Rıhtım Kamarası

Laptobum sizlere ömür. Uzun zamandır beni idare ediyordu ama bugün ayağım takıldı ve düşürdüm, çalışmıyordu söküp baktım ve anakartı çatlatmışım. Bu benim rıhtıma bir miktar veda etmem anlamına geliyor. Bibliyografiler, öykü çevirileri vesair muhtemelen birkaç aydan daha da uzun bir süre yapamayacağım. Yeni bilgisayar almam pek mümkün değil, zaten piyasası da uçmuş. Playstationdan netflix amazon kullanacağım sanırım sadece ve oyunlar için de aynı şekilde olacak muhtemelen.
Telefondan yine girerim muhtemelen ama bilgisayardan girdiğim zamanlardaki gibi olmaz yani forumda aktiflik seviyem 10 da 4 veya 5e düşecek. İlerde neden az gelmeye başladı diye sorgularsanız diye diyorum, hoş kim sorgular pek bilmiyorum da açıkçası.

En az anakart kadar kalbim de kırık. :sweat_smile:

23 Beğeni

Konu açmanı engelleyebilir. Ona lafım yok ama aktif olmanı engellemez bence. Telefondan da konulara yazmaya devam edebilirsin :slight_smile: Bizim için sıkıntı olabilir sadece okurken ama olsun :joy:

Bizim bibliyografilere değil, Özgür’ün çeviri eleştirilerine ihtiyacımız var :slight_smile: Bizi bırakma :cry:

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Çıkma anakart bulmaya çalış bence ilk olarak.
Edit: Bulamazsan yardımcı olmaya çalışırım.

Valla baktım ama onu bile 3bine satanlar var. :joy: benim bilgisayarın toplam fiyatı bile o kadar etmez. Zaten ekranım arızalıydı monitöre bağlı kullanıyo3dum. Anakartı değişsem bile yine öyle kullanıcağım. Değmez o paralara.

X550vx asus bilgisayar.

@isos81 bir miktar çeviri eleştirisinden uzak kalacaksınız ana bence çoğu memnun olacaktır buna :grimacing:

@MelihAntepli aynen katılımcı olurum hala ama biraz daha tüketici tarafına kayacağım işin ne yazık ki. 2021e dolar belki 1 tl olur ben de yenş laptop alırım. Kim bilir :grimacing::grimacing:

2 Beğeni

Dün gece rüyalarımın metrekaresini almaya çalışıyordum. İlkokulda neyin much neyin many olduğunu karıştırmanın gerginliği tekrar üzerime bindi. Ne istiyorsun benden sandman kardeşim, bırak peşimi. Aciz bir inşaat mühendisiyim uğraşma benle.

9 Beğeni

Geçmiş olsun @Ozgur. Ben de şehir değişikliği yaşadığımdan ev interneti bağlatmaya çalışıyorum halen. Port sorunları vs.

Bu nedenle mobilden devam ama bilgisayardan olduğu kadar aktif olamıyorum. :pensive:

1 Beğeni

Sağolasın. Telefondan bir yere kadar oluyor ya. Bir yerden sonra mesaj yazarken bile daralıyorum. Ben telefonda yazma konusunda özürlüyüm malum.
:grimacing:
Fiber yoksa gerçekten işkenceye dönüyor. Fiberde bile dünya kadar sorun çıkıyorken… Zor vw can sıkıcı işler. Halledersin umarım en kısa zamanda

2 Beğeni

Umarım en kısa sürede halledebilirim. Gerçekten işkence gibi. :joy:

Bazı şeyler hiç değişmiyor. - Hüseyin Rahmi Gürpınar - Hakka Sığındık

8 Beğeni

Gece aklıma takıldı. 1984’in Kore çevirisinde Big Brother’a Oppa mı demişlerdir?

Bizde asıl karşılığı ağabey/abi demek değil mi?

1 Beğeni

İlk çeviride (Işık Kitabevi) Ağabey olarak çevrilmiş. Sonradan telifini Can Yayınları alınca Büyük Birader olmuş.

1 Beğeni

Büyük birader daha iyi duruyor ama asıl karşılığı ağabey sanırım.

1 Beğeni

Büyük birader daha güzel duruyor.

1 Beğeni

Meraktan açtım reddite baktım. “ 빅브라더 ” olarak geçiyor. Okunuşu da “bigbeuladeo”. Big Brother’ı bozmamışlar yani.

“Oppa” kadınlar tarafından kendilerinden yaşça büyük erkeğe abi demek için kullanılır. Erkekler de abi demek için “Hyung”u kullanır. Cinsiyete göre değiştiğinden bunları kullanmamaları bence iyi olmuş. :smile:

2 Beğeni

Bekir Coşkun vefat etmiş. Allah rahmet eylesin :frowning_face:

4 Beğeni

Bu Haftanın Öyküsü

Fiko’nun Gömleği - Anıl Mert Özsoy

PDF- EPUB- MOBİ olarak indirilebilir.

2 Beğeni

Unutulmuş Diyarlar’a bakarken Eolin Destanı diye bir üçleme gördüm. Bu üçleme Unutulmuş Diyarlar’a dahil mi acaba? Çünkü yazarı Bülent Ögeyik gözüküyor. Öyle bir seriye Türk yazarı alırlar mı bilemedim. (Konulardan nereye yazacağımı bilemedim ben de buraya yazdım. :grin:)

1 Beğeni

Değil. Ayrı fantastik bir üçleme o kitaplar. En fazla bir esinlenme olabilir.

1 Beğeni