Rıhtım Kamarası

Ben hala anlayamadım.

Kadın saldırıyor, Witcher kaçıyor. Sonra sen kadının Witcher’ın üstüne düştüğünü unuttuklarını söylüyorsun. Bunun olması için Witcher’ın yerde olması gerekmez mi?

Mesela vile people’ın Türkçesi tam olarak nedir? Aşağılık insanlar mıdır? Kitapta insansı olarak çevrilmiş, böyle okunduğunda garip kalıyor. Çok fazla terimi çevirmen insansı olarak çevirmiş. Bir yerde insanlardan bahsederken insansı diyor, diğer yerde cücelerden bahsederken insansı diyor. Bilemedim, fikri olan var mıdır?

Kusura bakma anlayamadım. Senin de hatalı olduğunu düşünmeye devam ediyorum. :slight_smile:

Bununla alakalı benim yapabileceğim bir şey yok. Hatalı bulmaya devam edebilirsin.

Ben yine sileyim mesajlarımı da, ne zaman çeviri tatışması olsa hatalı olan ben olduğum için sizi de boş mesajlar okuma derdinden kurtarayım. Foruma ne yazsam pişman oluyorum son zamanlarda. Kusura bakmayın meşgul ettiğim için başlığı da

1 Beğeni

Çok fazla terimi çevirmen insansı olarak çevirmiş. Bir yerde insanlardan bahsederken insansı diyor, diğer yerde cücelerden bahsederken insansı diyor.

Galiba human ve humanoidi karıştırmışlar.

Anadil Lehçe. Çeviri Lehçe’den Almanca’ya Almanca’dan da Türkçe’ye çeviri. Ajansı ana kaynak olarak İngilizce’den çeviri yapmalarını kabul etmiyordu. Sonra Almanca’dan yapmalarını kabul ettiler. Ona rağmen nasıl oldu anlamak zor :sweat_smile:

1 Beğeni

Normalde başka bir başlıkta yazacaktım ama o başlığa da uygun olur mu diye kararsızlığa düştüm. Dönüp dolaşıp buraya yazmaya karar verdim. Denetmenlerin affına sığınıyorum. :bowing_man:t3:
@_Ged
Bungaku Shoujo animesin de ki karaktere benzetiyorum sizi. Oradaki karakter Tooko Amano, kitaplara olan aşırı sevgisinden dolayı sayfaları kopartıp yiyordu.
tumblr_m5tq4xp1EM1qdippyo1_250

Gördüğüm kadarıyla sizi kıskanan tek ben değilmişim, ona sevindim. :smiling_imp:

3 Beğeni

Çok beğendim. Animesini mutlaka izleyeceğim.

Bu arada öhöm öhöm. @SJack müsait olursan bizi ışınlar mısın. :hanci: teşekkürler…

1 Beğeni

:thinking:
Cücelerin de insan olduğunu vurgulamak istemiş olabilir. :face_with_hand_over_mouth: :face_with_hand_over_mouth:

Cem İleri’nin Everest’ten sonraki yeni durağı belli olmuş.

Bugün uyandığımda Tayfa rozeti aldığımı gördüm. Şimdilik güne güzel başladım. :v:

4 Beğeni

Kaş göz yapmak yerine kaç göz yapmak yazan birisini gördüm. Çıldırıyorum. :buyucu:

Bazı kitapları okuduktan sonra bir süre başka kitap okuyasım gelmiyor. Sabahtan bu yana okumaya çalıştığım hiç bir kitaba devam edemedim.

Size de böyle oluyor mu?

13 Beğeni

Bende de çok fazla oluyor. Peş peşe roman okuyamıyorum ne zamandır. Birkaç bölüm dizi veya film izleyip kafayı dağıtınca, tekrar roman okuyabiliyorum.

1 Beğeni

Eğer okuduğum kitap uzun bir kitapsa sindirebilmek için 9-10 saat ara vermem gerekiyor. Anca böyle diğer kitaba konsantre olabiliyorum.

1 Beğeni

Ben uzun kitapları bitirdikten sonra 1 gün kitap okumuyorum.

1 Beğeni

Her kitap değil ama bazılarında bana da aynısı olur. Birkaç gün hiç okumam sonra devam ederim.

1 Beğeni

Kesinlikle oluyor.

Tam tersi de oluyor. Mesela zorlandığım bir kitap biter bitmez yenisine aç kurt gibi saldırıp 24 saatte 200-300 sayfayı okuyup geçiyorum. Tabi o da faciaysa başka.

4 Beğeni

Gündüz bilim, tarih gibi kurgu dışı bir kitap okuduysam o gün anca uyumaya yakın roman okuyabiliyorum. Gün içinde farklı bir şey okuyasım gelmiyor. Belki grafik roman okuyabilirim. Belli bir sindirme süresi oluyor sanırım.

1 Beğeni