Rıhtım Kamarası

Muhteşem olur bu. Ben kendimce bir Excel dosyası hazırlıyordum, Goodreads’e geçirmeye de üşeniyorum.

1 Beğeni

Ben de kime benziyor diyorum o_O

9 Beğeni

Bence yapın. Türk kullanıcılar genelde 1000kitap tercih ediyor ama uluslararası platform olması sebebiyle goodreads kullanıyorum ve her ne kadar alışmış olsam da site rezalet bir site. :grin: İnsanlara yardımı dokunur bence. Piyasa tekeli kendisinde olunca Amazon gerçekten hiç umursamıyor siteyi, ne kullanıcı dostu ne de doğru düzgün bir arama motoru var.

1 Beğeni

https://pbs.twimg.com/profile_images/1219802317496770560/E7-WA4oL.jpg

Şu profil resmi tarzı şeyi nereden yapıyorduk?

Picrew.me sitesinden yapılıyor diye hatırlıyorum.

1 Beğeni

Bu kitap için 10₺’ye bulursam alırım demiştim. Saçma ama bazı kitaplarda böyle fiyat sınırı koyuyorum kendime ve o fiyattan bulunca alıyorum. “Bak bak buldum hehehe” ekran görüntüsü alırken biri satın aldı. :neutral_face:
İlk defa stoktaki son ürünü kaçırdım, moralim bozuk.

2 Beğeni

Babil ve Eganba’da “Eksik Parça” yayınlarının ürünleri satıştan kaldırılmış. Neden acaba :thinking:

Bu fiyatlar niye böyle. İngilizin amazon’unda 220 lira olan kitap bizde 2 katı fiyata satılıyor.

1 Beğeni

Ben not programı kullanıyorum. Daha doğrusu şimdi başladım oluşturmaya.

Üstüne tıklayınca da böyle:

1 Beğeni

Notion değil mi bu? İyi bir program, özellikle derli toplu durması açısından.

2 Beğeni

Bahsettiğim şey böyle değil. Yani bu misal benim kitaplığa yapmaya kalksam bir ay sürer tek tek eklemesi. Ben bir programda ekleyip excel çıktısı alıp goodreads’a aktarma ve ordan aldığın çıktıyı da kendi listem olarak tutma gibi anlatacağım. İşler böyle yoğun olmasa beni bu kadr yormasa daha neler yapacağız da işte… Kısmet :slight_smile:

https://www.dr.com.tr/Kitap/En-Yakin-Arkadasimin-Seytan-Cikarma-Clz/Edebiyat/Roman/Korku-Gerilim/urunno=0001737943001 D&R’ da var. Fırsat başlığında kargo bedava kodu vardı. Oradan da yararlanıp, istediğiniz fiyattan alabilirsiniz.

My Library öneririm. Barkodla taratıp ekleyebilir sonra excel ve database yedekleri alabilirsiniz. Manuel eski barkodsuz baskıları ekleyebilirsiniz.

Evet Notion. Çok seviyorum bu programı. Ursula’yı @Ozgur’nin bibliyografisinden kopyalayıp bitirdim. :slight_smile: Kütüphanemde olmayanları tespit edip Amazon’da liste oluşturdum. İndirimlerde tamamlarım.

@Ozgur evet dediğin gibi kütüphanesi geniş olan birisi için uzun zaman alacak bir yöntem benimki. Kitaplığa göre eklemek de güzel bir fikir. Bunun için bir başlık olursa ben incelerim.

Türkiye sitesinde Amazon kendi satmıyor. Muhtemelen Satıcı farklıdır. Amazon’un kendi sattığı İngilizce kitaplar bayağı uygun fiyatlı zaten. Bir de İngiltere Amazon’da stok yok yazıyor bende. :thinking:

Ben kütüphane programı olarak kitapyurdu kütüphanem uygulamasını kullanıyorum.

Çok iyi bir arayüzü yok, çok da stabil bir uygulama değil ama çok kitabım var ve bu kadar kitabı başka bir uygulamaya ekleme ile uğraşamam diye kullanmaya devam ediyorum.

1 Beğeni

İos’ta bu programı bulamadım. Ancak mantığını anladım. Programa barkoddan kitapları ekleyip, oradan Excel çıktısı alıp, sonra Notion’a yükleyebilirim. Ama bilmiyorum bir yandan yavaş yavaş manuel eklemek de hoşuma gitmiyor değil. :nerd_face:

1 Beğeni

Bu programı yüklemiştim ama hiç beğenmedim. Çünkü [quote=“alper, post:6148, topic:1143”]
Çok iyi bir arayüzü yok, çok da stabil bir uygulama değil
[/quote]

Biraz görsele takıntım var. 300 civarı kitabım var diye tahmin ediyorum. Yolun başındayken toparlarım buradan. Siz benim yöntemi kullansanız herhalde 20 yılda biter. Olanları ekleyim derken bir o kadar daha satın almış olursunuz. :slight_smile:

1 Beğeni

Bir kere tüm kitapların kodlarını eklemeyi göze alirsan güzelce Goodreads a ekleyebiliriz aslında. Goodreads’ın güzelliğini de anlatmaya çalışacağım başlığı açınca.

Excel çıktısı veriyor mu kutuphanem? Isbn kodları da olan bir çıktı veriyorsa taşınır kolayca.

Ama asıl mesele tüm kitapların var mı kitapyurdunun uygulamasında?

1 Beğeni

Yaaa çok teşekkür ederim. :heart_eyes:

En son 2016’da sipariş vermişim. Resmen keçi inadım var, sildiğim siteye bir daha bakmıyorum bile. Bu kez bir istisna tanıyacağım, kitabı kaçırmak istemiyorum.