Rıhtım Kamarası

Nadirkitap’ta bazı satıcılar yazmışlar “Unutulmuş Diyarlar/Eolin Destanı” diye. Ben de inanmamıştım zaten. Ama garip olan tek kişi de değil birkaç farklı satıcı yazmış. :thinking:

1 Beğeni

Benim anlamadığım şey ise Türk yazarların kendi evrenlerini kullanmak ve özgün olmak yerine birbirlerinin kopyası olan elf, cüce gibi klişeleri kullanan edebi değeri olmayan Kitaplar yazması. Elbette Giddar, Perg gibi özgün eserler var fakat ben daha fazlasını görmek isterim. Övünmek gibi olmasın ama :joy: ikimizin Aurora evreni gibi özgün evrenler görmek isterdim. Öykü seçkisinde neyse ki bu tür öyküler var.

1 Beğeni

Satıcılar elindeki kitapları elden çıkarmak için böyle bir yola başvurmuş olabilir. Ancak resmi olarak böyle bir şey yok. Yazarın ve kitabın da böyle bir iddiası yok zaten.

Günümüzde gördüğümüz elfler’de Tolkien evreninde çıkma. Ondan önceleri elfler kısa boylu noel baba yanında takılan varlıklar vs. Şimdi başka başka kitaplarda Tolkien elflerini görüyoruz. Ancak bunlar bu kitapları Orta Dünya’ya ait yapmaz.

2 Beğeni

4 adet disk dünya haricinde alışverişi bırakıyorum. Yeter kitap almaktan kwndime bir şey alamıyorum artık. :grimacing:

1 Beğeni

4 adet disk dünya da tamam yeter artık daha fazla yemiyicem dedikten hemen önceki son büyük ısırık mı? :dd

2 Beğeni

O yemeğin üstüne gelen çay gibi. Disk dünyaya verdiğim paraya hiç üzülmüyorum ya :sweat_smile: Künefe gibi. Yeme imkanım ve param varsa kesin yerim.

1 Beğeni

Elric okurken kendimi fazla kaptırmışım. Uykumda “Rüyalar Diyarına” gitmiştim. Beraber kılıç sallıyorduk. Biraz da beni deli ediyordu. Ben böyle antikahraman görmedim. Bu arada @dieter Morpheus’dan sonra dikkat edilmesi gereken biri daha :roll_eyes: benden söylemesi.

7 Beğeni

Hoşuma gitti… Elricle de tanışmamın zamanı geldi. Zamanında güzel güzel ilk 3 kitabını almıştım. Yalnız geçen gün ben de kılıç salladım Geralt ile. :smiley:

1 Beğeni

Beğenmenize sevindim genelde Elric okuyanlar fazla beğenmiyor. Beğenen de tam beğeniyor. Benim favori serimdir.

2 Beğeni

Elric başlığındaki kronolojiden git derim. Daha çok keyif alırsın :smiley: Geralt’ın bile yazılışına esin kaynağı olduğu için bunu da seversin o zaman.

@abkaen bu kadar seveceğimi düşünmüyordum gerçekten. Bu yıl okuduğum en harika serilerden biri oldu. Ben Elric’i aşırı sevdim. Kitaplar gözüme çok görünüyordu ama şu an bayağı az gibi. Dahası olsa okurum.

2 Beğeni

Forumun acilen çok yönlü bir Shazam’a ihtiyacı var xd

https://forum.kayiprihtim.com/t/arayip-da-adini-hatirlayamadigimiz-filmler

https://forum.kayiprihtim.com/t/arayip-da-adini-hatirlayamadiginiz-kitaplar

https://forum.kayiprihtim.com/t/arayip-da-adini-hatirlayamadiginiz-oyunlar

12 Beğeni

Forumun sahibi ya da sahipleri gördüğümüz reklamlardan para kazanıyor mu? Ona göre AdBlock’u kaldırabilirim belki.

1 Beğeni

Belirli bir getirisi elbette vardır. :slight_smile:

1 Beğeni

Ayrıksı Kitap bünyesinde “Sadece edebiyat” mottosuyla yeni bir yayınevi açılmış.

https://www.instagram.com/p/CGsLyI7JjXh/?igshid=n72h6967g3v

Mısır Mitolojisi gerçekten de okunması gereken bir şey. Ben daha el atmadım ama atmayacağım anlamına gelmiyor bu. :smiley:

Anubis Kapıları’nda da Tim Powers Mısır Mitolojisi’ni tadında işlemişti. Ölümsüzlük arayışı ve Köpeksurat renk katmıştı kitaba. Zaten öylesine bir zaman yolculuğu da kitabı çekilmez kılardı. 600 sayfalık kitap nasıl bitecek diye kıvranır dururduk. @Ozgur

1 Beğeni

Arkadaşlar merhaba.18 yaşına yeni girdim.Kredi kartı çıkarmak istiyorum.Hangi kredi kartını tavsiye edersiniz.Aklımda iş bankası veya enpara var.Sizin görüşlerinizi merak ettim.Kitap kampanyası gibi kampanyalar hangi kartlarda daha çok oluyor.

1 Beğeni

Kredi kartlarında kampanya olmuyor genelde. Kampanya olanlar enpara, tosla gibi ön ödemeli kartlar. Enpara kredi kartı değil bu arada, eğer kampanya istiyorsanız ön ödemeli kartlara bakın. Kredi kartı istiyorsanız da herhangi birini alabilirsiniz. Ama kitap ya da netflix, steam gibi kampanyalarla en yakın ilişkisi bulunan kredi kartı Cepteteb, tavsiye ederim

İş Bankası kartlarda ekstra indirim oluyor mu kendi yayınları için?

1 Beğeni

Oluyor sanırım ama sadece kendi mağazalarında geçerli diye biliyorum.

Benim bildiğim Enpara Kredi Kartıyla da kampanyalardan faydalanılıyor. Kart aidatı yok, sadece düşük limitli bir Kredi Kartı çıkarılacaksa Enpara’yı tavsiye ederim ben. @emretnc