Rıhtım Kamarası

En yüksek derken 90 üstünü kast ediyordum. Herkes o civarlarda not alıyordu zaten göze batmadım. :slight_smile:

1 Beğeni

İçimden hemen gidip kore alfabesini öğrenmek geldi :smiley:

1 Beğeni

Bir öğretmenim derste konu gelince eski okulunda gördüğü bir kopya yöntemini anlatmıştı.
Fotokopi makinasında bir şey çoğaltırken hatalı çıktığı olur. Bu akıllılar da çöp karıştırıp hatalı çıktığı için çöpe atılmış yazılı kağıdı bulmuş. :grin: Hatalı bile olsa soruların çoğu okunur haldeymiş.

2 Beğeni

Orion Takımyıldızı görülmesi gereken bir manzara 2.5 gigapiksellik bir fotoğrafta işlendiğinde nefesinizi kesiyor. Takımyıldızın bu yeni, tamamen gezilebilir görüntüsünün yakalanması 5 yıl , düzenlenmesi 500 saat ve işlenmesi 42 saat sürdü .

Haber:

2.5 gigapiksellik fotograf.

https://orion2020v5b.spaceforeverybody.com/

5 Beğeni

Birileri benim psikolojimle fena şekilde oynuyor, o üzerinde malum hayvanın durduğu sarı taşa hayatta dokunmam ben :unamused:

2 Beğeni

Son güncellemede taşları değiştirmişler önceden daha güzeldi bu haliyle plastik gibi görünüyor, hiç mutlu değilim.

1 Beğeni

Evet ben de farketmiştim sahiden de plastik gibi gözüküyor. Ama Hogwarts binaları gibi süslenmiş taşlar hoşuma gidiyor. Örümceklerle oynamak çok zor, üzerinde örümcek olan bir taşı kıpırdatıcaksam kardeşime söylüyorum o oynatıyor, hatta yumurtaları falan geliyor, iğrenç bir şey.

2 Beğeni

Başlıyor.

1 Beğeni

Uzun zamandır ilk kez kitap aldım. Kargo şirketine alırken dikkat etmemiştim, Aras kargoymuş. Aras’la gelip, Shire’dan Mordor’a kadar yuvarlanarak gitmiş gibi görünmeyen bir kargom olmadı henüz. Ödüm kopuyor…

3 Beğeni

Forumda @_Ged, @Lezek ve @Agape gibi daha fazla yazmasını, aktif olmasını istediğim üyeler var. Belki işleri güçleri çoktur, ya da benim gibi genel olarak bir durgunluktadırlar ama öyle bir sebep yoksa bu kişilerin daha fazla paylaşımlarını okumayı çok isterim.

Bir de @JrThoth var durgunlaşan ama yakında düzelir o :slight_smile:

6 Beğeni

@Lezek iki haftada bir telefonun yasak olduğu iş izolesine giriyor. Yeni çıktı.Haliyle pek yazamıyor. Bende uzaktan eğitim gibi can çıkarıcı bir şeyin stresine girdiğimden, adam akıllı kitap bile okuyamıyorum hocam. Aynen biraz da durgunluk var. Mevsimlik diye düşünüyorum. Sizlerin yorumlarını okumak bir nebze de olsa bana şu aralar iyi geliyor. :slight_smile: Bir silkelenip Waaaa diyip daha aktif olmak istiyorum tabi. :buyucu:

7 Beğeni

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Dök İçini Rahatla

dedi geçtiğimiz ay 200 kitap okuyan sevgili @_Ged :slight_smile:

2 Beğeni

Bir sorum olacaktı size. Bunları bir dc kanalında paylaşan siz misiniz nick benzerliği mi? :blush:

@isos81 mevsimsel dalgalanmalar diyelim. Yakında rıhtıma bağlarız gemimizi tekrar. :grinning:

3 Beğeni

Şahsım adıma konuşmam gerekirse keyfim yok hiç. Keyfim olmayınca da insanın içinden bir şey gelmiyor. Bir de bazen gerçekten moral açısından tamamen kendimi tüketmiş olarak belki biraz keyiflenirim diye geliyorum fakat şuradan buradan bir üye çıkıp “Efendim, işini suistimal edip kötüye kullanıyor. Ciddiyetsiz konuşup forumun prestijini bozuyor.” gibi cümleler okuyunca insanın gidip kendisini camdan aşağı atası geliyor. Kırılmıyorum, üzülmüyorum fakat insan değilmişiz de forumun mekanik bir parçasıymışız veya işverenimiz bize mobing uyguluyormuş gibi itelenip kakalanınca bir şey paylaşmak istemiyor insan. Son bir yılda çok zor şartlarda olmam kimseyi ilgilendirmediği, kimsenin de bu konuda bana anlayış göstermek zorunda olmadığı için arada sırada sevdiklerim ve beni sevenler için piti piti yazmak en güzeli.

15 Beğeni

Çünkü burası rıhtım kamarası değil, lordlar kamarası ^^

Yok o kadar değil. Bir sıfırını atmamız lazım. Bu yıl okuduğum hemen hemen o kadar :smiley:

@JrThoth sadece nick benzerliği. Ben değilim :slightly_smiling_face: Fakat gerçek Ged benim. İnsanlar taklitçi olmuş :buyucu:

4 Beğeni

Burası kitapla ilgili bir forum ama devamlı gece, gündüz sürekli kitap konuşmak insanı sıkar. Ben çalışırken bile boşluk anlarımda foruma giriyorum. Deşarj olabilmek için. Arada kendimce kitap dışı muhabbetlerim, esprilerim oluyor. Belki forumda bu ýönlerimden dolayı beni sevmeyende vardır. Bilemiyorum ama olduğum gibi görünmeye çalışıyorum. Kendimi kasmadan doğal bir şekilde ifade etmeye çalışıyorum. Çok uzattım toparlıyorum. Yani demem o ki o yorumlara çok takılmayın. Yeri gelir kitap hakkında da konuşulur, geyik muhabbette yapılır. Forum kuralları çerçevesinde hakaret vs içermediği sürece bir sıkıntı yok :slight_smile:

3 Beğeni

Mirror edge büyüsüne denk geldim öyleyse :sweat_smile:

1 Beğeni

Vrak vrak vrak vrak. Vrak vrak. Vrak vrak vraaak. Vrak… vrka vrak…

5 Beğeni