni

Sitelerinde temin süresini gördün mü @Agape ? Sonra kavga çıkmasın baştan söyleyeyim ben.
Bence @alper’in kitaplığının yarısına rıhtım ahalisi olarak el koyalım. Bize bir ömür yeter zaten.

2 Beğeni

Allah’a emanet yazıyor. :smiley: Hayırlısı artık…

1 Beğeni

Fuat nedeniyle yaptılar onu galiba, kendi kitapları için bile 3 gün yazmaya başladılar. Bu kitap galiba stoklu kitap, çabuk gelir.

Gelmez çünkü ön sipariş ekledim. Yeni yıla geçmeden gelsin yeter. :sweat_smile:

3 Beğeni

Ouroboros Yılanı mı, benim de ithakiden alacaklarım var ama şu kitap satışa çıksın diye bekliyorum. Sonra Kurtlar Vadisi gerginliği yaşıyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Şuraya iki kampanya haberi bakmaya geldim. Bir de baktım ne hale gelmiş. Biz yapsak sonu tavşan, kurbağa :joy:

3 Beğeni

Bana yapılan büyü daha cezalandırıcı oluyor., en azından kurbağa olunca kitap okumaya devam edilebiliyor.

2 Beğeni