Rıhtım Kamarası

En güzeli :+1:

Çoğu arkadaş polikita ile siyaseti karıştırdığından sağlıklı yürümüyor tartışmalar.

2 Beğeni

Takip ettiğim yayınevleri arasında sadece Sia Kitap orada olacağının paylaşımını yaptı. Sanırsam çok fazla yayınevi göremeyeceğiz o fuarda.

Hadi ya detaylarını görememiştim. Hiçbir anlamı yok o zaman boşuna heyecan yaptık. :unamused:

Can Yayınları, İthaki Yayınları, Kırmızıkedi, Altınkitaplar, Alfa Yayınları falan hiçbirinin böyle bir paylaşımını görmedim henüz. Çıtayı çok yüksek tutmamakta fayda var :smiley:

Zaten %15-20 indirimi ile Alfa, %30 indirimi ile Can ve İthaki, %20-25 indirimi ile Sel, Ayrıntı falan gelmese de olur :slight_smile: Fırsat görüp kendimiz kazanıyoruz adam gibi indirim yapacağız derlerse başımız üstünde yerleri var. :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Bahsedilen %40 zam ne zamana yansır acaba tahmini olan var mı? Prime Day’i beklesem mi, beklememe değer mi, o zamana zam gelir diye kafamda çeşitli sorular var. :slightly_smiling_face:

Ben indirim için beklemiyorum yahu. Fuarda tanıtılacak kitaplar var. Acaba gelir mi diye düşündüm. :smiley:

@ilydious Prime day günlerinde kitaplarda indirim olacağı belli mi? Belli ise tabii ki beklemeni öneririm.

İşte o da belli değil. Olacağını umut ediyorum sadece. Bu da kafamdaki sorular arasında. :joy:

Umarım bir kampanya yaparlar. Geçenlerde aynı kitabın 2.si bedava gibi bir şeyler olmuştu diye hatırlıyorum. Şimdi de 3 al 2 öde tarzı bir şey ya da güzel indirimler olur diye düşünüyorum. Totem yapalım bari. :smiley:

:crossed_fingers:

1 Beğeni

Pandeminin başlarında Ankara Fuarına gitmiştim, öyle pek indirim yoktu, 2-3 kitap almıştım sadece ama gezmek bile çok keyif veriyordu. Özlemedim desem yalan olur :sweat_smile:

@ilydious Bir anda şak diye %40 yapacaklarını sanmıyorum, belli aralıklara bölerler.

2 Beğeni

Ben bu indirimlerin olacağını bile sanmıyorum.

@ilydious benim görüşüme göre önce indirim oranı düşer. İthaki bunu yaptı. Artık yüzde 35 olarak çıkartıyor. Bir dönem yüzde 50 yapmadı fakat sonra mecbur kaldı gibi hissettim. Yine de yüzde 40 indirimde diretiyor gibi. Muhtemelen yüzde 10-20 arası bir zam ile indirim oranında geri düşüş olacaktır.

@Artorias fuar kitabı böyle bir fuarda çıkmaz. Üstelik böyle kısa vadeli fuara hiçbir şey yetişmez. Matbaadan gelmez kitaplar.

@ilydious eğer alacaklarının içinde Can yayınları varsa beklemeyin derim. Can zam konusunda hiç sektirmiyor. Birkaç kez denk geldim. Hatta kitapçıda çalışanlar bile “Bu hafta Can’da üçüncü zam bıktım etiket basmaktan.” diye isyan ediyorlardı.

3 Beğeni

Bence daha gelmez o kitaplar. Ben çok katılım olacağını bile düşünmüyorum ama bakalım.

@Agape ben de beklemiyorum ama zaten insanları çekmek zor olacak. Malum okullarda gelmeyecek bu sefer. Kendileri bilirler. :slight_smile:

1 Beğeni

@Agape Doğru diyorsun. Daha büyük fuarları bekleyeceklerdir. Aşılamada iyi gidersek belki İstanbul da yapılacak büyük fuarların birisinde olabilir. Ayrıca belki de yazarı da getirme gibi bir düşünceleri olabilir. Küçük fuarlarla hiç uğraşmayacaklardır. Ben fuar yapıldığını görünce gereksiz heyecan yaptım sanırım haliyle detaylarına hiç bakmadım.

Ben de ithaki yayınlarının yerinde olsam şu ekonomi de böyle ufak fuarlara katılmam. Stant kiralama ücretlerinin de katlandığı bu günlerde getirisinin olmayacağını düşündükleri hiçbir işe girişeceklerini sanmıyorum. O zaman gözümüz, kulağımız büyük fuarlarda olacak.

@Artorias @MelihAntepli @Agape
Çok teşekkürler cevaplarınız için. Az çok fikir verdi. :slightly_smiling_face:
Can Yayınları’ndan alacağım yok neyse ki. :sweat_smile:

2 Beğeni

En pahalılarını alıp ucuzları sonraya bırakabilirsin. Yüzdelik zam yiyeceğinden fiyatı çok olanın zam oranı da çok olur.

Not: Bu ileti imha edilen mesajları ifşa komisyonu tarafından yazılmıştır.

5 Beğeni

Alper konuyu hortlattık ama ben TDK ve mevcut CB Nnin bu tip önerilerine atarım. Kardeşim bir defa jilet, motor, gaz, dizel, tren, lokomotif, şanzıman ne biliyor drenaj bunlar hep ya direkt yabacı yahut yabancıya yakın Türkçe. Yahu sen Metro açılışı yapan adamsın sonra kafayı takıyorsun drone Türkçe değil.

Esasen drone ingilizce yahut başka bir dil de değil. Gelişen bir dünya bir ortak dil var. Viktorya döneminde çıkıp desen ki bir gün dronelar uçacak anlayacak mı? Ortaçağ da birine hacı bu elektriksiz desen ne olduğunu bilmiyorum ama elektrik kelimesi tanıdık mı diyecek. Anlamsız saçma sapan bir milliyetçi dil tutumu. Bunlar da bu şekilde eklensin dile. He ünlü uyumu var, cart var, cırt var diyorsan da dıron dersin…

3 Beğeni

Gerçi ilk günlerden sosyal medyada kim oldukları tahmin edilmiş ve yazılmıştı.

2-3 aydır süren gizem çözülmüş . :slight_smile:

1 Beğeni

Ankara Kitap ve Sahaf Fuarı’na katılan Yayınevi ve Sahaf listesi.

6 Beğeni

Sia hariç takip ettiğim hiçbir yayınevi henüz katıldıklarıyla ilgili bilgi paylaşmadı. Belki ileriki günlerde paylaşırlar ama şimdiye kadar paylaşmamış olmaları tuhaf. Neyse zaten pandemi zamanı aşı olamamışım daha, gidemem, anca sonraki bahara :confused:

1 Beğeni

Fuarı düzenleyen Eylül Organizasyon sayfasından aldım listeyi. Ben de göremedim yayınevlerinde reklamını.

1 Beğeni