Rıhtım Kamarası

Bu ikisi Hero değil mi? Hero derken kahramanlardan bahsetmiştim. Ne olursa olsun bir tülü ölmeyip sinir bozuyorlar. :stuck_out_tongue:

Diğerlerine bakacağım. Ekledikçe ben de takipte kalırım. Mesajı işaretleyeyim. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Spidey için öyle deme, heroluk kim spidey kim :slight_smile: Dead Pool ile olan bölümü çok güzel.

2 Beğeni

Ehehe. Maalesef yeterince bunlara maruz kaldım ve kapasitemi aştım. :smiley: Çok şükür son çıkan filmden yırtmış oldum. (Kaptan Marvel ya da böyle bir şey) Sanki doğduğumdan beri her sene Spiderman, Batman, kaptan bir şey, eğilmezler, bükülmezler filmi çekiliyormuş gibi hissediyorum. Eskiden severdim ama bir noktadan sonra tiksinme geldi. Ben de hepsinin üstünü çizdim. Deadpool ise kesinlikle tahammül sınırlarımın net dışında bir karakter. Ancak işkence yapmak amaçlı kullanırlarsa katlanmaya çalışırım galiba. :smiley:

Bunları sevmiyor olmama rağmen Django tarzı filmleri de seviyorum.

1 Beğeni

Filmlerini bende sevmiyorum, Film uyarlamaları sanki çizgi roman, çizgi film karakterlerinin dışında gibi. Dead Pool uyarlamaları güzeldi gerçi ama filmlerdeki Spiderman pek olmuyormış gibi geliyor bana.

2 Beğeni

The Good Place

Ölen dört kişinin ölümünden sonraki yaşamını konu ediniyor. Kahkaha attırmaz ama bölümler eğlencelidir. Süresi 20 dakikadır, nasıl geçtiğini anlamazsınız. İlk sezon finaline kadar izlerseniz eğer zaten mükemmel sezon finalinden sonra artık komediden ziyade neler olacağını merak edip izleyeceksiniz. Alışılmış komedilerin aksine süregelmekte olan bir konusu vardır çünkü.

An itibariyle üç sezon çıktı. Son sezon henüz Netflix’e gelmemişti ben hesabımı kapattığım zaman. Daha doğrusu hesapta para kalmadığı zaman.

3 Beğeni

@alper Sanırım ben çizgi roman da pek sevmiyorum. Birkaç deneyimden sonra bana nedense hitap etmediğine karar verdim. :thinking:

@galeme Teşekkür ederim. İlgimi cezbeden bir konusu var. Kurgusu iyiyse yeterli benim için.

3 Beğeni

Ömer Hayyam İş Kültür karton kapak kitabı okumaktan ve oraya buraya taşımaktan dolayı elimde çok yıpranmış, bu nedenle bakıp ciltli olan baskıyı alayım dedim…

Kidega Liste Fiyatı : 27.78 TL (Haziran 2014 baskısı)

Kitapyurdu liste fiyatı: 17,59 TL ( Şubat 2019)

İndirimler kaç olursa olsun… Siz liste fiyatlarını kontrol etmeyide unutmayın arkadaşlar. Farklı baskılar çok farklı fiyatlarda olabiliyor.

3 Beğeni

Talihsiz Serüvenler Dizisi - ingilizce adını yazamayacağım- tek geçerim. Netflixde izlediğim Daredevil’dan sonra en beğendiğim dizi oldu. Kitaptan uyarlama ama gördüğüm en harika uyarlama ilk sezonundan hareketle söylüyorum.

1 Beğeni

Anime sayılıyor mu?

Onun dışında,

Ben Umbrella Academy 'i eğlenceli buldum. Bir de tabii milli gururumuz Masum var Netflix’te :smirk:

Yav Netflix önerileri başlığı açsak aslında. Oldukca hayatımıza girdi.

3 Beğeni

Milli gururlarımıza mümkünse biraz daha zaman geçtikten sonra bakmak istiyorum. :roll_eyes:

Umbrella Academy aklımda. :vulcan_salute:

2 Beğeni

Haluk Bilginer var ama :sweat: 8 bölüm. Hakan Muhafız falan gibi de değil. Çok sağlam senaryo, çok sağlam oyunculuk. Polisiye.

3 Beğeni

Şimdi açtım ingilizce adını kopya çekerek yazıyorum A series of unfortunate events. Neden aklımdan yazamadığımı anlıyorsunuz değil mi :smile:

1 Beğeni

Aaaa, Haluk Bilginer olanı biliyorum ama sanki adı başka bir şeymiş gibi anımsıyorum. Neden ben başka bir şey olarak anımsıyorum bilinmez. Haluk Bilginer’i severim ama eşimi ikna edemedim ona daha. :smiley: Olmadı ben izleyeceğim.

@Karahayalci Kesinlikle anlıyorum. Ben muhtemelen aramaya bile yazamazdım. Benim aklımda “a fortuneli bir şey” olarak kalacağı net. :smiley:

3 Beğeni

Eşler öyle :smiley: sonra en çok onlar seviyor ama ne hikmetse :stuck_out_tongue: Birisi senin için izliyorum deyip herkese tavsiye eder oldu da.

Bir öneri daha bırakıp sahneyi arkadaşlara bırakayım :slight_smile: Brooklyn Nine-Nine. Komedi

Ayyy asıl Maniac var izlemediyseniz. Emma Stone başrolde. Korku değil kesinlikle :slight_smile:

1 Beğeni

Emma Staooone… :thinking: Haaa, bildim bildim…

Evet maalesef öyle oluyor nedense. Bir de benim eşimin anlamadığım bir biçimde kronik reddetme huyu var." Çay içelim mi?" bile diye sorsanız ilk önce “yok” der. :smiley: Aradan biraz geçer “Hani, çay içmiyor muyduk?” der.

Sanırım son 3 yıldır dizi filan izleme fırsatı bulamadım. Ne söylerseniz muhtelemelen izlememişimdir. :smiley:

1 Beğeni

Varmış…

3 Beğeni

Ya bu kadar tanıdık olabilir ajxjxjs.

Tamam tamam, kapanışı bir yarışma ile yapıyorum : Million Pound Menu

2 Beğeni

Heh. Hayal meyal hatırlıyordum. Neyse ki forum halkı hep bir adım önde :heart:

3 Beğeni

@Agape Netflixte değil ama Şahsiyeti öneririm. Gerçeklere çok güzel değinmiş bir dizi. Üstelik tek sezonda bitiyor. Muazzam bir görüntü yönetmenliği ve renk seçimi var. Tabi jeneriği de unutmamak lazım o da çok güzel.
Senaryoyu ise Hakan Günday yazmış. Yönetmeni de Onur Saylak.
Netflix üyeliğiniz bittikten sonra ilk işiniz Puhutv’den Şahsiyeti izlemek olsun.
Dizi bittikten sonra birkaç gün kendinize gelemeyebilirsiniz baştan belirtiyim.

6 Beğeni

Araya kaynamadan Peaky Blinders diyip gideyim. Arkadaşım çok övdü, yat kalk Peaky Blinders… Aklımın bir köşesinden uçup gider yakında. Sizin gitmesin :confused:

3 Beğeni