Rıhtım Kamarası

Bende çekilişte ismimi gördüm ama karavana attık yine :grinning:

2 Beğeni

Foruma girmeyi bıraktığımda (2018) amber yıllıkları ve ayn rand kitapları yeniden basılacak gibi şeyler yazıldığını hatırlıyorum. Ne oldu o işler iptal mi edildi?

:thinking: :thinking: :thinking:

5 Beğeni

Conan’ı kim yazmış bilmiyorum ama Martin, Tolkien veya Lovecraft’ın yazmadığına eminim. O zaman cevap C. :grin:

4 Beğeni

Robert W. Chambers kitaplarını incelerken karşıma çıktı. Ne alaka deyip kapağı büyütüp inceledim. Sanki Sherlock Holmes kitabıymış izlenimi verilip altına “Hayranlarının mutlaka okuması gereken kitap” yazılmış. Otobüs mola yerlerinde satılan kötü çevirili Tutku yayınevi bu taktiği de denemiş ama yine de battı sanırım.

image

3 Beğeni

Kredi kartı üyelik ücretini nasıl geri alabiliyoruz bilgisi olan var mı?

Gidip konuşup anlaşırsan en fazla parapuan olarak geri verirler ama genelde hiç acımıyorlar. Denemek lazım

1 Beğeni

Geçen gün maske eldiven zırhlarımı kuşanıp atm ile yüzleşmeye gittim. Kampüs alışkanlığı mıdır nedir otomatik olarak önünde sıra olan atm’yi seçtim. Sıra bana geldi bir de ne göreyim burası Ziraat değil. Anlaşmalı diğer devlet bankaları olsa yine neyse o da değil. Yengeç edasıyla yana kaydım bomboş orada duruyormuş ziraat atm’si ://

2 Beğeni

J. K. Rowling’i linçlemişler. Bayağıdır bu kadar eğlenmemiştim. https://mobile.twitter.com/jk_rowling/status/1269382518362509313

1 Beğeni

Rowling sosyal medyada gün yüzü görmedi ki. Ne söylese ne yapsa sürekli ağır eleştiri alıyor. Buradaki sorun nedir ben pek anlayamadım.

Sorun anladığım kadarıyla şöyle: Rowling hanım bu haberde “regl olan insanlar” ifadesi yerine "kadınlar"ın kullanılması gerektiğini belirtmeye çalışmış. Ancak bunu söylerken bazı trans erkeklerin de regl olabildiğini, ya da daha yaygın bir durum olarak çeşitli sağlık sebepleri dolayısıyla bazı kadınların regl olmayabileceğini düşünmemiş. Kadınların çoğunluğunun adet görüyor olması böyle haberlerde cinsiyet odaklı bir dilin kullanılmasını ve genele uymayan kişilerin dışlanmasını gerektirmiyor. Ancak sevgili Rowling nedense inatla trans karşıtı olarak yorumlanabilecek ifadelerde bulunmaya devam ediyor.

4 Beğeni

Ankara’ da Ankara Sahaf diye bir yer varmış. Adresini yazınca haritada burasını gösteriyor. Acaba doğru mudur? Bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi? Daha önce haritadan bakıp gittiğim bazı yerlerde taksi durağı vs. yerlerle karşılaştım hep. Yakın zamanda Ankara’ya gideceğim ve burada bir kitap var almak istediğim.

Forumda sessize aldığımız, gözüm görmesin dediğimiz başlıkları nereden görebiliyoruz? :smiley:

2 Beğeni

Bu kadar zor soru sorulmaz ama. :laughing:

Tercihler sayfasında yok mu? :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

@Rena Yok, ya da var ben göremedim bir türlü. Sessize aldığım başlıklara ne oluyor diye merak etmiştim, hepten kaybolmuşlar.

1 Beğeni

Ben tercihler sayfasından kategoriler bölümüne baktığımda göre biliyorum, acaba neden öyle oldu?

Kategoriler -> Sessiz -> Göster demek gerekiyormuş, buldum :+1:

1 Beğeni

Daha ilginci, ben bir başlığı sessize alıyorum ama nedense her gün karşıma çıkmaya devam ediyor. Ben sessize aldıkça inadına çıkıyor :slight_smile:

2 Beğeni

Tebrikler. :+1: :+1: :+1:

Yüzde bir milyon benim açtığım başlıklar xd

1 Beğeni