Rıhtım Kamarası

İlknokta’nın tasarımına ne olmuş böyle? Gözlerim kanadı.

Netspeed için arayan kişi “iyi günler Tü- netspeed için arıyorum” dedim. Beklenmeyen bir fail ile karşı kaşıya kaldım.

3-5 yıldır markete gitmek yerine Sanal Market, Carrefour Online gibi market servislerini kullanıyordum ama 3-4 gündür sanal market ertesi güne bile sipariş almıyordu, az önce baktım Cuma dahil sipariş almıyorlar, Carrefor ve Yunus bile (eskiden 1-2 saat öncesinden dağıtım saatine uygun sipariş verebilirdim) ertesi gün dağıtım saatleri dolu olmaya başladı. Gün içi sipariş için şimdilik Getir dışında market siparişi vermek zorlaştı.

Yeni eğlence buldum kendime . @magicalbronze @danieljackson Triva da buna benzer bir bulmaca olamaz mı?

1 Beğeni

Yky’de mağazalarını kapamış geçici olarak.

1 Beğeni

10 Beğeni

Genede önlem olarak siz gelen kitapları en azından kolanyalı mendille silin.

4 Beğeni

Bu aralar çok hata veriyor. Mobilden giriyorsanız sürekli güncelleme yapın. En son devlet okulunda okumuyorsunuz diye bir hata verdiğini bile görmüştüm.

1 Beğeni

Şu yüzümü bi güldür be.

5 Beğeni

Ne ara 6. Kitap son kitap oldu. Birşey mi kaçırdım yoksa bu nasıl bir haber ?

7 kitap olacak :slight_smile:

Kitap365’ de salgın ile ilgili önlemlerini anlatan bir e-posta gönderdi.

2 Beğeni

Kitaplar ve dergiler

TÜBİTAK’ın Bilim ve Teknik, Bilim Genç, Bilim Çocuk ve Minik Minik dergileri koronavirüs nedeniyle bir süre ücretsiz sunuluyor. TUDEM Yayınları da çocuklara yönelik kitapları ücretsiz erişime açtı.

Socrates Dergi dijital edisyonu bir ay boyunca herkese ücretsiz olduğunu açıkladı. Sepette kullanılacak promosyon kodu SOCRATESYANINDA

İngilizce biliyorsanız, Cambridge Üniversitesi’nin resmi yayınevinin mayıs sonuna kadar internet sitesinde erişime açtığı 700’ü aşkın ders kitabına bir bakın. Listede mühendislikten Osmanlı tarihine birçok alanda kitaplar var.

Guggenheim Müzesi’nde ise 200’ü aşkın sanat kitabını dijital ortamda ücretsiz okumak artık mümkün.

5 Beğeni

Alınmış önlemler çok güzel ama alınmış kurallara uymayan çalışanların yine de çokça olacağı kanaatindeyim özellikle kargo çalışanlarına hiç güvenim yok. Kargoda da birkaç kez farklı şubelere gönderildiğinden kim bilir kaç ele değdi o kargo ya da yerde sürüklendi. O yüzden şu sıralar kargo işlerini bitirmekte bence fayda var.

2 Beğeni

Bunu bende düşündüm hatta market alışverişleri için de geçerli bu durum. Yiyecek sipariş etmiyorum 9-10 gündür ama ekmek, su, sebze vb mecburen alıyorum. Market çalışanları eldivenli vs. Kart temassız ödüyoruz vb ama bir şekilde bir çok insanın eli değiyor o paketlere.

3 Beğeni

Az önce eve interneti bağladılar. Hız testi yaptım iki modemime de ve taşınabilir modemimin 25 mb uploadı varmış. Yeni paketimin ise sadece 3. 3 olacağını biliyordum ama eskisinin 25 olduğunu bilmiyordum. Şoktayım. :smiley: Ping değerlerim düştü ama -ki beni ilgilendiren nokta o idi-

2 Beğeni

Sakıncası yoksa paket fiyatını ve download hızınızı öğrenebilir miyim?

Hangisinin? Taşınabiliri mi yeni aldığımı mı?

Yeni aldığınız hocam :slight_smile:

1 Beğeni