Rıhtım Kamarası

Bu tam olarak nedir?

1 Beğeni

Ben de bunu görmüştüm.

Kitap, oyun ve güncel haberler paylaşacağım bir Instagram hesabı açmayı düşünüyorum ama isim bulmakta zorlanıyorum. Fikir verebilecek, yaratıcı arkadaşlar var mıdır forumda? :joy:

Jonathan Galindo adlı biri “Mavi Bebek” diye bir oyun yapıyor. Oyun Mavi Balina ve Momo gibi. Psikolojik şiddet içeriyor. Oyunda kullanıcılarla iletişime geçmek için de videodaki resmi kullanıyor.

Oyunu anlayan bazı çocukların anlattıklarına göre oyun bir efsane üzerine kurulu. Efsaneye göre, banyonun ışığını kapatıp ayna karşısında elinizde bebek varmış gibi sallıyorsunuz. Bunu 14-15 kez tekrar ettiğinizde kolunuz ağırlaşacağı için elinizde bir bebek hissetmeye başlıyorsunuz. Elinizdeki görünmez bebek bir süre sonra tırnaklarını kollarınıza batırıyor. Eğer bebeği atıp kaçmazsanız annesi " bebeği bırak" diye sesleniyor. Eğer bırakmaz ve devam edilirse kişi, delirme veya hayatını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliyor.Bu kötü sonuçların tamamen korku seansına bağlı olarak meydana geldiği söyleniyor.
(Onedio)

1 Beğeni

İnsanların amacı ne anlamak mümkün değil…

Bende anlamakta zorluk çekiyorum.
İnternette araştırdığımda " Oyun yazarlarının çocukları etkilemenin tatminini yaşadığı hem de bunu bir eğlenme amacıyla gerçekleştirdiği düşünülürken, ayrıca siber korsanlık yani kişisel bilgilerin ele geçirilmesi amacıyla da kullanıldığı düşünülüyor." böyle bir sonuçla karşılaştım.

1 Beğeni

@Rena çok teşekkür ederim. :blush:

Linki ekliyorum;
Edebi sosyalleşmenin yolu: Çevrimiçi kitap kulüpleri

6 Beğeni

Patatesbooks (ama bu kitap özelinde oldu). Patatesnews nasıl? Ohyesnews de olabilir.

1 Beğeni

Bu gece rüyamın bir bölümüne Kayıp Rıhtım karıştı.

Özel mesajla Rıhtım Underground kulüp üyeliğine davet edildim. Underground tayfa arasında @SJack @Ozgur @benguwithb @alper @Who_Sametto vardı. Berlin’deki Berghain Club’a benzeyen yapıda fabrika gibi bir yerde buluşuldu, sonra üst katta tanışma faslı, sohbetler sonra alt katta müzik, dans… Dansın orta yerinde sabah oldu uyandım. :joy:

Yalnız bu arkadaşlarla tanışıklığım yok, sadece forumdan ve özelden 1-2 yazışmalarımızla nicknameleri hafızamda kalmış: :grinning:

8 Beğeni

Ben dans etmiyordum değil mi? Çünkü dans mans neyim bilmem ben. :joy:

1 Beğeni

Hayır sen dans etmiyordun. Ankara’nın bağları eşliğinde elde kaşıklar ile oynuyordun.

Umarım güzel dans etmişimdir. :hanci:

:laughing: ben güzel dans ederim isabet olmuş :rofl::rofl::rofl:

Underground olan her şeye varız :sweat_smile:

Güzel konuşmuş.

2 Beğeni

Duygulanmamak elde değil

5 Beğeni

YAPI KREDİ YAYINLARI’NIN “BEŞ ATLISI”

Ocak – J.K. Rowling’den - Ickabog
Ickabog, J.K. Rowling’in bundan on yıl kadar önce, kendi çocuklarına uykudan önce anlatmak için kaleme aldığı özgün bir masal. Hayali bir ülkede geçen Ickabog, yazarın metinlerinde sık sık işlenen temaları da içeren tek bir hikâyeden oluşuyor. Yapı Kredi Yayınları, geçtiğimiz sonbaharda pek çok ülkede olduğu gibi bu kitap için çocuklara özel bir resim yarışması düzenledi. Yarışmanın kazananları arasından seçilen 34 resim, Ickabog’un Türkçe baskısında yer alıyor.

Şubat – Amin Maalouf’tan Empedokles’in Dostları
Maalouf
, 2012 yılında yayımladığı Doğu’dan Uzakta’dan sonra kaleme aldığı bu ilk romanında, Uygarlıkların Batışı kitabında çözümlemeye çalıştığı insanlığın sonu, uygarlıkların kendini yok etmesi gibi olguları ustaca işliyor.

Mart – Orhan Pamuk’tan Veba Geceleri
Orhan Pamuk’un üzerinde dört yıldır çalıştığı Veba Geceleri tarihi bir roman. Olaylar 1901 yılında Osmanlı’nın 29. vilayeti Minger adasında geçiyor. Hem sürükleyici bir siyaset ve aşk romanı hem de Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve birey konularını bir masal havasıyla tartıştığı bir kitap.

Nisan – Kazuo Ishiguro’dan Klara ve Güneş

Kazuo Ishiguro’nun Nobel Edebiyat Ödülü’nü aldıktan sonra yazdığı Klara ve Güneş, mağazadaki yerinden içeriye göz atmaya gelenlerin ve sokaktan geçenlerin davranışlarını dikkatle izleyen, olağanüstü gözlem yeteneğine sahip Yapay Arkadaş Klara’nın hikayesini anlatıyor.

Haziran – Ahmet Ümit’ten Kayıp Tanrılar Ülkesi

Berlin’de cinayetler işleyen becerikli bir katil. Zeus’un ağzından parşomenlere, insan kanıyla enfes destanlar yazan bir şair. İşlediği cinayetlerle unutulmuş tanrıları yeniden uyanmaya çağıran bir çılgın. İnsanlardan nefret ettiği için, Tanrı olmaya kalkışan bir ölümlü. Babasıyla hesaplaşmak için Olimpos’a çıkmaya hazırlanan bir çocuk… Kayıp Tanrılar Ülkesi, Avrupa’nın en renkli, en kaotik, en çarpıcı kentlerinden biri olan Berlin’de başlayıp, Anadolu’da antik Pergamon kentinin surlarında son bulacak soluk soluğa bir serüven.

9 Beğeni

Belki Kemal Sunal filminden bilenleriniz vardır, benim çocukluğumun çok popüler bir şarkısıydı. Özellikle çocuklar çok severdi diye hatırlıyorum, tıpkı 3-5 yıl önce yapılan Dem baba şarkısı gibi. :slight_smile:

Bu kaset de bana büyük halamın hediyesiymiş.

14 Beğeni

https://www.amazon.com.tr/dp/B072Q6RVNY

%66 indirim, 67 TL

Kardeşime sipariş verdim, bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi raketler.
Kitap ile ilgili değil fakat güzel bir indirim olduğundan sizle paylaşmak istedim.

3 Beğeni

Çekiliş döneminin de sonuna geliyor olabiliriz. :thinking:

Buna kitap çekilişleri de dahil: