Rıhtım Kamarası

Kidega’da bir sepetim var. Boşta kaldıkça sepete attığım kitapların toplam tutarı 1510.93 lira. Eksikleri de eklersem nerelere varacak acaba? :smiley:

Kitapları gezip almayı ben de özledim. Eskiden insan riske girip rastgele kitap alabilirdi fakat şimdi bu mümkün değil. Tanesi 39 liraya geliyor ki bu da çok. :smiley:

4 Beğeni

Vay beee! Sepet tutarın iyiymiş gerçekten, ben İlknokta’da 600’ü gördüm, birkaç tane çıkardım sonra. :joy:
Valla en son Witcher serisinin dördüncü kitabını almıştım D&R’dan 40 liraya, o da mağazanın önünden geçiyordum dayanamadım alayım dedim. Artık hep internetten toplu sipariş veriyorum. Hatta o yüzden bazen indirim varmış yokmuş umursamadığım da oluyor çünkü biliyorum ki o sepet illa ki 300 lirayı geçecek. :slight_smile:

3 Beğeni

Ben daha Witcher da almadım mesela. :smiley: Onu da eklersem fiyat kanatlanıp gider. Bir de şu özel baskı var, onu da ekleyin. Ekledikçe moralim bozuluyor. Hiçbir şey alasım gelmiyor.

Şu an en çok 2015 basımlı bir kitabın dolar zammı yemesine içerliyorum.

Bir noktadan sonra indirim takip etmek de yoruyor. İki kuruş ucuz olsun diye bin dereden su getiriyorsun leş gibi kitaplar geliyor. Ondan sonra onu teslim et, bekle filan derken zaten yol parasından göçüyorsun.

3 Beğeni

Zaten çoğumuzu stokçuya çeviren durum bu. Çünkü indirim varken almak zorundayız, beklersen zam geliyor ya da bir daha indirime girmiyor. Mecbur “Alayım da, okurum sonra” diyerek alıyoruz. Eğer fiyatlar sabit kalsa benim kiyaplığım dörtte biri kadar kitap içerirdi.

Ama yine de D&R’a gidip kitap alıyorum. Kitaplara fiziksel olarak bakmak, incelemek, merak edip bir sayfasını okumak hala çok güzel.

En sevdiğim yönü; türlerine göre ayrılmış kitaplar.

4 Beğeni

Bence alışverişini bir şekilde böle böle yaparsan rahat edersin. Ben mesela almak istediklerimin bir kısmını erteledim, hani şu an okumasam da olur dediklerimi. Yedi Kartal Efsanesi serisinin üç ve dördüncü kitapları çıkınca beraber almayı planlıyorum.
@Ozgur, bak bu doğru, Kışgörmez serisini sırf sırası geldiğinde bulabilir miyim acaba diyerek erkenden sipariş verdim mesela, allah bilir ne zaman okuyacağımı çünkü daha Unutulmuş Diyarlarda o kadar ilerlemedim.
Kitabı alıp eve gelmenin heyecanı çok çok ayrıydı aslında ama işte… Eskide kaldı maalesef…

3 Beğeni

Parasal bir sorunum yok. İstesem alırım, mesele istemiyor olmam. Durup dururken zam gelmesi benim sinirimi bozan. Sen kitabın 2015 yılındaki baskısını satamamışsın henüz. Bir de zam üstüne zam yapıyorsun. Satış oranı ne kadar artabilir ki?

3 Beğeni

Bak orası doğru işte. 2015 baskılı kitaba zam yapınca kimse onu almaz ki.

Bu daha önce konuşulmuştu hatta @Everfever ile örnekler vermiştik. Sanırım @alper de eklemede bulunmuştu. Zam yapılırken ilk üretim maliyetleri değil, sonraki üretim maliyetleri dikkate alınır. Satamayan indirim yapar elbette ama satarım diyen veya satılsa da satılmasa da umurumda değil diyen zam yapıyor doğal olarak.

2 Beğeni

2015’den bu yana 1 KG Çay fiyatları bile neredeyse yüzde yüz arttı. Sadece ofis’in çay gideri bile 2015 - 2020 arasında 1 kat artmış.

1 Beğeni

13001,87 TL (baskısı tükenenler dâhil değildir) :slight_smile:

2 Beğeni

Baskısı tükenenleri eklesek… 13 bin de güzel sayıymış. En sevdiklerimden. Şimdi oturup yavaş yavaş işaretlediğim mesajları da eleyerek bir liste çıkartacağım. Garip bir biçimde bugün boştayım galiba. :thinking: Son meblaya ulaştığım gün haber ederim. :sweat_smile:

Düzenleme: Değilmişim. :confused:

3 Beğeni

Nihahahaha! Geçmişim sizi :joy:

1 Beğeni

Bazı firmalar kitaplara neredeyse her ay zam yapar oldu. Pegasus’un polisiye kitaplarını sık sık alırım. Kısa bir süre önce 18 küsur olan kitaplara geçen ay zam yapıldı ve 20 küsur oldu. Dün itibariyle bir zam daha yapılmış ve 23 küsur olmuş.
Bu durum hiç hoşuma gitmiyor.

3 Beğeni

Hangi konuda geçmişsin? :smiley: Ben daha listenin l’sini bile yapamadım.

Ekleme: D&R en fazla 50 farklı ürün ekleme hakkı veriyormuş. :smiley: Bir yaşıma daha girdim.

2 Beğeni

Kargo ücretsiz yine iyisin xd

3 Beğeni

Diskdünya tabiki, liste konusunun dışındayım. Ne haddime efendim :joy:

1 Beğeni

Zaten cezbeden tarafı da kargonun bedava olması. Çok şükür ki 1470 tl ve üzerinde kargo ödemiyorum. Ödeseydim kesinlikle almazdım. Neyse D&R dolunca İdefix geçtim. Orada da Bin lira üzerinde kargo yok. Çok şanslıyım.

@Waxillium Sorun yok ben bu sene ben kitap okumam pas geçecek gibi duruyorum.

11 Beğeni

Bu sene fuar da olmayacak sanırım. Yoksa orada aldırırdım sana tutarı azaltırdık :slight_smile:

Sinan Canan’ın kişisel gelişim kitapları hakkındaki yorumu.

2 Beğeni

Kesin Ahmet düzeltmiştir, pis gıcık :smirk:

4 Beğeni