Rıhtım Kamarası

Evet tekrarlama ihtimali var. Çok fazla tuz tüketmemeye dikkat etmek lazım. Umarım taş düşer de kurtulursunuz bu ağrıdan. Gerçekten çok farklı bir ağrı. Mide bulantısı vs de cabası.

1 Beğeni

Gerçekten inanılmaz derecede korkunç maalesef. Küçücük hali bile bana böyle acı veriyorsa kardeşiniz neler çekmiştir kim bilir. Her şeyin başı sağlıkmış çok iyi anlamış oldum bahaneyle.

1 Beğeni

Olur da düşüremezseniz -umarım düşer- Gilaburu diye bir meyvenin suyu var. Çoğunluk taşı düşürüyor diyor ama bizde fayda etmemişti. :smiley: Aklınızda olsun yani.

1 Beğeni

Tamamdır, not aldım. Çok teşekkür ederim. Umarım bir an önce kurtulurum.

Ne ismini duydum ne cismini gördüm. İlk kez bu meyveyi senden duydum :smiley:

Hastalıkla karşılaşınca biz de ilk kez duymuştuk. :smiley:

1 Beğeni

Kardeşine geçmiş olsun. Fırsat bulunca internetten bakacağım. Merak ettim nasıl bir şeymiş :smiley:

Kayseride çok ünlüdür. Baya turşu gibi saklarlar. Ben tadını pek sevmem ama aşıkları var :rofl:

2 Beğeni

Rengi vs Dimes’in Tahıllı Karışık Meyve suyu gibi ama tadı ekşi. :smiley: Bazıları çok abartıyor tadını.

1 Beğeni

Geçmiş olsun Demet. Bol bol su iç, dini sebepler veya dağlık açısından sorun yaşamıyorsan alkol oranı düşük bira içmeni ve yürüyüş yapmanı öneririm. Su olarak 2 litrenin altına düşmemeye çalış. Eve geçince daha detaylı yazarım.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Bira konusu benim de aklıma geldi ama midemde reflü var, o seçeneği elemem gerekti. :smile: Ağrı yokken yürüyüş yapmaya, hareket etmeye özen gösteriyorum. Normalde iş haricinde hiç hareket etmezdim. İyi bir ders oldu. Hareketsiz kalmamak gerekiyor kesinlikle.

3 Beğeni

Geçmiş olsun. Ben de bir dönem çekmiştim bu acıyı, iyi bilirim yani. İnanılmaz bir ağrısı vardır.

1 Beğeni

Üniversite sınavına hazırlanırken iki taş düşürmüştüm. 6 milim olduğu için sınırda kaldı kırmadılar lazer ile. Hap ile eritip öyle kurtuldum. Ama her öğün yedi hap alıyordum ben de eridim. Hiçbir şey yiyemiyordum karpuz hariç. Hem şekerli olduğu için iyi hem de sıvı aldığın için daha iyi. Bende de ülser olduğu için başka şeyler denemedim. Ve aynı şekilde böbrekler genetik olarak kum biriktirmeye meyilli olduğu için taşlar düştükten sonra da günde iki litre su içmeye devam ettim. Önemli olan taşların böbrekten çıkıp kanala düşmesi gerisi önceki ağrıların yanında bir şey değil.

Sıcak su torbası ile kendimi haşladığım için hafızamdan silmişim. O da iyi geliyor, kas kasılmaları kramplar oluyor ağrısı yüzünden. Ama benim gibi kendini haşlamamaya dikkat et xd @raispecial

2 Beğeni

@Blackheart @Howl Çok teşekkür ederim. Sizlere de geçmiş olsun. Bir daha tekrarlanmaz umarım. Aynen dediğiniz gibi iki günde ben de eridim. Ne iştahım kaldı ne de hareket edecek gücüm. Sağlığımın kıymetini çok iyi anladım diyebilirim.

2 Beğeni

Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Daha iyiye gidiyorum gün geçtikçe.

Forumun İnstagram sayfasında çekiliş var arkadaşlar. Haberiniz yoksa duyurmuş olayım :slight_smile:

1 Beğeni

Okuduğun kitapları bir daha okuma ihtimaline göre mi yoksa sevip sevmediğine göre mi elden çıkarıyorsun merak ettim?

Her iki durumda bende kalıyor.

Bir daha okumam dediklerimi, 10-15 yıl önce aldığım ama bir kere bile dönüp okumadıklarımı, 10 yıl önce bana ilginç gelen ama artık ilgimi çekmeyen kitapları toplu olarak elden çıkarıyorum. Bazen de aynı kitabın farklı çevirileri veya bir yazarın farklı baskıları oluyor bunlardan bir kopya kendime saklayıp diğerlerini elden çıkarıyorum. Çok eski baskıları aslında kendime saklıyordum ama çok toz üretiyor eski kitaplar 6-7 ay önce onların çoğunu elden çıkardım.

Genelde bu şekilde seçiyorum.

2-3 sene sonra aklıma geliyor, pişman oluyorum vs. :slight_smile:

3-5 kitap olarak yaptıklarım da var ama esas olarak bunu şu yaşıma kadar 3 kez neredeyse yarı yarıya kitapları elden çıkararak yaptım.

Türkiye’de e-kitap yaygınlaşsa karton kapak almam. Özel baskı, iyi ciltli baskı dışında e-kitap alırım.

2 Beğeni

2077’ye bişey kalmadı :slight_smile: Daha olası senaryo okuyacağın kitapların basılı halinin bile kalmaması :sweat_smile:

2 Beğeni