Rıhtım Kamarası

Animeleri öğrenmek istiyorum ve izlemek de istiyorum ama burdaki başlıklarda gezinirken - en çok da karakter isimleri- gözümde ‘lıblıblıvlvıu bulvuv luvlıb’ gibi görünüyor. Sorun isimleri okumamam biliyorum ama yine de çözümü yok mu…

1 Beğeni

İzledikçe alışırsın isimlere. Önce sevdiğin türü bulman gerekiyor, sonra sana öneride bulunuruz. İlk başta isimlerin garip gelmesi çok doğal. Nede olsa Japonca.

1 Beğeni

Fullmetal alchemist ve one punch man izledim ve bayıldım ama sonra code geas’ı çok az izleyip bıraktım. FMA’nın türü neyse onu istiyorum :smile: Haklısın izledikçe tanıdık gelecek… Ama biraz daha fazla aklımda kalsın isterdim oturup kağıda mı yazsam ne yapsam.

1 Beğeni

Sevdiğin tür Shounen oluyor. Hunter X Hunter, One Piece, Naruto, Naruto: Shippuden( Naruto’nun devamı) Death Note( kısa seri ama çok güzeldir. Az sayıda karakter var, ıbıbıbıbıb demezsin :sweat_smile: )
Attack on Titan( şimdi bunu izlersen ilk başta, başta saydıklarımdan pek hoşlanmaya bilirsin. Çünkü eski seri oldukları için çizimi ve görsel kaliteleri ilk etapta düşük gelecektir.)

Fairy Tail var ancak pek önermiyorum, sevenlerini dinleyerek fikrini değiştirebilirsin tabi.

Soul Eater bence çok eğlenceli, tam çerezlik bir yapım.

Yazabileceğim çok fazla anime var, en iyilerini yazmaya çalıştım. Yazdıklarımın hepsini izledim, aralarında devam eden sadece One Piee var. OP’a girersen bol bol konuşuruz.

:hanci:

3 Beğeni

Çok teşekkür ederim harika şeyler yazmışsın. One piece’le ‘bılıulılblul’ tan çıkış yapacağım inşallah. :smile:

1 Beğeni

Rica ederim, One Piece de çok fazla karakter var. Önce küçük serileri izlemeni öneririm. Hobbit, LOTR okumadan direkt Silmarillion okumak gibi olur. Direkt balıklama atlarım diyorsan, okyanus seni bekliyor. :pirate_flag:

:smirk:

1 Beğeni

Evet ya biraz baktım şuan ve u dönüşü yapıp vazgeçtim. Başka bir bahara… Öbür söylediklerine bakacağım. cf3a0d91d965d90687482b6c8ee618fd

1 Beğeni

One piece mangasını iki haftada okumuştum. Ama sene 2013’tü. Yedi yılda nerdeyse 300 sayı daha çıkmış. O yüzden sen de üç haftada bitirirsin :Dd

İlk başladığım zamanlar izleyip sıkılmadığım animelerden bi kaçını yazayım belki bakarsın.
Baccano, black lagoon, cowboy bebop, hellsing ultimate, ergo proxy, tengen toppa guren lagan, kill la kill, samurai champloo.

Tamamen code geas’i izleyip yarım bıraktım dediğin için önerdim. Ben de yarım bırakmıştım. Hâlâ da bitirmedim : p

1 Beğeni

Fairy Tail izlediğim ilk animeydi. :sweat_smile:

2 Beğeni

Bizim zamanımızda insanların animeye baslama sebebi Naruto, bleach, one piece, dragon ball Z idi. -Fmba filan da var tabii- Onlar bitince boşluğa düşer kısa serileri keşif ederdik. Şimdi belli başlı kısalar bitince mecburiyetten uzun serilere başlanıyor. :smiley: -Bazısı hiç başlamıyor tabii.-

3 Beğeni

Bu benim sanırım. Eskiden Kidz/Animez adlı kanalda Naruto yayınlanırdı saat 22.00 'dan sonra. Sanırım izlediğim en uzun anime serisidir. Ondan sonra 100 bölümü geçen pek anime izlemedim.

2 Beğeni

@dieter D Gray-man, Ao no excorcist var. Dragon Ball izlemeyi düşünürseniz İngilizce dublajla izleyebilirsiniz. Goku’nun konuşmalarına bayılırsınız. Gerçi hepsine bayılırsınız.

Bleach son sezon 2021’ de gelecekmiş. Keşke Hunter x hunter da devam etse. Mangası bile devam etmiyor.

2 Beğeni

One Piece gözünü korkuttu sanırım. Ayağını suya sokmadan sıcaklığını bilemezsin. Balıklama atlamadan önce ufak adımlarla suya girmeyi dene istersen. :smiling_face_with_three_hearts:

@Stardust Beğendin mi, öneriyor musun seriyi? :smirk:

3 Beğeni

2021 de direkt en baştan başlayacaktı diye biliyordum ama. :thinking:

1 Beğeni

Berserk de yeni sezonu ile yakında gelir umarım. Ama geçtiğimiz senelerde ki tarzı terk etmelerini diliyorum.

2 Beğeni

Manganın 55 - 74 arası ciltleri arasındaki Thousand Blood War arc olarak geçiyor burada.

2 Beğeni

Evet öneririm eğlenceli ve güzel bir seri. Başlayınca bırakamamıştım hatta sayesinde stajdan kovulmuştum bu sene. :sweat_smile::sweat_smile:

2 Beğeni

1997 yapımı animesi en sevdiğim seinen animeler arasındadır. Keşke 2016 yılındaki serisini izlemeyip mangadan devam etseydim. Mangada son dönemde yılda sadece iki bölüm çıkmasından takip etmek sıkıntıya girdi.

2 Beğeni

O kadar çok mu sevmiştin. :joy: Evde izlemen kesmedi, yoldayken toplu taşımada da izledin. Yetmedi staj yaparkende mi izledin ne oldu da kovdular? :rofl: Duruma uygun bir müzik paylaşayım. :sweat_smile:

Bence sende One Piece seversin. Bence Fairy Tail, diğer animeler de güzel olan mekanikleri kendi bünyesinde harmanlamış bir anime. Esinlenmiş yani :stuck_out_tongue:

3 Beğeni

:joy::joy::joy::joy::joy::joy:
Tek nedeni o değildi maaş vermiyorlardı bende o yüzden oradan çıkmak istiyordum. Okulu stajı olduğu için devlet bir miktarını karşılıyordu ama onu da vermediler.
Sonra okuldaki öğretmenler dönem bitmeden çıkmazsın işten diyince bende işe gider gitmez Fairy Tail açıp izliyordum. :joy::joy::joy::joy::joy:
200’den fazla bölümünü o zaman bitirdim. :joy::joy::joy:Bu arada staj 3 gündü.

2 Beğeni