Rıhtım Kamarası

Kolay gelsin ablacığım. :slight_smile:
Valla kitap okuyasım varmış gibi, ama aynı zamanda da yokmuş gibi. Nedeni bilinmez bir şekilde yorgunum. Beklemedeyim.

1 Beğeni

Ahaha, O zaman harika. :smiley: Ben de beşincideyim. :rofl:

@cankutpotter Ben bu seriye bayılacağını düşünüyorum nedense…

Not: Benim gerçekten bayılmak üzere olmamla hiç alakası yok.:buyucu:

1 Beğeni

Ya kusura bakmayın ben konuya balıklama daldım ama neyi beklediğimiz hakkında hiçbir fikrim yok. Hahaha neyse bende devam edeyim okumaya. :slight_smile:

Ahahaha. :smiley: Mitoloji seversen seni de bekleriz. :rofl:

1 Beğeni

Bak şimdi iyice merak ettim görüyo musun? :joy:

Vala god of war serisinin bütün oyunlarını oynadım. Çocukkende Herkül çizgi filmini severdim. Birde 27 kitaplık bir mitoloji setim var. Durayım o halde… :sweat_smile::joy:

O zaman on iki kitap daha eklersin herhalde. :smiley:

1 Beğeni

@Agape, bir şeyi merak ediyorum. İnceleme yapacağın kitaplar hakkında okurken not tutuyor musun? Cümlem biraz karmaşık oldu galiba ama anlatabildim umarım. İncelemeler yazmak hep aklımda olan bir şey aslında ama not tutmak gibi alışkanlıklarım yoktur da, ondan merak ettim.
Düzenleme: Aslında gayet basit bir cümle ama yazarken karışık geldi nedense. :joy:

Bazen tutuyorum bazen tutmuyorum. Genelde okuduktan hemen sonra inceleme yapmayı tercih ediyorum unutmamak adına. İnceleme yaparken de kitabı yanımda açık tutuyorum. Görsel hafızam sayesinde değinmek istediğim yerleri kolaylıkla bulabiliyorum. Lakin bu mitoloji serisi tam olarak bitirebildiğim bir seri değil o yüzden sadece içeriğine değinerek bazıları geçiyorum. Hepsini hakkıyla okumak gerçekten meşakkatli. Bir de bu seriyi ben alıp okuyalı epey vakit oldu. Haliyle pek bir şey hatırlamak imkansız bu sebeple başlamadan önce kısaca göz atıyorum. Neler vardı, ne anlatıyordu gibi.

1 Beğeni

Anladım teşekkürler. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben bittim şimdi sıra sizde. :smiley:

Üniversitede dönemlik mimari proje yapıyoruz. Bu dönem ben bilim tarihi üzerine bir sergi alanı yapmayı planlıyorum. Geçen hafta ara jüriye girdikten sonra biraz boşladım ve hiç uğraşmıyorum. Tavsiyesi olan var mı?

Avengers binasına gelip bir anda diğer kahramanların arkasında belirip Nick Fury nerede diye sorduğu bir sahne var Şuradan izleyebilirsin.

1 Beğeni

Öyle bir şey ileride yapma düşünceleri olduğunu İthaki soru hattı başlığında yazdılar ama İthaki bugün yeniliyoruz desin şu anki mevcut seri çıkarma hızlarıyla 10 seneyi bulur.

Bence hiç bekleme, okuma ve toplamaya başla seriyi. İthakiden seri devam kitabı beklemek bezdirici ve yorucu. Yenilemeyi hayal bile etmek istemem.

6 Beğeni

Ciltsiz versiyonları yani karton kapakları yenileyecekler. Ciltli versiyonlar olduğu gibi devam edecek. Bence ciltli versiyonlarını toplayabilirsin. Yenileme olayı çok uzun sürecektir ki ülkenin önündeki 2-3 yılın sıkıntılı geçeceğini düşünürsek beklemeyip toplamak daha mantıklı.

Not: Şu an ilk kitabı okuyorum ve macera dolu olduğunu söyleyebilirim. Söyledikleri kadar var, kesinlikle okumalısın. :sweat_smile:

2 Beğeni

Eee ben 4. cilt için 10 sene mi bekleyeceğim şimdi. :cry::thinking:

Dünyadaki bütün aptallıkların kaynağı Amerika, ve haliyle küçük Amerikalar.

https://open.spotify.com/episode/54qE15qStFI4CoarYWsylN?si=d7mHcx35SPOMZS5_9_8tDw

https://open.spotify.com/show/6vDPlKic2xydxPGeP1ilnO?si=YYvxQ8tnT_ajY_7RmPmYag

2 Beğeni

Çok tatlı da kardeşimize kitap mı önersek acaba bunları almasa :sweat_smile:

14 Beğeni

Vay be, geçmişe döndüm. Eskiden ben de böyle defter tutar, karşılaştırma yapardım. Öğrencilik halleri…

7 Beğeni