Rıhtım Kamarası

Avengers: Endgame biletleri ön satışa çıkınca iyi yerler çoktan tükenmiş. Saati, zamanı, yeri ayarlayamazsak bir-iki hafta falan geç izleyebilirim. Spoiler’den nasıl kaçabilirim, interneti komple mi kapatsam ya? :frowning: Bu hafta da esas dertlerimi unutup buna kafa yoruyorum. :smiley:

2 Beğeni

Spoiler’dan kurtulmanın en iyi yolu o çok beklediğimiz şeyden biraz daha uzak durmak. :smiley: Ne kadar çok düşünür ve beklentiye girerseniz elbet bir yerden o kahrolasıca spoiler’ı yersiniz gibi geliyor.

1 Beğeni

Tüh, ben de vizyona girdiği gün gitmeyi planlıyordum. Spoiler’dan kurtulmanınsa bir yolu yok diye düşünüyorum, illa ki gelip bulacaktır.

2 Beğeni

Game of Thrones’un bir önceki sezonunda internetim bile yokken spoiler yemiştim ya, yaram büyük o konuda. :slight_smile: Bahtsızım da galiba. İnternete girmesem kesin yolda birileri “Yaa XXX nasıl öldü bee!” der. :frowning:

3 Beğeni

Dün zar zor aldım bileti. Cinemaximum uygulaması sürekli çöktü.

2 Beğeni

Şu an bile alınamıyor. Belki de benlik bir sıkıntı vardır bilemiyorum.

Sadece Spotify açıyorum. Gideceğim güne kadar kulaklığı hiç ayırmıyorum. Özellikle sıra beklerken büyük gerginlik oluyor. Bileti aldığınızda hiç salonun önünde beklemiyin. Tavsiyelerim bunlar.

2 Beğeni

Daha dün kardeşim bana “Abi büyük spoiler yedim” diyince hangi film ya da dizi olduğunu sormadım. Sorarsam hüsrana uğrayacağımı biliyorum. Ayberk dostumuzun tavsiyesi de güzel. Dudak okuma gibi bir yeteneğiniz yoksa spoiler’ı Gandalf “You shall not pass” diyerek karşılar merak etmeyin. :smiley:

3 Beğeni

15, 16, 17 yaş seyircilerden itinayla kaçının. En önemli maddelerden birisi bu.

5 Beğeni

@mit @Firtinakiran @Agape film hakkında spoiler verenlerin sonsuza kadar banlanmasını talep ediyorum!

4 Beğeni

Ben kulaklığı takıp son ses müzik açacağım. Salondan çıkanlar “ay şöyle oldu, çok üzgünüm” tarzı şeyler kesin söyleyecektir. Seneler önce arkadaşım, Star Wars: Episode 7’nin saatini beklerken, salondan çıkanlar yüzünden spoiler yemişti.

2 Beğeni

Seni banlayalım, forumda spoiler yemekten kesin kurtulursun :smile:

Şaka maka, spoiler vermekten kaçalım, kaçınalım sevgili forum ahalisi. “Bulanıklaştırma” ve “Gizleme” özellikleri bunun için var.

Bulanıklaştırma:

Gizleme:

Özet

Banlama:
omfg_banz0rz_by_celesse

Özet

Bazlama: :drooling_face:

13 Beğeni

Olsa da yesek, yanında haşlanmış yumurta yeşil soğan :smile: küflü Erzurum peyniri de olur.

3 Beğeni

Çok mantıklı. İnternete girmeyecek, instagram story’lerine bile bakmayacağım; çünkü instagram’dan bile spoiler yemişliğim var!

2 Beğeni

FB_IMG_1554141562549 Hayırrrrr. :joy:

2 Beğeni

Kardeşim kesin gider. Gidince de beni arar.

K: Abla, şimdi arkadaşlarla çıktık. Off, harikaydı!
B: Hımmm… Peki, şey var mıydı?
K: Yok ama şöyle… Bıdı bıdı bıdı…
B: Anladım… Hımmm… Garip… Yaa… Anladım… Eee, sonunda ne oluyor?
K: İşte şöyle böyle, filan falan. İzleyecek misin abla. Kesin izle abla.
A: Cıkss… Yine beğenmedim. :joy:
K: Off, abla ya nasıl beğenmiyorsun anlamıyorum.
B: Ya kitaplarda daha iyileri var. Ondan beğenmiyorum. :joy:
K: Ama abla hepsi bir araya geliyor. Filan falanla şu bu oluyor. Abla hafta sonu geleyim mi? Bak anlatacağım bayılacaksın.
B: Gel, gel. Bayılacağıma eminim!
K: Ahaha abla geleceğim bak. Göreceksin çok güzel.

Ve böylece bütün evreni 89. Kez en baştan anlatacak ve biz Harry Potter izleyip bu girişimi sonlandıracağız.

5 Beğeni

Ekşi’de şöyle bir tartışma var Kitap Epsilon tarafından çevrilmiş ve çocuk kitabı olarak satılıyor, alınıyor, okunuyor.

Paylaşılan sayfada olan metinden anladığım bekar bir anne var, kızı olduğunu tıraş bile olmayacak yaşta olan erkek arkadaşından gizliyor, onların öpüşmelerini igrenç bulan ve çok mutsuz bir çocuk var.

Ahkam kesmek istemiyorum. Ne doğru ne yanlış çok da söyleyebilecek donanımda değilim ama çocuk kitaplarının çeviri ya da değil (akademik) uzman bir kurul tarafından basılmadan önce incelenmesi gerektiği düşüncesindeyim.

Kitaplar bunlar.

Epsilon Tanıtım videosu

5 Beğeni

Burda yayınevinin suçu %10 ise ailenin suçu %90’dır. Çocuklarının sahip oldukları şeyleri denetleyemeyen ebeveynler sonra gelip ağlıyor ekşi’de. O kitabı kitapçıdan tek başına alabilecek çocuk yoktur herhalde. Ha yok dedim diye de bu kitap masum olmuyor ama ne kadar çocuk kitabı olursa olsun sonuçta bunlar hayatın içerisinde var ki kitabı basılmış.

Yanlış bir bakış açınız var, kötü daha az kötü daha çok kötü ile kıyaslanmaz. Kötü kötüdür.

6 Beğeni

Evet. Bu da bir bakış açısı.