Rıhtım Kamarası

hdlk

:joy::joy:

8 Beğeni

Forumdaşlar aramızda bu tarz bir aparak kullanan var mı? Özellikle çift monitör için almayı düşünüyorum.
masaaski

Ben aşağıdaki modeli 27” monitör ile kullanıyorum. 2 senedir sürekli sağa sola oynatmama rağmen hiç sıkıntı çıkarmadı.

https://www.dark.com.tr/bilgisayar-bilesenleri/monitor-aksesuar/dark-vm14-1-x-13-27-monitor-destekli-cift-parcali-masa-tipi-lcd-monitor-ve-tv-kolu.html

Evet güzelmiş ben o fiyatlara çıkmak istemiyordum açıkçası ama ucuz olanlarda hep bir yamuk durma problemi var gibi duruyor. Şu model daha çok işimi görecek sanki

https://www.dark.com.tr/bilgisayar-bilesenleri/monitor-aksesuar/dark-vm26-2-x-13-27-monitor-destekli-masa-tipi-lcd-monitor-ve-tv-kolu.html

Bunda bir kendi kendine yamulma durumu ile hiç karışmadım. Baya sağlam bir model zaten her eklemi vidalı olduğu için duruma göre istenilen ölçüde sıkılıp sabitleniyor fakat Monitörün ağırlığına bağlı olarak monitörü hareket ettirdiğinize illaki bir esneme payı oluyor. Monitörü, masaya sabitlediğiniz ana ayaktan uzaklaştırınca malum ana ayağa daha çok yük bindiğinden monitör biraz aşağıya inebiliyor. Eğer monitörü uzun bi mesafede sürekli ileri geri oynatma ihtiyacınız yoksa ortadaki eklem yerini söküp vesa kısmı ilk dirseğe de takabiliyorsunuz. böylece bahsettiğim esneme payı ortadan kalkıyor.

1 Beğeni

Öyle çok ileri geri oynatma niyetim yok. Amacım hem masada biraz yer açılsın hem de bir monitörü dik olarak kullanmak. Bu alet işimi görecek gibi. Önümüzdeki ay sipariş ederim artık.

1 Beğeni

Bunun örneği bir arkadaşım var. Eşi iki kitap yazdı. Bir çok gazeteye röportaj verdi, kitap fuarlarına katıldı. Fakat arkadaş bırak taslağını okumayı, iki kitabın da tek bir sayfasını bile okumamış. O kitaplar para kazandırsın ondan sonra okurum diyordu en son. :smiley:

1 Beğeni

Selamınaleyküm. Buralarda Sauron diye bir lavuk varmış, ne tarafta buluruz onu? Kesilecek bir hesabımız var onunla…

5 Beğeni

@Agape benim ceza bitti sanırsam :laughing:

1 Beğeni

Ara sıra açar izler hem mutlu olurum, hem dertlenirim. 2. Bölümü gelseydi keşke. :pensive:

3 Beğeni

Şimdi benim eşim kişisel gelişim veya futbol üzerine veya ilgimi asla çekmeyecek bir şey üzerine yüz kitap yazsaydı ben de okumazdım. :smiley: Adamın/Kadının ilgisini çekmiyor demek ki…

1 Beğeni
2 Beğeni

Alfa yayınlarının yüzde elliye girmesi şart abi. Ben bu PKDleri nasıl tamamlayacağım yoksa. Allahtan toplu öyküler falan var. Yoksa 500ü bulacak.

3 Beğeni

Aragorn Arwen’i düşleyerek piposundan öyle içli çekmiş ki mum alevi bile yön değiştirmiş. O günlerde dertlerini bilemedik Yolgezer, affet bizi…

Piposunu sağ eliyle içtiği için birasını sol eliyle içtiğini de bardağın masadaki pozisyonundan anlıyoruz. Her yer detay, her yer Yüzüklerin Efendisi…

10 Beğeni

Müzekart ile Türkiye’deki tüm müzeleri bir yıl boyunca istediğim kadar gezebiliyor muyum? Hemde sadece bir kere kart ücreti olan 70 TL dışında herhangi bir ek ücret ödemeden. Gerçek mi bu cidden. :hushed: :hushed: :hushed: :hushed:

Değil. Özel şeylere ek ücret filan ödemen gerekiyor. :slight_smile: Tarihi alanların içindeki “tarihi alanları” çevirmişler oralara ayrı ücretler istiyorlar. Tamamen sınırsız olanının parası daha fazlaydı. Öğrenciysen çoğunca ücret talep etmiyorlar. :slight_smile:

1 Beğeni

Evet her müze ve tarihi yere. Efes Yamaçevler ve Göreme’de bir yer hariç Türkiye’de her yer

2 Beğeni

Ve en önemlisi bilet sırası beklememek bence. Efes’te mesela inanılmaz turist var, 150-200 kişi sırada iken, sen turnikeden kartı okutup dümdüz geçiyorsun sıra vs yok

2 Beğeni

Peki bu tarihi alanlar içindeki “tarihi alanlar” her müzede varmı yoksa asağıdakiler kadar mı? :thinking:

NOT: Müze Kart, Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı, Efes Örenyeri içerisinde bulunan Yamaçevler ve Göreme Açıkhava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise’de geçerli değildir. Belirtilen bu yerler için ayrıca bilet almanız gerekmektedir.

1 Beğeni