Rıhtım Kamarası

Garip bir tesadüf. Bugün kitaplarımı karıştırırken bir kitabın arkasında fiyat etiketine rast geldim. Onu çıkartmak istedim ve şunu fark ettim arkasında bir tane daha fiyat etiketi var. Onu da söktüm ve onun arkasında da kitaba basılmış fiyat etiketi gördüm. Fiyatlar şöyle 18-26-36 TL. Hangi yıllarda zam yaptılar bilemiyorum ama kitap basıldıktan sonra 2 katı fiyatına çıkmış…

Benim görevim sanırım. xd

4 Beğeni

@Bay_Karamsar’ın eline su dökemeyiz bence.

Sen şimdi kese filan deyince canım oyun oynamak istedi.

6 Beğeni

Adsız2

7 Beğeni

Çok şaşıramıyorum çünkü dolar 2 katına çıktı. Yayıncılar haklılar. Fakat asıl sorun şu ki dolar artınca fiyatı da aynı oranda arttıran bazı(!) yayınevleri kaliteyi de düşürdüler. İncecik kapaklar ve kağıtlara bastılar kitaplarını. Neden 2 kat zamlandı demek yerine neden kalite düştü diye sormamız lazım bence. Her şeyin zamlandığı ve Türk Lirası’nın bu kadar değer kaybettiği bu ekonomide yayınevlerinin zam yapmamasını beklemek doğru olmaz.

1 Beğeni

Belgariad okuma etkinliği var mıydı? Katılsam sorumluluk hissederdim belki.

Rıhtım daha önce karaoke yapmış olanınız var mı. Tam olarak nedir, türkçe müzik seçeneği var mı, nasıl bir ortam anlatabilir mi?

Ay ben bir kere yaptım çok keyifliydi. Biz ailece ateri salonundaki karaoke kabinini kiraladık. 6-7 kişilik bir kabindi ve düet imkanı sunuyordu. :grin: Çok eğlendik hatta o kadar eğlendik ki ‘yarım saat dururuz en fazla, ne kadar eğlenceli olabilir ki?’ dediğimiz macera 2 saat ödediğimiz halde 2.5 saat sürdü. :grin:

Yerli ve yabancı şarkılar vardı ve en güzeli yeni şarkı bilmeyenler için dönem müzikleri de vardı. Biz, nasılsa biz bizeyiz diye bir süre sonra işi dans şovuna döktük, meğerse içeride gizli kamera varmış kasadaki görevli çok eğleniyordunuz yarım saat de biz ekledik dedi. Normalde kiraladığın süre bitince ekranlar kendiliğinden kapanıyordu, resmen biraz daha gülmek için süreyi uzatmışlar. :grin: O görüntüler bir gün show habere düşecek diye hala tedirginim. :grin:
Arkadaşlarım kareoke bara gidip hiç memnun kalmamıştı mesela. Sen neşeli bir şarkı söylüyorsun senden sonraki arabesk söylüyor hiç eğlenceli değil demişlerdi. Bence bulabilirseniz özel kabin bulun ve Shakira kemerlerinizi bağlayın :grin: hakikaten çok keyifli. :blush:

11 Beğeni

@SJack Vaov robot musunuz efenim bu ne hız :joy:

1 Beğeni

Dikkat! Bu otomatik bir mesajdır.

Rica ederim. İyi forumlar.

2 Beğeni

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Kitaplar Hakkında Danışma Başlığı: Şu Kitabı Okudunuz mu?

Poseidon

7 Beğeni

Bu Facebook oyunları artık flash yok diye mi bu kadar yavaşladı? Bunun çözümünü bilen varsa söyleyebilir mi? Delicesine Criminal Case oynadığım günlere dönmek istiyorum. :female_detective:

Edit: Bu hariç tüm oyunlar gitmiş. Yakında bu da tamamen gider sanırım. Üzdün beni Facebook…

Saatler Önce Ölmüş Domuz Beyinlerinde Hücresel ve Moleküler Fonksiyonlar Geri Getirildi!

Beyin ölümünün “geri döndürülemez” olduğu fikrine meydan okuyan bilim insanları, öldürdükleri domuzların vücutlarından ayırdıkları beyinlerin fiziksel yapısını ve tekil nöral faaliyetlerini ölümden 4 saat sonra geri getirmeyi başardılar. Hâlbuki 15 dakika kadar oksijensiz kalan bir beynin, genel olarak, geri döndürülemez bir şekilde öldüğü varsayılır.

Araştırmacılar, etik nedenlerle, vücuda bağlı olmayan beyinlerde karmaşık ve üst düzey sinir fonksiyonları ve bilinç geri gelmeden önce deneyi sonlandırdılar. Buna rağmen araştırmacıların geliştirdikleri yöntemin ölümden sonra beynin belirli hücresel fonksiyonlarını geri getirme konusundaki başarısı, alandaki uzmanları şaşırtacak düzeyde oldu. Çünkü bulgular, özellikle organ transplantı gibi konularda bazı çok temel tanımları ve yaklaşımlarımızı gözden geçirmemizi gerektirebilir. Stanford Üniversitesi Hukuk ve Etik profesörü Hank Greely şaşkınlığını şöyle anlatıyor:

10 Beğeni

Çok heyecan verici bir haber. Sinirsel hastalıkların tedavileri o kadar kısıtlı ki umarım bununla beraber keşfedilen bilgiler hız kazanır.

2 Beğeni
4 Beğeni

Kitabını okumadım ama filmi berbattı. Tom Holland ve Robert Pattinson oyunculukları bile filmi kurtaramamış. (Kendi fikrimdir. Linç yemek istemiyorum. :slight_smile: )

1 Beğeni

Ben filmini izlemedim ama kitabı sevdim bence modern klasikler serisinin en iyilerinden 11 tane kitap okudum seriden.

4 Beğeni

Muhtemelen uyarlama yine başarısız olmuş.

Sürpriz bozan içerir. Kitabı okumamış veya filmi izlememiş olanların dikkatine. Filmde olaylar ailesi ölen çocuk üzerinden dönüyor. Kitapta da mı yanı şekilde? Çünkü kapak resimde filmdeki arabaya aldıkları kurbanlar ile çıplak resimler çektikten sonra onları öldüren adamın görseli var. Ama filmde bu olay çok yüzeysel.

1 Beğeni

Kitap 5 tane bakış açısı tarafından anlatılıyor olaylar ailesi olan çocuğun babası,çocuk,fotoğraf çeken katil,fotoğraf çeken katilin karısının abisi ve çift şeklinde dolaşan rahiple gitarist üzerinden anlatılıyor olaylar. Kitabın 1/3lük kısmı baba çocuk anneye yoğunlaşıyordu anne öldükten sonra sayfa sayısı olarak katil >çocuk>rahip olarak dağılıyor diye hatırlıyorum.

1 Beğeni