Rıhtım Kamarası

@erce işe yarar mı bilemedim, burdan öğrensem olur mu?

Evet bak bu anlatmış ne güzel. Sesli harfler dediği ingilizce söylerken sesli olan harfler ona dikkat et. Birde bu genel olan , yüzük üzerinde yazan harfler bunlar değil. Sana demiştim farklı türleri var diye.Bu Sindarian sanirim. Artıķ 15 yıl filan oldu hatırlayamıyorum.

Bu linki telefonda açıp indir.
Bu da güzel baya.

1 Beğeni

Günde yaklaşık 14 saat çalıştıklarını söyleyen Adana Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Yalçın Parmak, pandemi sürecinin başlamasından itibaren yoğunluktan ve yorgunluktan dolayı 160’tan fazla motosikletli kuryenin kaza sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202012181043428247-pandemide-160tan-fazla-kurye-hayatini-kaybetti/

5 Beğeni

FANTAS(AN)TİK Dergisi’nin ilk sayısını okurken şunu gördüm:

Bu kadar yazmaya gerek yoktu, @isos81 yazmanız yeterliydi. :sunglasses:

8 Beğeni

Ben bu tür haberleri gördükten sonra verdiğim yemek siparişlerinde bir daha arayıp nerede kaldı bu demiyorum artık. Gerçekten çok önemli bir durum. Özellikle yağışlı havalarda daha duyarlı olmamız gerekiyor.

6 Beğeni

Kargopark istasyonlarınının kullanımı konusunda girişimin, Trendyol Express, Yurtiçi Kargo ve MNG ile entegrasyonu mevcut. Şu anda da Trendyol gönderileri için, Trendyol sitesi üzerinden Kargopark istasyonları seçilebilir durumda. Yakında sisteme dahil olacak birçok firma da bulunuyor. Tamamı İstanbul’da olmak üzere 50 tane Kargopark istasyonu var ve şirketin amacı, 2021 ilk çeyrek sonunda 25, 1 yıl içerisinde ise Türkiye’de 500 tane paylaşımlı Kargopark istasyonu oluşturmak.

2 Beğeni

Dergiyi biraz inceleyince editöryal hatalara rastladım, keyfim kaçtı. İlk sayının heyecanıdır, dedim. Birkaç sayıdan sonra tekrar göz atarım.

@alper özellikle bu süreçte bence süre önemsiz olmalı. Sonuçta canlar yitiriliyor. Bence bir siparişin zamanında yetişmesindense bir insanın güvenli bir şekilde çalışması daha önemli.

1 Beğeni

19 adet gönderi şu konuya taşındı: İlber Ortaylı: “Orhan Pamuk Okumayın, Çünkü Türkçesi Bozuk”

Cyborg bebek veya sentetik vücut parçası ile doğan bebek tanımı biraz abartılı ama haber plastiğin neden olduğu kirliliğin nerelere ulaştığını bir göstergesi.

Son dakika haberler… Bebeklerin plasentasında mikroplastik tespit edildi! ‘Cyborg bebek’ alarmı

Anne karnındaki bebekleri sarmalayan ve anneyle bebek arasındaki besin, oksijen ve diğer maddelerin alışverişini sağlayan yapı olan plasentada ilk kez mikroplastik parçacıkları tespit edildi.

Tespit edilen mikroplastiklerin çoğunlukla 10 mikron (0.01mm) boyutunda olduğu ve bunun da parçacıkların kan dolaşımında taşınabilecek kadar küçük olduğu anlamına geldiği ifade edildi. Parçacıkların bebeklerin bedenlerine girip girmediği ise araştırmacılar tarafından değerlendirilemedi.

Çalışmada araştırmacılar, plasentanın fetüsün gelişimini desteklemedeki ve dış çevre ile bir arayüz görevi görmedeki önemli rolü nedeniyle, muhtemel olarak zararlı plastik parçacıklarının varlığının büyük bir endişe kaynağı olduğu sonucuna vardı.

Mikroplastiklerin fetüsler üzerindeki olası etkilerinin fetüsün yavaş gelişmesini de içerdiği belirtilirken, plasentadaki mikroplastiklerin etkisi üzerine bilgi edinmek için daha fazla çalışma yapılması gerektiğine vurgu yapıldı.

5 Beğeni

Adsız

Cumhuriyet Şehitleri huzur içinde yatın :cry:

8 Beğeni

Yeni tür bir hırsızlık türemiş. Yazarların yayımlanmamış kitaplarını çalıyorlarmış. Galiba Margaret Atwood, Ian McEwan gibi yazarlarda hedef alınmış.

Haberi tam anlamamış olabilirim. Okuyup, çeviren anlaşılır bir özet yapan olur belki diye ekliyorum.

2 Beğeni

Deepweb de bu taslakların bir pazarı var mı diye aradım ama kesin olmamakla birlikte yok gibi. Açık web’de bunu zaten satamazlar.

Açıkçası ne amaçlanıyor ben anlamadım. :slight_smile:

Daha önce Stephen Meyer’in Alacakaranlık Serisi’nin 5. kitabını hackerlar ele geçirip yayınlamışlardı. Kadın da kitabı bastırmaktan vazgeçmişti. Şantaj amaçlı olarak kullanıyorlardır büyük ihitimalle veya bu yazarlara gıcık kapıyorlardır, zarar vermek amaçlı yapıyorlardır.

1 Beğeni

Haberde yazdığına göre epey ünlü yazarlar ve oyuncuların yanında hiç tanınmamış yazarların da başına gelmiş bu olay. Üstelik bu şekilde ele geçirilen taslaklara ne olduğu da bilinmiyormuş çünkü ne karaborsada ne de dark web’de izlerine rastlanmamış. Fidye falan da istenmemiş.

Bir de bu işi yapan kişinin yayıncılık dünyasını iyi bildiğini düşünüyorlarmış çünkü maillerde kullanılan kısaltmalardan hangi yazarın hangi temsilciyle çalıştığına kadar birçok şeye hakimmiş. Sonrasında gerçek adreslerden bir iki harf farklı e-posta adresleri kullanarak yazarların kendi elleriyle taslakları göndermesini sağlıyormuş.

Gerçekten ilginç bir habermiş. Biri sadece bunu yapabildiğini kanıtlamak için yapmış gibi adeta.

5 Beğeni

Nickimi howl yaptığım için lanetlendim sanırım. Kalbimde boşluk var diye askerden geri yolladılar beni, kim dolduracak kalbimdeki bu boşluğu Calcifer xd

16 Beğeni

Aa hoşgeldiniz. Galiba askeriye kalp konusunda hassas. Üniversiteden bir arkadaşımı da bebekken kalp ile alakalı sorun yaşadığı için kabul etmemişlerdi ama çocuğun en ufak bir sağlık sorunu yoktu. Kalbini doldur gel demedilerse hayırlı teskereler. :smile:

1 Beğeni

Rahatsızlık kötü de askerden dönmek iyi bence :grimacing:

1 Beğeni

Şartlı tahliye oldum maalesef. Tedavi olup iyileşmemem gerekiyor xd

@Ozgur ne ben askere gittim ne de sizin bundan haberiniz var. Hiç yaşanmamış gibi yapacağız :pp

2 Beğeni

Sağ baştan sayyy! 1, 2, 3, 5, 6… Arkalardan mırıltılar yükselince komutan tekrar saydırır. :joy: 5 dakikalık içtima olur sana 20 dk.

1 Beğeni

Ben sen derdini anlatana kadar ne zorlandın hayal edebiliyorum ya. Buradan yazıp sıkıntı yaşamak istemiyorum şimdi :grimacing:

1 Beğeni