Rıhtım Kamarası

Ben de bunu hatırlatmak istiyorum onlara…

3 Beğeni

İlahi Komedya

:slight_smile:
31 Mart ayaklanmasının nedenleri

Kelleci Memet - Kemal Tahir

2 Beğeni

Yaklaşık 3000 tane kitap okumuş birisinin, bu fikre yaklaşık 3000 kitap okuduktan sonra varması ironik bir durum olsa gerek :slight_smile: Kullanım kitapçıkları, ilaç prospektüsleri sayılıyorsa bu rakama ulaşmak mümkün tabii. (Unutumadan yaş olarak 50+ olmak da gerekir).

3 Beğeni

Forumda radyo yada televizyon kanalında çalışan birisi var mı? (Yerel yada ulusal fark etmiyor.)

En basit çıkarım bence troll olduğunu düşünmek diğer türlü düşünürsek gerçekten vahim. :no_mouth:

1 Beğeni

Çok doğru bir yaklaşım. Bizim toplumda çok var yüzyıllarda oluşmuş gerek kültürel, gerek toplumsal sorunları veya durumları vb. kısa yoldan tek bir kanunla çözebileceğine veya değiştirebileceğine inanan insanlar.

Belki insanın makine değil biyolojik, duygusal, toplumsal bir canlı olduğunu içselleştirememekten belki de sosyal konularda bilgisiz olmaktan kaynaklanıyordur. Çok görüyorum “Sadece üniversite mezunları oy kullansa vb.” söylemleri ciddi ciddi benimseyenleri.

Üniversite mezunu olmayanlara bunu nasıl kabul ettirileceği ayrı bir konu ama böyle bir şey olsa herhalde 2-3 yıla üniversite açılmayan ilçe kalmaz ve “Sadece üniversite mezunları oy kullansın” diyen kişilerin çok değer verdiği üniversite eğitiminin kalitesi lise seviyesinin de altına düşer. Topluma yarardan çok zarar verilmiş olur.

Toplumsal konularda sihirli değnek, kestirme çözümlerin olmadığını kabullenmek için daha neler yaşamamız gerekiyor acaba.

4 Beğeni

Artı işaretine yaklaşık 20 saniye baktıktan sonra, tüm leylak renkli daireler kayboluyor ve yeşil bir daire dönmeye başlamış gibi görünüyor.

Bu, 1804 yılında Ignaz Paul Vital Troxler adlı İsviçreli bir doktor tarafından keşfedildi. Etki, beynimizin değişmeyen şeylerin daha az farkına varması ve değişen şeylerin daha fazla farkına varması nedeniyle olur. Videoda, yanıp sönme etrafta dolaşırken daireler hareket etmez. Bu, hareket etmeyen leylak renkli dairelerin farkındalığını kaybederken, beynimizin boş noktalara odaklanmasına neden olur.

Açık yeşil daire, yanıp sönen animasyonun yerini alır çünkü retina, leylak rengi kaybolduğunda bunun yerine tamamlayıcı (zıt) renk olan yeşili algılar.

6 Beğeni

Harpagon tirad. Güzel olmuş bence.

Gain’de izle: Electro Monolog - Cimri - Molière - https://go.gain.tv/content/u5SF8Ep1EXYAvYKbA

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Şükrü Erbaş’ı Tacizle Suçlayan Kadın Özür Diledi: “Gerçekle Hiçbir İlgisi Yok”

@SJack sitenin “arama” bölümünde sıkıntı mı var?

Şu an forum güncelleniyor. Birkaç aksaklık çıkabilir. Güncelleme sonunda düzelecektir.

2 Beğeni

4 Beğeni

Aylık seçki öykülerinin düşmesiyle an itibariyle ortamı yansıtan eser:

5 Beğeni

1993 ne güzel seneymiş.

Ekleme: 1993 yılında ülkemizde olan olaylara bakayım dedim de herhalde sadece müzik açısından güzel geçen bir sene olmuş. Gerisi bildiğimiz gibi.

12 Beğeni

@Blackheart

3 Beğeni

Doğduğum yıl ve günde, Türkiye’de Michael Jackson konseri olmuş.

3 Beğeni

Görünüşe göre siyah daha çok tercih edilmiş. Bilemedim, ben hâlâ kararsızım :slight_smile:
Sanki kırmızıyı tercih edeceğim :slight_smile:

2 Beğeni

93 yılı müzik açısından güzeldi ama siyasi ve toplumsal manada feci bir yıldı. Suikastler, bazı politikacıların şüpheli ölümleri vs. Yanılmıyorsam Uğur Mumcu suikasti, Özal’ın ölümü, Adnan Kahveci’nin ölümü hep bu yılda gerçekleşti. Bunun gibi çok önemli olaylar…

3 Beğeni

Madımak Olayı da sayılabilir.

3 Beğeni