Rıhtım Kamarası

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

1. el kitap almayı mı tercih ediyorsunuz yoksa sıfır kitap almayı mı?
1 Beğeni

Daha uygun olduğu için bazen 2. el alırım, ama sayfalara kusulmuş olmasından da haz etmem mesela.

4 Beğeni

Konuyla ilgili şöyle bir haber hazırladık arkadaşlar, yardım kampanyası adına daha fazla katkısı olacaktır umut ediyorum:

12 Beğeni

Şu an üzüldüm gerçekten. Kala kala iki kitap kalmış, neyine basmayacaklarmış anlamadım. Hayır madem basmayacaklar üç kitabı neden hızlı hızlı çıkarmışlar ki o zaman?
Eh yapı kredi, ejderha ateşiyle kavrul, ne diyeyim.

1 Beğeni

Bir şey soracağım,TL carda yani banka hesabıma bir miktar TL para iadesi aldığıma dair mesaj aldım YK’nin kendi uygulamasından ama nedense mesaj var uygulamada ama hesaba yansımamış.Bunu daha önce yaşayan var mı?

Son derece üzücü bir olay. Sadece maddi yardımla giderilemeyecek bir üzüntü biz kitapseverler için.

Maddi olarak elimizden geleni yaparız ama giden eşsiz ciltler ne olacak ona üzülmekten başka bir şey yapılmaz.

3 Beğeni

Geri ödemelerin hesaba geçmesi uzun sürüyor. Yedi ile on iş günü arasında diyorlar. Uygulama geri ödemenin yapıldığını belirtmiş olup bu ücretin hesaba geçmesi için bir süre geçmesi gerekiyordur. Ayrıntılı bilgiyi için müşteri hizmetleri verecektir size.

Sizde kimya molarite konuları kaçta öğretiliyor? İnternetteki kaynaklarla güven problemim var da.
7. sınıfta ilk kimya dersinde tüm heyecanımla kimya öğretmenini bekledim, ilk ders kimya nedir, ne içindir, madde cisim, kimyasal madde falan. Sonrasındaysa molariteye başladı, biz pürdikkat dinliyorduk da anlayamıyorduk. 8. sınıfta başka öğretmenin yardımıyla öğrendim. Ah ah 7. sınıfta çözmem gereken soruları 8’de öğrendim :sweat:

2 Beğeni

Hocam ben 11. sınıftayım, o dediğiniz hakkında hiçbir fikrim yok. :sweat_smile: Zaten meslek lisesi olduğu için sadece 9 ve 10. sınıflarda yarım yamalak bir kimya dersi var.

4 Beğeni

Ben de okuluna göre değişir yazacaktım. Meslek lisesindeyken kimya dersinin adı vardı sadece :slight_smile:

4 Beğeni

Siz çok erken görüyormuşsunuz. Biz de 10. sınıfta mol anlatılıyor.

1 Beğeni

Nasıl ya, Avogadro sayısı? Hiç mi? :sweat_smile:

@narpal
Şaşırdım gerçekten. Bizde 10 ve 11 zorunlu eğitime dahil değil bile. 7. sınıfta öğretilmesi de anladığımız anlamına da gelmiyor :sweat_smile: Aslında her sene daha da zorluk seviyesi artıyor. Normalde, eskiden 11. sınıfların olan dersleri 8-9’a salıyorlar, amacı belirsiz. Eğitim sistemi de berbat zaten. Zorluk seviyesi her sene değişen tek şey. Sınavda yanımda 11. sınıftan biri vardı, matematikte yardım istemişti, biz de diyoruz son sınıflar sınav var diye iyi hazırlanırlar.
Peki 10. sınıfta mol anlatılıyorsa geri kalan konuları nasıl yetiştiriyorlar ki, garip geldi o da.

3 Beğeni

Yenilebilen bir şey mi? :thinking:

6 Beğeni

Bizde lise 4 yıl. Rahat yetişiyor.

1 Beğeni

Belki bizde de 7-8. sınıflarda gösteriyorlardır, ben mezun olalı bayağı oldu o yüzden hangi konu hangi dönem anlattılar hatırlamıyorum :slight_smile:

Her sene konu yükü giderek artıyor bizde de galiba :confused:

1 Beğeni

Aa, böyle bir yanıt beklemiyordum :smiley:
@Tobizume yani 12 sınıf var, bizden bir fazla. Ee ne diye bize o kadar yükleniyorlar ki? :roll_eyes: Bakıyorum 1. sınıf sorularına ben bunları nasıl çözdüm, şimdiki 1’ler nasıl çözüyor?

Amacı bilsek sorun yok da, niye onu anlamıyorum.
Her şey bir kenara öğrendiklerimin yarısından çoğuna asla ihtiyacım bile olmayacak, boşuna yoruluyoruz :smiley:

2 Beğeni

Azerbaycan’da eğitim sisteminde 9-cu sınıfın sonlarında istediğimiz grubu seçiyoruz. Her grup 5 veya 6 fenden oluşuyor. Bu nedenle, 10 veya 11 konudaki tüm dersler 10. sınıfa kadar öğretiyorlar. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Nerede eğitim görüyorsunuz? Şu an 11 inci sınıfım. 9,10 da görmedim. 11,12 de var mı bilmiyorum, tm’yim ben.

1 Beğeni

:joy:

9 Beğeni