Rıhtım Kamarası

Çevirmene gidene eyvallahta, Bookstagramlara bile gitti bizim siparişler gelemedi. Daha D&R, Babil vs. stoklara giremedi bir türlü…

5 Beğeni

KR Tweeti Bianet’de haber içerisinde kullanılmış.

https://m.bianet.org/bianet/yasam/225294-orhan-pamuk-un-kutuphanesi

3 Beğeni

Üç kitap ‘muzır’ bulundu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, üç kitabın içerisinde yer alan bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna karar verdi.

Muzır bulunan kitaplar şöyle

Heinz JANISCH tarafından yazılan, Helga BANSCH tarafından resimlenen ve Dürrin TUNÇ tarafından Türkçe’ye çevrilen, Yapı Kredi Kültür ve Sanat Yayıncılık tarafından 1. Baskısı Şubat 2017’de, 2. Baskısı Şubat 2019’da yapılan “BAZI GÜNLER” isimli kitabı.

Christine NÖSTLİNGER tarafından yazılan ve Suzan GERİDÖNMEZ tarafından Türkçe’ye çevrilen, Günışığı Kitaplığı Yayıncılık tarafından ilk baskısı Mart 2011’de, 7. Baskısı Mart 2020’de yapılan “EVDE VE UZAKTA” isimli kitabı.

Francesca CAVALLO ve Elena FAVILLI tarafından yazılan, Deniz ÖZTOK tarafından Türkçe’ye çevrilen, Hep Kitap – TEAS Yayıncılık A.Ş. tarafından Şubat 2018’de basımı yapılan “ASİ KIZLARA UYKUDAN ÖNCE HİKAYELER 2” isimli kitabı.

Christine Nöstlinger’de ne muzırlık bulmuşlar acaba? Bahsedilen kitabı okumadım ama kendisi çocukken en sevdiğim kitap olan Kağıt Uçakla Gizli Gizli Macera’nın yazarı. Ve diğer küçükken sevdiğim kitaplardan farklı olarak yakın zamanda tekrar okudum ve tekrar çok beğendim. Genelde küçükken sevdiğim kitaplar şimdi biraz amatörce gelirdi ama bunda o durum yok.

Kendime gamepad bakmaya başladım yaklaşık bir ay önce. Amazon’dan F310 198 TL. Tabii bir ay önce. Sonra o fiyat yavaş yavaş arttı. İlk başta 218 TL oldu. Daha sonra 224 TL’ye çıktı. Daha sonra 19 Kasım’da Gülümseten Cuma gelince o fiyat yine 198 TL oldu. İhanete uğramış gibiyim. Sen de mi be Amazon?

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Yeni Tasarımda Karşılaştığımız Sorunlar

Doomsday Clock’a kadar güzel bir okuma yapayım dedim çıkan fiyat bu. Daha burada rozet hikayesi ve 2 cilt justice league de yok…

@JBC Doomsday Clockları ucuz yapın nolur. Böyle giderse ocağıma incir ağacı dikilecek :sweat_smile:

1 Beğeni

Annem sen bilim kurgu okuyorsun baksana diye bana gönderdi. @cankutpotter’ı görmek de hoş bir sürpriz oldu. Ama gazatenin bahsedilen yazarları bir defa bile Google’da aratmaması tuhaf geldi. Sanderson yerine Sanders’ın yazmışlar. Devamında yazarın adı Sanders olarak geçiyor. Muhtemelen @cankutpotter Sanderson ismini İngilizce telaffuzla okumuş bu röportajı yapan ve İngilizce bilmeyen kişi de yanlış anlamış. Ama sonrasında özel isim yazılışını hiç kontrol etmemeleri tuhaf. Cumhuriyet gazatesinden okuduğum her haberde nedense saçma bir yazım yanlışı çıkıyor.

5 Beğeni

Ben de okudum. Başta Sanderson yazmışlar ama sonra Sanders’a dönüşmüş. Sanderson deyince bunlar da Sanders’ın gibi yazmışlar, komik olmuş açıkçası :slight_smile:

1 Beğeni

Vay arkadaş, bu haber yapılalı aylar oluyor. :slight_smile: Evet Sanderson konusu benim de dikkatimi çekti, ben heyecandan hızlı konuştum da yuttum mu acaba? Gerçi başta Sanderson yazıp sonra değiştirmek de ayrı bir ilginçlik. Bilemedim. :joy:

4 Beğeni

Muhabir yazarı tanımıyorsa konuşmaları çözerken iki farklı yazar zannetmiş olabilir. Benim de konuşma çözerken yaşadığım sıkıntılardan birisiydi bu durum.

Bu tarz sıkıntılar veya ben bunu söylemedim dememeleri için özellikle siyasetçilere her zaman kayıtı çözmeyi tamamlayınca söyleşi içerisindeki kişilere metni ulaştırıp, ekleme, açıklama var mı veya onaylama isterdim.

4 Beğeni

Ben tıklıyorum ama haberi göremiyorum. Telefondan girdiğim için olabilir mi :thinking:

2 Beğeni

URL yapısı değişiyor, nedenini bilmiyorum. Tam link aşağıda.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/yasayan-ve-yasatan-bir-kutuphane-1792928

4 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile:

Bugün tekrar paylaşmışlar herhalde çünkü tarih bugün görünüyor. İlk yapıldığında görmemişim.

3 Beğeni

Adsız1

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun :slight_smile:

18 Beğeni

Amazon’da "bıçağın kendisi 'kitabını alan arkadaş şöyle bir yorumda bulunmuş

Kitabın çevirisi okunacak gibi değil, çevirmen (Barbaros Bostan) yetersiz ve Türkçeye hakimiyeti yok denecek düzeyde. Kitap anlatım bozuklukları, cümle düşüklükleri ve uydurma kelimelerden oluşan bir bütün gibi. Paranıza yazık olur.
Kargo elime kolay gelsin ile ulaştı, her zamanki gibi hızlı, iyi paketlenmiş ve sorunsuzdu.

Sizce doğru mu söylüyor? Kitabı okuyan arkadaşlardan ricam yorum yapabilirler mi?

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Kitaplar Hakkında Danışma Başlığı: Şu Kitabı Okudunuz mu?

Bu aralar sınavlarla uğraşmaktan rıhtımı biraz boşladım diyordum ama yanılmışım.
Rüyamda @isos81 abiyle sınavlar ve dersler üzerine konuşuyorduk. Pat bir yerden tırstığım bir hoca çıkıyor. Sorular sormaya başlıyor bize. Ben de hocam o çok iyi biliyor siz gelmeden bana çok iyi anlatmıştı diyorum. Neyse konu tabii ki koronaya geliyor. Herkesin yüzü düşüyor. Ben de “Durum aynı Ourobos yılanı gibi değil mi?” diyorum. :roll_eyes: Bir diğerinde ise tam diskdünya okuyorum. Ne okuyor yine bu, diye ters ters bakışlara maruz kalıyordum. İlginç :grin:

6 Beğeni

Umarım iyi anlatabilmişimdir yoksa @Lezek beni kum torbası niyetine kullanır :boxing_glove: :slight_smile:

Üniversitede sınıfın görece geri kalmışlarını ben çalıştırırdım. Sınavdan bir gün öncesine kadar pinekler, son gece sabaha kadar çalışırdık. Her sınav öncesinde de “Ahh ah, 1 günümüz daha olsa AA alırdık” diye hayıflanır ama hiçbir zaman 2 gün önceden de çalışmazdık. 20 sene önceye gittim sayende, teşekkür ederim :slight_smile:

5 Beğeni