Rıhtım Kamarası

O halde forumca gavurca kursu bulup, toplu halde kayıt olmak lazım . Bize ecnebice konuşmayı, telafuzu değil okuduğumuzu anlamayı öğretin deriz.

4 Beğeni

Bak bu mantıklı ve en kısa yol :slight_smile:

2 Beğeni

ben 2 yıldan uzun süredir bendeyse ve kapağını dahi açmayıp, ilgimi de çekmiyorsa okumak, ya sahafta takas yapıyorum ya satıyorum ya da hediye ediyorum. Yoksa başedemeyeceğim sanırım yer işiyle.

Kitaplık konusunda “Ona fazladan vereceğim 2binle 100 tane daha kitap alırım” düşüncemi yenemiyorum. :sweat_smile: O yüzden şu anki kitaplıktan vazgeçemiyorum.

Ben evde okumak için alırım, dışarsa işe giderken kindle taşımak çok mantıklı. Hem kitaba da zarar vermiyorsun tertemiz.

2 Beğeni

Türkiyede kitabın kapağını paintten çizen yayınevlerini, fotokobi kağıdı kalitesinde kağıda basan yayınevlerini gördükten sonra kazala ekitap yayınlaşsa türkiyede bırak 2. baskıyı ilk baskıyı mumla ararız gibime geliyor bana.

Yayınevi yine aynı kazanacak. Ekitap ile normal kitap arasında çok yüksek bir fiyat farkı olmuyor. Hatta kindleı yaymak için amazon zamanında kendisi yarısını ödeyerek fiyatları aşağı çekmiş. Can Öz anlatmıştı bir konuşmada. Ceplerine oradan da para girmeye başlayınca bence daha iyi şeyler de görebiliriz. Burda şöyle bir sorun var ama. Yayınevleri kitapların reklamlarını doğru düzgün yapamıyorlar bu konuda özellikle webde kendilerini geliştirmeleri gerekecek.
Yapsınlar ama işlerinin adı ne.

2 Beğeni

A aşk olsun hiç kitap okumayanlara yolluyorlar ya koli koli, daha ne yapsınlar. :grin:

4 Beğeni

Ben bunlara gerçekten çok ayar oluyorum ya. Kitaplara yazdığı yorumlar özellikle tilt edici. “Mükemmeldi, Harika bir kitaptı. Müthişti. Bu maceraya katılmalısım. Kaçırmayın. Mutlaka okuyun.” İle başlar kitap hakkında içeriği hakkında tek kelime olmadan reklamını yapar paylaşır geçer.
Cidden bh hesapları takip edip kitap alan var mı aceba :sweat_smile: Ben bazen youtubeda bile takip ettiğim yabancı booktuberları 1.5 hızda izliyorum. Bunlaea katlanamam heralde…

2 Beğeni

Amazon Kindle’ı ve Kindle Store’u getirse acayip açılır bu piyasa ama sanırım böyle bir planları yokmuş şu an için.

2 Beğeni

Girmeden önce yayınevleriyle ortak çalışma yapması lazım. Ben de özellikle yanımda taşımak için kindle versiyonunu bulundururum kitaplarımın kesinlikle. Güzel olurdu çanta taşıma sebeplerimden biri kitap taşımak.

Keşke yapsalar…Şahsen e-kitap sevmiyorum lakin çok sevdiklerimi ve gerçekten çok iyi baskıları elimde tutup kalanları e-kitap şeklinde almak çok güzel olurdu.Lakin burada bir sorun daha var,e-kitap okuyucuların fiyatlarının çok fahiş olması…1000-2000 tlye onları alacağıma onların parasına kitap alırım mantığına sahibim…
Geçtiğimiz aylarda forum üzerinde başlık açıp tablet almıştım,İpad denedim ama sadece manga ve çizgi roman okuyabildim ki gerçekten çok sevdim.Aynı şekilde normal dijital kitapları tablette okumayı denedim ama olmuyor geriye okuyucu almak gerekiyor ama onlara para vermek de dediğim gibi içime sinmiyor…

O öyle olmuyor açıkçası, Bazı açılardan kitaplardan bile iyi. Özellikle çok dipnotlu kitaplarda acayip faydalı oluyor bence. Bir de dil biliyorsanız Türk yayıncıların boyunduruğundan kurtuluyorsunuz. Tabletle hiç karşılaştırmayın, okuyucular kağıt okuyor hissi veriyor neredeyse. Normal ekran acayip göz yoruyor okuyucular öyle değil. Benim kullanım amacım Türkiye’de ulaşması zor olan kurgudışı kitapları okumak şeklinde ve şu ana kadar parasını çoktan çıkardı.

Ben de tablet almayı düşünüyorum çizgi roman okumak için ancak bütçe ayarlayamadım, bu işin en iyisi yine ipad deniyor ama en ucuzu 4000 lira. Marvel unlimited alıp istediğimi okumak gibi bir planım var şu an için.

@Ozgur Bir noktada girerler ama önceliği düşük olabilir. Muhtemelen uzun vadede Amerika veya Birleşik Krallık Amazon’undan farkı kalmaz buradakinin de.
Ben Kindle alırken çok araştırdım, Kobo ile farkı neredeyse sıfır. Hatta yurtdışından alacak tanıdığıma hangisini bulursan onu al dedim. Problem Kobo’nun bu işle gereği kadar ilgilenmiyor oluşu. Can yayınları hariç düzenli e-kitap çıkaran yayıncı varsa da ben bilmiyorum.

Tam mesajı yazıyordum @SJack taşıdı mesajları. kanepede otururken kaldırılıp götürülmüş gibi hissediyorum. :grin:

4 Beğeni

Baktım Kitaplıklarımız konusunda konu dağılmış hemen el atayım dedim. Normalde hemen taşımayacaktım ama sizin yazmadığınızı görünce taşıyayım dedim. Ne yazık ki o sırada da yazmaya başlamışsınız. :joy:

1 Beğeni

Benim yazım teee 3 saat önce yazılan mesajların tepesinde kalmış. Sistemin kafa karışmış anlaşılan :joy:

2 Beğeni

https://urun.n11.com/roman/zaman-carki-serisi-15-kitap-set-tamami-ciltli-robert-jordan-P271128890

Merak edip fiyatına bir bakayım dedim setin ama asıl merak ettiğim konu satıcı notu yasa gereği kitap ürünlerinde cayma ve iade yoktur diyor. Benim cahilliğime verin de kitap da iade hakkı yok mu? yoksa bunlar iade etmesinler diye palavra mı sallıyor. (hangi bölüme yazacağımı da bilemedim ondan burada paylaştım)

Hukuki durumu kesin olarak bilmiyorum ama kitaplarda cayma ve iade hakkı olmaması gerçek olabilir. Bir kitapçıdan aldığım kitabı ertesi gün vazgeçip iade edemem büyük ihtimalle. Benzer şekilde internet satışında da bu hak olmayabilir. Aksi halde çok suistimal edilebilecek bir durum. Elbette bu hasarlı ürünlerde geçerli değildir diye yine tahmin ediyorum.

Mesela bu bir sitenin iade ile ilgili açıklaması, “Kitapsepeti.com’dan satın aldığınız her ürünü, teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.” eğer yasak olsa sanırım siteler bunu belirtirdi. Burada da kitap cayma hakkı olmayan ürün olarak geçiyor “İnternet Alışverişlerindeki Tüketici Haklarınızı Gerçekten Biliyor Musunuz? | iyzico blog

Kitabın içine bir çizik atsanız veya hepsini karalasanız sonuçta adamlar tek tek kontrol edemeyeceği için iade almamaları mantıklı.

Hijyen için iade edilmeyecek ürünleri anlarım da kitap bilmiyorum hiç öyle karalayıp yollamak bizim aklımıza gelmez herhalde :))

Hiçbir gerekçe göstermeden cayma hakkınızı kullanarak kitapları 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bazı siteler yasadaki maddeleri kendi kafalarına göre yorumluyor. Talebinizi red ederlerse Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz.
Yok ben uğraşamam derseniz o siteden alışveriş yapmayın bence. Geçen yıl Hepsiburada aynını bana yaptı. İade almıyoruz dediler. THH’ne başvuru yaptım ve lehime karar verildi, ücret iadesi yaptılar mecburen. Ben de bir daha uğraşmak istemediğimden bir daha alışveriş yapmadım. Hem inanın gönderdikleri kitaplar ikinci el durumundaydı. Zaten bu nedenle iade etmiştim.

3 Beğeni

Dünyada Urartuca bilen 7 kişiden biri, işini bırakıyor

Van’ın Gürpınar ilçesindeki Urartu dönemine ait Çavuştepe Kalesi’nde son 15 yılı gönüllü 58 yıldır bekçilik yapan ve dünyada Urartuca’yı bilen az sayıda insandan biri olan Mehmet Kuşman (80), artık yaşlandığını ve emekli olduktan sonra gönüllü olarak yaptığı bu işi de bırakacağını söyledi.

Dünyada Urartuca yazabilen son kişi Mehmet Kuşman

8 Beğeni