Rıhtım Kamarası

Tükenene kadar sitelerde kitapevlerinde satışa devam ediyorlar.

2 Beğeni

@murgul ben de engelliyorum çoğu zaman. Azalıyorlar ama asla bitmiyorlar. :grin:

@Huseyin_Oz bazen aynı fikri savunduğu halde birbirini anlamadığı için tartışan kişilere denk geliyorum. Keşke yakın çevremizle yapabildiğimiz gibi diğer insanlarla da sağlıklı iletişim kurabilseydik.

@Howl bunu görmemiştim efsaneymiş. Sana laflar hazırladım’ı arada bir kullanacağım. :laughing:

Ne yazık ki çok haklısın @Agape tartışmayı geçtim artık herhangi bir işi bile rica edip, kurala uyup ya da düzgünce sıra bekleyip yaptırmak neredeyse imkansız. İlla ki bağıracaksın, dişini tırnağını göstereceksin yoksa en basitinden bir market sırasında bile düzgünce durup işlem beklesen görmezden gelinebiliyorsun. Nezaketin “moda” olacağı günleri dört gözle bekliyorum.

6 Beğeni

Öncelikle yanlış anlaşılmayayım. Bunları nasıl yazarlar, nasıl böyle bir şeyi kitabına alır demiyorum, demem de. Bahse konu olaya nasıl baktığım da önemli değil. Yazdıkları, düşünceleri, olaylara ve dünyaya bakış açılarıyla Orhan Pamuk ya da Ahmet Ümit de değil derdim. Bir şeye dikkat çekmek istiyorum.

Örneğin ODATV (ki benim de okur olarak beğenerek takip ettiğim bir sitedir) Orhan Pamuk’a yaptığı eleştirileri Ahmet Ümit’e yapabilecek mi?

3 Beğeni

İtirazları ortadan kaldırdığına göre Maltepe olsa gerek. :slight_smile: :slight_smile:

Tam anlayamadım, Kant’a mı bir gönderme yapıyor burada.

3 Beğeni

Kant olmayan bayağı insan da benzer hatlarda düşünüyor, ona gönderme olmayabilir gibi geldi bana.

Ayrıca eklemeden duramadım, yazılana şiddetle karşı çıkıyorum :roll_eyes:.

3 Beğeni

Yazılana ben de katılmıyorum.

Kant fenomonoji ötesindeki bilinemez ve tanımlanamaz olanı gerçek bilgi olarak tanımladığı için, o felsefeye bir gönderme mi yapıyor diye düşündüm.

Bana düz fenomonoloji karşıtlığı gibi geldi bu metin ya. “Görünür dalga boyu ışığın çok küçük bi kısmı .s.s” teması sezdim ben.

1 Beğeni

Bu sonda kullandığınız .s.s nedir acaba? :thinking:

Hocam “:S” emojisinin alaycı bir şekilde yanlış yazımı. “Entitled” kabullenemeyişi alaya almak için kullanıyorum ben sıklıkla.

Yazıdaki küstahlık benzetmelerini ve “hiçbir b*k bilmiyorlar” gibi kendinden emin tavırla söylenen ifadelerle dalga geçmeden duramadım zira :roll_eyes:

Anladım, ben acaba vs. olarak mı kullanıyorsunuz diye merak etmiştim fakat başka bir şeymiş. Şahsınıza özel bir durummuş. Benim kafa Türkçe kuralı olarak yaklaştığı için hiç ifade olarak düşünmemiştim. :sweat_smile:

Açıkçası şahsıma özel değil ama kimbilir internet kültürünün hangi döneminden/ortamından kalıp ifadelerime yerleşti inanın emin değilim.

Forum genelinde kullanılmadıği için üye olarak şahsa özel demek istedim. İlk kez sizi gördüm. Yeni nesille birlikte internet jargonunu kaçırdığım için karşılaşmamışım. :slight_smile:

1 Beğeni

Anladım. Allah affetsin günlük hayatımda rastgele gülme efekti de kullanan birisiyim hocam, burada kullanmaktan imtina ediyorum aristokrasi sofrasında pilavı elle yer gibi olmasın diye :confused:

8 Beğeni

“.s” ifadesini özel konuşmalarımda ya da sosyal medyada vs. ben de çok kullanıyorum. Cümleye göre yazılanı yumuşatıyor ya da sizin dediğiniz gibi alaycı bir etki bırakıyor. :joy:

1 Beğeni

Ben o emojiyi görünce dudaklarımı s şeklinde büzmeye çalışıyorum. :smiley: olmuyor.

3 Beğeni

Ben çocukken annem korkutmak için yapardı bazen öyle…

1 Beğeni

Forumun içinde gizli İthaki çalışanları var ya. Ağız tadıyla “Şu yaptığınız yanlış.” diyemiyoruz. :laughing:

7 Beğeni

İthaki resmi olarak forumdan çekildikten sonra ajanlar yerleştirdi buraya. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Ankara Kitap Fuarına katılmak isteynler varsa liste iptal… Fuar organizatörünün sayfasında yayınladığı listeydi bu katılımcı listesi ve bugün fuara gidenlerden duyduğum yayınevleri kendileri katılmamışlar.

Genelde 3-4 yayınevi tek standa kitapçılar tarafından satılıyormuş.

Komikşeyler, Epsilon, Doğan gibi bir kaç yayınevi kendi stant açmış.

İşbankası, Can ve YKY tek stanttaymış.

İthaki başka bir kaç yayın evi ile birlikte bir kitapçı standındaymış.

%20-25 civarı indirimler ve bir kaçta sahaf mevcutmuş.