Rıhtım Kamarası

Kargo bedavaya gelsin diye önereceğiniz 10 lira ve altında civarında kitaplar var mı? Acil nereye yazacağımı bilemedim :frowning:

Öyle mi? O zaman ilk iptal edenlerden biri olayım :slight_smile: Belki yine geri adım atarlar.

@narpal doğrusu ben de son zamanlarda çok izlemiyorum, bir iki dizi var onları takip etmeye çalışıyorum.

@Nerthus evet bence de çok para. Zam yağmuru altındayız resmen.

2 Beğeni

Bu konuda gerçekten yalnız değilsiniz. İşti güçtü şuydu buydu derken dikkatimiz zaten piranaların arasına atılmış et gibi. Boş zaman buldukça bir şeyler sıkıştırıyoruz ama o eskisi gibi bölünmeyen uzun boş vakitler artık hayal oldu. Bana sosyal medya/reddit/ekşi/herneyse nin de etkisi var gibi geliyor bu olayda, kalan boş vakti daha da küçük parçalara ayırıyorlar, beynin alıştığı lokma büyüklüğünü düşürüyorlar gibi geliyor.

2 Beğeni

Kara Çınar’dan eksiğiniz varsa onlardan birini alabilirsiniz fiyatı uygun olanından.

1 Beğeni

Madem konu buraya taşınmış, reklam gibi olmasın benim sanat galerimdir kendisi. Geçen marttan bu yana (2 kez hariç) kapalı. Düzenlediğim sergileri yukarıdaki alıntıyla birleştirin…

2 Beğeni

Kırmızı Kedi klasikler kitaplarından seçilebilir.

1 Beğeni

@alper , @SJack Teşekkürler bakıyorum hemen onlara da, poğaça yaparken unuttum siparişi :blush:

3 Beğeni

Hiç meyve yerken ya bu meyve de bana çok benziyor diye düşündünüz mü? Karakteriniz hangi meyveye daha çok benziyor? Dışı çok sert ama içi yumuşacık bir karpuz mu,yoksa içinden birçok tane çıkan bir nar mı,yoksa başka bir meyve mi?
Hangi meyve olduğunuzu bulduktan sonra hangi meyveleri seveceğinizi düşünün. Yani ne tür insanları seversiniz.
Bir sürü meyve var bence karakterlere uygun meyveyi bulmak mümkün.

3 Beğeni

Başınız sağolsun @Okuryorum.

1 Beğeni

Koridor Dostoyevski çevirmeni Furkan Özkan

3 Beğeni

:slight_smile: :slight_smile:

4 Beğeni

Arkadaşlar kitapları satın aldıktan sonra izolsyon ve dezenfekte işlemleri için nasıl bir yol izliyorsunuz ? Bende takıntı oldu ne kadar okumak için delirdiğim bir kitapta olsa ayrı bir yerde 21 gün bekletmeden ve sonrasında ön arka kapağını kolonya ile silmeden alıp okumak içime sinmiyor bir türlü. Başta hiç sorun değildi ama artık hem beklemek istemiyorum hemde abartı gelmeye başladı. Evde kronik hastalıkları olan annem olduğu için kafam rahat etmiyor. Sizce bu kadar fazla bekletmek gereksiz mi ve kitaba daha hızlı erişebilmek için dezenfekte aşamasında başka uyguladığınız yöntem var mı ?

1 Beğeni

Açıkçası kitaplar paketlendikten sonra kargoda gelene kadar 2-3 gün geçtiği için üzerinde bir şey kalacağını düşünmüyorum ben. Virüs cansız yüzeyde en fazla 2 gün yaşamıyor muydu?

Kargo geldiğinde özellikle paketin dışını sonra da kitapları teker teker ön ve arka kapaklarını dezenfekte ediyorum, bazen kolonya ile bazen dezenfektan ile. Sonrasında peçeteyle kurulayıp kitaplığıma yerleştiriyorum. Önceden birkaç saat bekletiyordum balkonda ama artık ona da gerek duymuyorum.

Hiç aldığım gün okuma ihtiyacı hissetmedim ama içini incelediğim oldu. 2-3 gün sonra okumaya başladığım da oldu.

2 Beğeni

En iyisi tedbiri elden bırakmamak. Bu kitapların hangi koşullarda depolandığını bilmiyoruz, depocusundan tedarikçisine, kargocusunun virüsü atlatıp atlatmadığını bilmiyoruz. Activex ıslak mendille siliyorum sonra bekletiyorum.

4 Beğeni

Kolonya sıkılmış ıslak mendil ile iki kere güzelce siliyorum. Ardından kurulayıp kullanmaya başlıyorum. İçiniz rahat etmez ise ıslak mendil ile birkaç kere daha silebilir ve havalandırabilirsiniz bir iki gün.

Tedbiri elden bırakmamak gerek bence de. Eğer, “Bu kadar temizliğe gerek yok, abartmayın.” Cümlesini dinleyenler olmasaydı zaten pandemiyi çoktan geride bırakmıştık.

4 Beğeni

Ben önce ıslak mendille toz alıyorum. Daha sonra kolonya döktüğüm peçete ile ön arka ve iç kapak temizliği yapıyorum. Zaten takıntılı biri olduğum için bu her zaman yaptığım bir şeydi. Pandemide ek olarak balkonda 3 gün havalandırmayı ekledim.
21 gün bekletmek biraz abartılı geliyor kulağa ama içiniz öyle rahat ediyorsa yapmaya devam edin. Bence bu tip durumlarda insanın kendi iç rahatına uyan şeyi yapması daha doğru.

Ben kendimi bildim bileli gıda ürünlerine temas edemiyorum, elimle bir şey yiyemiyorum, otobüse bindiğim zaman elimi yıkamadan hiç bir eşyamı tutamıyordum gördüğüm tepkilerin haddi hesabı yoktu. Şimdi herkes “Boneca sana benzedik iyice, sen doğru olanı yapıyormuşsun” demeye başladı.

3 Beğeni

Ben koli gelince hemen balkona çıkartırım ve koliyi orada açtıktan sonra tek tek kitapları peçetenin üstüne kolonya(80 derece) döküp ön, arka ve sırt bölümlerini silerim sonra elimi yıkar kitapları içeri taşırım.

Yine de önlem önlemdir. 5 dakikalık iş sil yine de. Maske, mesafe, kolonya :smiley:

1 Beğeni

Ben uzun süredir almadım ama çocuklara aldıklarımı balkonda bir kaç gün bekletip kolonyalayarak içeri alıyoruz

Virüsün hasta edebilmesi için belli bir yoğunlukta vücudumuza girmesi gerekiyor. Biri özellikle hastayken kutunun üzerine öksürmedigi ve sizin de kutuya elledikten sonra ellerinizi yıkamadan yüzünüze ellemediğiniz sürece bir sorun olmayacaktır. Zaten içindekiler 2-3 gün dışarı ile temasta olmadığı için virüs varsa bile yoğunluğu az olacaktır. Ama tabii ki tedbir almaktan zarar gelmez. Ben gelen paketi birkaç saat balkonda beklettikten kitapları kolonya ile siliyorum. Sonrasında eğer çok merak ettiğim bir kitap da okumaya başlıyorum doğrudan.

Evet, tabii. Zaten yukarıda da belirttiğim gibi ne olur ne olmaz diye dezenfektan veya kolonya sıkıp iyice ovalıyorum. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni