Rıhtım Kamarası

İyi de çekyatların altını ve İstanbul’da kalan yığınla kitabımı görmedin ki :hanci: Gotik set de istanbul da mesela kihkih :hanci:

1 Beğeni

Benim bir cadı olduğumu hep unutuyorsun ama anlıyorum… Ayrıca ne demek başka şehirde? Bir egoistin asla dokunamayacağı, hemen o anda “Dan!” diye caka satamayacağı kitabı olamaz! Olmaz! Kınadım.

1 Beğeni

Başaramadık. Getiremedim valla haklısın. :frowning:

Özlediğim söylenemez de neyse :smile:

1 Beğeni

Ben eşime “Önce kitapları yüklet, eşyalar kalsa da olur,” demiştim. :grimacing:

1 Beğeni

Ben hiç sormadan kitapları yükletmeye başlamıştım. İşin sonunda baktık eşime yer kalmadı, bir kısmını geri indirip onu aldım mecbur :smile:

2 Beğeni

Ben eşimi bıraktım… :buyucu:

1 Beğeni

Daha geçen gün kullandım. :frowning: Kullanmamış olsaydım yine seve seve yardımcı olurdum.

2 Beğeni

Evet okudum kullandığınızı yazmıştınız. Gerektiği zaman yardımcı olacağınızı da biliyorum. Bu vesileyle teşekkür etmek istedim tekrar.

2 Beğeni

Egon da hiç altta kalmana müsaade etmiyor. Millete egoist diyene bak hele :slight_smile:

2 Beğeni

Bu işi, en iyisi forum halkının oyuna bırakalım. :joy: Bir anket açayım ve iki seçenek olsun. Biri: “Sultanımız egoisttir, @Agape haklıdır.”, Diğeri ise “Sultanımız hiç de egoist değildir, Agape egoisttir.” Olsun.

Aşağıda ki ankette “Sultanımız egoisttir, Agape haklıdır.” Seçeneğini işaretleyenler çoğunlukta olursa sizi :frog: yapalım ve Cadının merhametine kalın. Eğer ki, sizin savunduğunuz gibi, “Sultanımız hiç de egoist değildir, Agape egoisttir.” Seçeneğini işaretleyenler çoğunlukta olursa, siz haklısınız demektir ve Agape, siz ne derseniz onu yapmak zorunda kalacaktır. :joy: Eğer beraberlik olursa, son hükmü verecek kişiyi belirleyelim, elde edecekleri sayılsın ve son hüküm verilsin. :joy: Var mısınız bu fikre?

Elbette her şey sadece şaka ve eğlence amaçlı. :joy:

2 Beğeni

LotR oyuncuları bir kez daha bir araya gelmiş.

Özellikle Trendyol’dan kitap alırken satıcısına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Trendyol, N11, Hepsiburada gibi siteleri kullanarak piyasaya sürüyorlarmış korsan kitapları.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü görevlileri, Sarıyer ve Kâğıthane’de bulunan 3 ayrı adrese operasyon düzenledi. Baskında 60 bin 384 korsan kitap ele geçirilirken, 1 kişi de gözaltına alındı.

Depolara yapılan baskınlarda, 58 bin 804 adet bandrolsüz (korsan) kitap, bin 580 adet sahte bandrollü kitap, 4 bin 519 adet yabancı dil ders cd-dvd’si, bin 200 adet kitaplara yapıştırılmaya hazır sahte bandrol, 40 bin adet kitap kapağı,3 adet cd çoğaltıcı olmak üzere toplam 106 bin 103 adet ürün ele geçirildi.

Yakalanan kitapların , çoğunun tıp kitabı ve yabancı dil kitabı olduğu, bunların orijinal ve bandrollü olduğu iddia edilerek internet ortamında satışının yapıldığı tespit edildi.

Öte yandan, kitapların yurt dışından temin edilerek alıcıların kandırıldığı belirlendi. Baskında yakalanan şüpheli hakkında “5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa Muhalefet” suçundan adli işlem yapıldı. Ele geçirilen korsan kitaplar sergilendi.

4 Beğeni

Tekrar mı? Eskisi değil mi bu?

Ben tabii ki egoistim. Olmadığımı kim söyledi? Böyle tekinsiz bir fikre nasıl kapıldın?

Egoizmin cadısıyım.

Ayrıca @NamelessOne banlamayı çok severim. Elbette her şey sadece şaka ve eğlence amaçlı. :buyucu:

2 Beğeni

Bu cümlede bile ben egoistim :smiley:

2 Beğeni

Arkadaş yeni diye gönderdi bana ben de hiç bakmadan yeni diye yolladım ama sanırım eski olsa gerek, tarih bayağı eski çünkü. :slight_smile:

3 Beğeni

Çok film izleyen ve izlediklerinden etkilenen birisi değilim. Beni etkileyen film, sahne sayısı iki elin parmak sayısını geçmez. Belki film değil ama filmde olan şu sahneler beni çok etkilemişti. Özellikle Mustafa Kemal’in " ölmeyi emrediyorum" demesinden sonra orada bulunan subayların anlık olarak hazır ola geçmelerinden çok etkilenmiştim.

Mazlum milletlerin emperyalizme karşı ilk zaferi olan Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun.

11 Beğeni

Kurban lazımsa @Ufuk 'u kurban edebiliriz. Ne de olsa muhtarımız. Muhtar dediğin halkı için kendini kurban edendir.

3 Beğeni

Genelde halklar yöneticiler için kurban olur diye biliyorum ben ama… :thinking:

2 Beğeni

Deremizde eşitlikçi, halkçı, kurbagacı bir düzen var. Sun Yat Sen’ciyiz biz. :slight_smile:

1 Beğeni