Rıhtım Kamarası

Yok artık. O nasıl bir taktik? Nasıl yapıyordunuz merak ettim. :smile:

1 Beğeni

Karanlık cevher kutulu siparişimi iptal edip kutusuz yollayacaklar sanırım, kutulu gelsin demiştim oysaki.
Var mı aynı durumda olan?

1 Beğeni

Kutu baskısında sıkıntı olmuş. Bende kutulu almıştım arayıp kutusuz istermisiniz dediler kabul ettim.

Beni aradılar geçen hafta ben gerek yok beklerim demiştim :joy: Ne zaman aradılar seni?

1 Beğeni

O bioshock tek kitap mı başlayıp bitiyor mu?

Perşembe aradılar. Kitaplarda bugün geldi. Kutusuz olarak

Tek kitap.

@fortknoxt üzdü valla. Heralde tamamen sıkıntı oldu. Keşke kutuyu ayrı satsalar diycem de bu sefer de kargoda sıkıntı olacak. Aman ya…

2 Beğeni

Ben de kutulu istemiştim ama şu an baktım benim de böyle olmuş.

Kötü oldu valla. Bu ara hiçbir işim yolunda gitmiyor. :sweat_smile: Kutulu göndermeyeceklerse aslında iptal mi etsem diye düşünüyorum. Ben okudum seriyi kitaplığımda bulunaun diye almak istiyordum. :pensive: İthaki zaten kitaplarımı değişim için gönderdiğimde teslim alamayıp bana gidiş geliş kargo masrafı ödetmiş oldu.

2 Beğeni

@Ozgur içerde Dost Körpe’nin adamları olmasın? Belki forumu okuyup okuyup sana bileniyordur. Bir gün bir bakıcaz bi kitabın ortasında alakasız yerde küfür falan var.

6 Beğeni

Kitapların bölümlerinin ilk harflerine bakmak lazım @Ozgur ye gönderme olabilir

3 Beğeni

Düşünsene kitabın ithaf bölümüne o özgür ama olmayan şerefsize falan yazıyormuş :rofl::rofl:

Valla bilerek yapmışlarsa büyük ayıp, ben yazdığımda haftanın 3 günü çalışıyoruz dediler bu akşam kargonun geri döndüğünü, kitapların durumunun fotoğraflarını vesair yazdım detaylıca. Görüldü yaptılar :grimacing:

Diğer konularda özellikle çeviride epey eleştirdim ama kitap değişimi ve kitaplarının arkasında durma mevzusunda hep iyiydi ithaki. Yoksa göndermezdim ki gidiş geliş kargo masrafı kitapların ederinden daha fazla zaten.

Ha Dost Körpe aramış buna yağmurlu havada su vermeyin demişse de yapacak bir şey yok. 100 lira kargo parası öderim ama yine de vazgeçmem benliğimden :sweat_smile:

Kusura bakmasınlar ama kitaplığındaki 900 kitabın 390 tanesi ithaki olan, bu kadar para kazandırmış adama da kasti yapıyorlarsa ayıp…

4 Beğeni

Ben sormuştum, Türkçe alfabesine uygun gelen harfleri öğrenmiş.

Ben de öyle demiştim :joy:

1 Beğeni

@Vector Korece Japonca’dan çok daha kolay bir dil. Özellikle alfabesine kendinizi vererek çalışırsanız bir haftada öğrenirsiniz. Dilin kendisi için bir şey diyemiyorum tabii şu an :joy: ilgim var ve hayatımın bir noktasında Güney Kore’de yaşamayı da isterim, temelli değil ama. Boşa gitmez sanırım. :sweat_smile:

@Expelliarmus hangi sesin hangi karaktere denk geldiğini öğrenmiştim hepsi bu. Sınavlarımız kelebek sistemi olduğu için hangi sınıftaysam oraya gider 10 dakikada notları geçirirdim sıraya :sweat_smile: ya da elime koluma yazardım. Hoca gelip sorarsa da gözlerimi belertip “hocam BTS şarkısı” derdim, sorgulamadan uzaklaşırlardı. Yıl sonu adım oppacı’ya çıkmıştı ama o notlar için değmişti. :smirk:

3 Beğeni

Kopya çekebilmek için Kore alfabesini öğrenmek yerine direkt ilgili derse çalışmak daha kolay olmaz mıydı :thinking: Neyse emeğinizi takdir ettim ama. :grin:

3 Beğeni

Depresyondaydım ve sınavımı seneye bırakacağım kesindi. En azından sevebileceğim bir şey yapıyordum o an. Çalışabilecek durumda değildim pek. :woman_shrugging:

2 Beğeni

Ahaha iyi güldüm. Kore fanı olmak ilk defa işe yaramış galiba. Vay be diyorum. Ne kopya çeşitleri varmış. Hepsini biliyorum sanıyordum. Artık sonsuz olduğuna kanaat getirdim. :joy: O kelebek sistemini biliyorum. Bizde de vardı. Kelebek demiyorduk gerçi biz. Yer değişmesi bazen felaket olabiliyor. Ama soğukkanlı bir öğrencinin her zaman planı vardır. :joy:

3 Beğeni

Derse çalışmak gibi mi? :smirk:
@mephisto tekrar hayran kaldım, BTS şarkısı ha? Güzel yöntemmiş hocayı atlatmak için :smiley: Herhalde geçtiniz sınavı

1 Beğeni

Gerçekten o kadar abartılacak bir şey değil ya. İyi kamufile olmuştum sadece. Bütün sınavları en yüksek notlarla geçmiştim. :smirk:

2 Beğeni

download (1)
En yüksek mi?
Şüphelenme falan olmadı mı? Bizimkiler olsa öğretmen tahtaya çıkarır sözlü sınav yapardı :joy:
Ekleme: Konuları işgal etmiş bulunuyorum:

2 ay ayrı kalmak yaramadı bana :sweat_smile:

1 Beğeni