Rıhtım Kamarası

Birden fazla satıcı satıyor bu şekilde. Orjinal diyorlar ve baskı yılını falan söyleyince, hediye geldi bilmiyordum diyorlar. Bir şekilde bandrol işini aşmışlar sanırım.

@Ramazan_Karakoc benim gördüklerim fiyatta insaflı biri 60 diğeri 120 yazmış. Korsanı çoğaldıkça fiyat düşmeye başladı sanırım. :woozy_face:

3 Beğeni

Bandrol mü 2021 tarihli yoksa kitabın iç kapağında yazan basım yılı mı?
@alper bence orijinal bandrolün aynısından üretmişler. Sonuçta karekod okutma sistemiyle çalışıyor. Sisteme ekstradan bir bandrol girdiklerini sanmıyorum.

2 Beğeni

Bandrol 2021 tarihli.

1 Beğeni

Aynısını üretmeleri mümkün müdür bilmiyorum ama üzerinde 2021 gözükmekte. Telif programı Kültür Bakanlığının sanırım, orada doğru çıkması ilginç.

1 Beğeni

İtham olarak algılanmasında, İthaki’nin el altından üretip sattırması gibi bir olasılık var mı?

Korsan kitaba bandrol alınmış :smiley: :smiley:

1 Beğeni

İthakinin böyle bir şeye ihtiyacı olduğunu ya da yapacağını düşünmüyorum. :roll_eyes:

2 Beğeni

Sanırım “Kasetbasım’” kısmında bir olay var. Normalde ayrı olması gerekirken birleşik olarak yan bir şirket açılarak bandrol alınmış olabilir. :thinking: Şey gibi “adidas” veya “adìdas” siz anladınız.

6 Beğeni

@Agape git Sherlock Holmes’in yanına hemen işe başla :joy: Şimdi elime İthaki basımı kitap aldım aynen agapenin dediği gibi ve orijinal olanı anonim şirket olarak çıkıyor taratınca.

2 Beğeni

Ya kusura bakmayın bu konuda biraz fransız kaldım sanırım. “Yüzyılın en iyi bilimkurgu öyküleri” kitabını sıklıkla etrafında dönen dramalar sayesinde duyuyorum. Bu kitabın bir özelliği mi var? Basımında bir sıkıntı mı oldu, neden aylardır bu kitabın adını görüyorum alakasız konularda, biri beni aydınlatabilir mi rica etsem?:roll_eyes:

1 Beğeni

Kitabı İthaki bastı ama yazarlar arasında telif sıkıntısı mı ne çıkmış öyle bir şeyler vardı ve basımı durduruldu kitabın. Yani 2.baskısı olmadı ve 1.baskılar 300-500’den satılıyor ve korsanları da türemiş.

2 Beğeni

Teşekkürler, aydınlandım.

1 Beğeni

Bandrolün korsan olmasına bu kadar şaşırılması ilginç. Benzer tip materyalle bandrol basılabilir, üzerindeki de basit bir karekod zaten. Uygulamada orijinal çıkmasına da şaşırmamak gerek.

Bandrol gerçekmiş. Ve İthaki’nin de sahibi olan şirketin benzer ismiyle alınmış anlaşılan.

Bandrol de sahte. Kitabı basan bandrolü de basar. Pazarlarda vs. korsan kitaplara bakarsanız görürsünüz. Teknoloji geliştikçe adamlar kendini geliştiriyor. Bandrolün üstündekinde nihayetinde bir karekod. Uygulamada bandroldeki karekodu okuyor, gerçek çıkması da bu yüzden.

1 Beğeni

:thinking: olabilir, doğru. Haklısınız artık her türlü çakma yapılabilir.

N. K. Jemisin’in Kırık Diyarlar Üçlemesi televizyona aktarılıyormuş.

2 Beğeni

İyi, belki DeX 3.kitabı basar.

Epeyce bir zamandır hem forumda hem de genel olarak webte aktif değildim, sonunda bilgisayar alabildim. Eskisi kadar olabilir mi bilmem ama biraz daha aktif olacağımı söyleyebilirim forumda.

Selamlar Herkese,

17 Beğeni

Eskisi gibi aktif olmazsın. Son zamanlarda hangi başlığa girsem kaoslu bir ortam var, kampanya başlığında bile tartışıldı geçenlerde muhabbet ediliyor kampanyalar kaçırılıyor diye. :rofl:

Hayırlı olsun bilgisayarın, güle güle kullan.

2 Beğeni