Rıhtım Kamarası

Şu çizimden güzel bir Witcher hikayesi çıkmaz mı? :slight_smile:

Pencereleri tahta ile kapatılmış, kapısından ışık sızan yıkık harap bir köşk, Geralt’ı görüp ulumaya başlayan beyaz kurt. Ama bu kurt’un burada ne işi var, daha kuzeyde olması gerekmez mi? Belki köşkte bir kurt adam yaşıyordur.

Gökyüzünde bir bruxa… Ama yarasalar kaçıştığına göre bruxa değil harpia olabilir. Hiç bir şeye aldırış etmeden eve doğru ilerleyen bir kedi, hımmm… belki de @Agape 'nin köşkü olabilir. :slight_smile:

8 Beğeni

Telif için çalışmalara başlayacağım. :smiley:

Ray Bradbury sanırım. :confused: Çok da sevmiyorum nedense. Öf…

4 Beğeni

Evet Ray Bradbury.

Çizim çok güzel, duvara asmak için tarayıcıdan tarayıp fotoğraf kağıdına baskı aldım ama pek iyi olmadı, mat sert bir kağıt bulup ona çıktı alsam daha iyi olur galiba.

5 Beğeni

Taradığın için böyle oluyor olabilir.

1 Beğeni

Evet hepsi olmasa da bir kısmında hala büyükşehir belediyenin pek çok biriminin çalışanları mevcut aktif mesaide. Hatta geçen iş çıkışlarına denk geldim fuarın açık havasını sigara dumanına boğma başarısı göstermişlerdi, her çıkan sigara yakmış :smiley: Şu 1A ve 1B de kesin çalışıyorlar, tahminimce 2. pavyon da doludur;
image

Kitap fuarı da düzenlendiğinde 1A-1B ve 2 de yapılırdı, muhtemelen bu nedenle tercih edilememiş olabilir.

Geçmişte birkaç sene tepekulede yapmışlardı, oraya çok daha az katılımcı gitmişti diye hatırlıyorum. Gaziemir durumunda da aynı şey olur; direkt son kullanıcıya hitap edecek etkinlikler için Gaziemirin lokasyonu çok kötü. Sürümden kazandırmaz :joy: Gaziemir mesleki fuarlar için çok daha uygun.

Kişisel olarak Covid tehdidi yüksek bir dönemde zaten gitmeyi düşünmüyordum. Şimdi evimin dibinden zurnanın son deliğine taşıyıp yaparlarsa hiç gitmem :joy:. Yine de düzenlenmesini isterim, insanlar gerçekten kitap fuarlarını özledi.

1 Beğeni

Evet 1/B imza ve söyleşi etkinlik salonu, 1/A’da sahafların salonu olarak kullanılıyordu. Şu an kullanımdan ötürü fuar düzenlemeye müsait olmadığı belli.
Açıkcası bu fiyatlarla ve sosyal moral düşüklüğü ile çok da kitap fuarı özlemi hissetmiyorum. Makul etiket fiyatları var iken fuarda tanıdıklar vasıtası ile %50 indirim yakaladığımızda bayram yapardık. Şimdi internette 3 haftada 1 aynı indirim uygulanıyor ama etiket fiyatlarından ötürü artık eski cazibesi kalmadı.

1 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam fuar Nisan ayında oluyor. Belki o zamana kadar Covid tehlikesi biraz daha hafifler.

Şu sıralar çok mümkün görünmüyor :frowning:

Aslında aşı ve diğer tedbirlerle iyi kötü bu pandemi geçiyor. Beni asıl endişelendiren bir sonra gelebilecek olan Covid 28 veya Corona 33 ihtimalleri. Umarım birileri (WHO vb.) bu kötümser tablo olasılığını göz önüne alıp hazırlıklar yapıyorlardır.

1 Beğeni

Bende şimdi düğün dernek filminin sahnelerini izliyordum güzel denk geldi. Düğün dernek ev sahnesi diye youtube’da aratın düğün dernek basamaklar isminde olanın ilk saniyeleri @Agape 'nin evi olabilir :laughing:

Telefondan link paylaşamadığım doğrudur.

@erdo @Agape Ankara fuarı’da kapalı alandı ama riske girip gitmiştim beklediğim yazarlardan ötürü ama sağ salim atlatmıştım. Tanışmak isteyeceğim yazarlar olmasa gitmezdim.

2 Beğeni

7 Beğeni

Semt Garajından var aktarma otobüsü.

1 Beğeni

Ben muhtemelen o dönemde Büyükşehir’in belli noktalardan özel seferler koyacağını da düşünüyorum. Hayırlısı bakalım. En son gaming fuarına gitmiştim geçen sene. Öyle aman aman bir kalabalık yoktu.

Tüyap’ın uzun süredir yeni fuar alanında yapılması planlanıyor ama yayınevlerinin baskısı ile yapılamıyordu. Şimdi hem Büyükşehir’in alanı kullanması hem de pandemi buna gerekçe oldu. Yayınevlerinden ve okurdan katılımın azalacağı bir gerçek. İzmirli’nin en değer verdiği şey rahatıdır. İzmirlinin rahatını bozan kaybeder. İzmir’in en birinci kuralı budur.

4 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Kilometre hesabı yapıldığında Gaziemir bana Basmane fuar alanından çok daha yakın ama gel gör ulaşım imkanı ve kolaylığı aynı şeyi söylemiyor. Ayrıca geçen sene gittiğim gaming fuarında çok yorulmuştum. Gaziemir fuarının içi insanı çok yoruyor. Git git bitmek bilmeyen ve merdivenlerle dolu bir yapısı var. Tabi yine gideceğiz ama bu artık fuar dönemince eskisi gibi 2 gün 3 gün olmaz ama en fazla 1 gün olur.
Ben çevremden de biliyorum. Eski fuar alanına günlerce giden tanıdıklarım vardı. Sanmıyorum ki insanlar bu yeni fuar alanına 1 den fazla ziyaret yapsın.

2 Beğeni

Basmane, kültürpark veya fuar; yangın yerinden fışkırmış kocaman bir yeşil alan. Karşıyaka’dan, Çiğli’den, Menemen’den Bornova’dan, Kemalpaşa’dan gelecek olanları da düşününce orta noktadır Basmane. Kitap fuarı orada iyidir orada olmalıdır diyorum ve başka da bir şey demiyorum. :grinning:

3 Beğeni

Dolap uygulaması en küçük mini paket kargoyu kaldırmış 9 TL olan saçma bir şekilde.Birkaç gün önceye kadar sticker alıyordum çok kullandığım için ama bu gidişle alamayacağım en küçük paket 11 TL kargo olduğu için.Yani ben neden bir çift küpeye 11 TL kargo niye vereyim?Desisi ne kadar ki yani kargo firması için?Dolap saçma sapan zammı ortaya atarak o 2 TL’lik farkı cebine atıyormuş gibi geliyor bu mantığa göre.

1 Beğeni

Kargo fiyatları ortalama yüzde 40 arttı.

Asgari ücret artmış, personel giderleri artmış, ulaşım nakliye giderleri artmış, depo, şube kiraları artmışken haliyle kargo fiyatlarıda arttı.

Ki gerçek durum yüzde 40 bile yeterli olmayabilir. Önümüzdeki aylarda personel çıkarmaları okuma - öğrenme ihtimalimiz bile var. Bir çoğu zaten sosyal güvencesiz “taşeron” sistemi ile veya parça başı çalışıyor, hizmet sektörü çalışanlar için bu ülkenin en çok kanayan yaralarından birisi.

4 Beğeni

Anlık iflas ettiğimi öğrendim… Takı yapıp sattığım bir butiğim vardı, 6.99’luk mini kargo seçeneğiyle satıyordum. Artık satamıyorum sanırım. :upside_down_face: 6,5 TL komisyon (buna da zam getirirler kesin) ve en az 16 TL’ye ilan açma kısıtını sadece kargonun uygun olması kurtarıyordu, artık o da en düşük 10.99… Kim alacak, kim satacak?

3 Beğeni

Tamam zam var ama gramajlık pakete de 11 TL ne ya? İnsanlar burayı kargo uyguna gelsin diye kullanıyor çoğu zaman birbirlerinden bir şey alacakları zaman, şimdi ne oldu yani?Komisyonlarla Trendyol’un sahibi apartman almıştır kendine, o kadar kesiyor. Dolap kendi ayağına sıkıyor bence farkında değil.

1 Beğeni