Rıhtım Kamarası

Hintlilerden beziyorum bazen. :slight_smile: Neyse… Galiba Hintli yazılımcılar global dünyaya en iyi uyum sağlayanlar oldu.

1 Beğeni

Arkadaşlar, eğitim sistemi hakkındaki düşüncelerinizi konu açarak belirtirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Hem burada da konular karışmamış olur. :slight_smile:

Başlıkta kavga çıkıyor :slight_smile: karışık olması daha iyi, araya başka konu giriyor, kaynıyor.

Başlık: Hiçlik Üzerine Söylevler

1 Beğeni

13 Beğeni

Eğitim sistemi ile alakalı başlık vardı diye hatırlıyorum.

O değil de Rıhtım Kantini gibi bir konu mu açsanız acaba? (Ben açmak istemedim, çünkü bildirim gelmesini istemedim. :grin: ) Öğrenci arkadaşlarımız, 15 sene önce geride bıraktığım ve unutmak için epey çaba sarf ettiğim sınavdır bilmem nedir lise-ortaokul dert yanmalarını kantinlerinde yapsalar daha güzel olmaz mı?

5 Beğeni

Benimkisi bir öneri yapacak bir şey yok. :smiley:

1 Beğeni

Cadı mı büyük Maho aga mı?

3 Beğeni

Maho ağamız olmasa Rıhtımda nasıl durabilirdik ki?

1 Beğeni

Öğretiyorlar, öğretiyorlar ama hiç kimse hiç bir şey anlamıyor bence. Sadece ezber yapıyoruz gibi bir şey oluyor. :grin:

Ben okulumu ya da sınfımı beğenmediğim için, ya da başka bir sorundan dolayı her 2-3 yılda bir sınıf ya da okul değiştirdiğim için bana fark etmiyor. :grin:

2 Beğeni

Size olmasa bile çevresine sebepsizce kötülük yapan birine zarar verme fırsatı bulsanız zarar verir miydiniz?

1 Beğeni

Sevdiklerime zarar verseydi, fırsatı bulsaydım zarar vererdim.

1 Beğeni

Bugün Rıhtım’a kayıt olalı tam bir sene oldu.
Burayı @fortknoxt’un okuma rehberleri sayesinde keşfettim. Birkaç hafta sessiz sedasız bu rehberleri incelemenin ardından artık her gün buraya girdiğimi fark ettiğimde kayıt oldum. Çevremde kitap okuyan bir kişi bile olmadığından ve herkes sadece gündemi takip edip bundan başka bir şey konuşmadığından burası benim için altın değerinde.
Ortak noktası kitaplar olan ancak birbirinden çok farklı bu kadar insanı başka yerde bulamam. Burada keşfettiğim kitapların sayısını bilmiyorum. Kültürünüzden, fikirlerinizden nasiplendiğim için çok mutluyum. Umarım burada olmaya ve yorumlarınızı okuyarak kendime bir şeyler katmaya devam ederim. Bu topluluğu ayakta tutmak için emek veren herkese teşekkür ederim. :blush:

19 Beğeni

Ne mutluki bizlere sizin gibi üyelere sahibiz. :hugs: :hugs: :hugs:

6 Beğeni

Hangi kitap onlar merak ettim.

1 Beğeni

Azınlık raporu ve Hyperion. Aslında almayacaktım ilerde illa güzel bir indirim olur daha makul fiyata alırım diye düşünüyordum ama artık bir şeylerin makul olabileceğine dair umutlarımı yitirdim melih :((

3 Beğeni

Ben 9 kitap aldım bugün 173 lira gitti :grimacing: Gitgide ucuzlamaz aksine daha çok artar :neutral_face:

2 Beğeni

Gerçek mi değil mi? Gerçek değil herhalde ama durum yaklaşık olarak bu. :slight_smile:

6 Beğeni

Vatandaşı olmasan aslında komik ülke. xd

11 Beğeni

5.3 milyon $ ile Hindistan’a bile gidemezsiniz. :rofl:

3 Beğeni