Rıhtım Kamarası

Hocam eşinin çok borçlu olduğunu, iflas seviyesinde olduğunu duymuştum. O sebeple ailesine ödeme yapıp rızalarını almışlardır gibime geliyor.

1 Beğeni

@epiryanu Yazlıkçılar da, Bizimkiler kadar güzel bir diziydi.

@SJack "Vatan ve Führer İçin - 1. SS panzer tümeni’nden bir askerin anıları. " kitabından.

2 Beğeni

Geri Giden Saat’de de böyle bir isim vardı. Hatta paylaştıgınız kısım da onun öyküsüne benzer bir konuyu içeriyor.

1 Beğeni

Öyle ise gerçekten çok üzüldüm. :frowning:

1 Beğeni

Şişko kedi olarak görmeye devam, evet lambaya benziyormuş.

Labirent serisinin Alev Deneyleri ve Son İsyan kitapları arasında geçen kısa hikaye var. (3 sayfa) Türkçeye çevirebilir misiniz?

https://promo.booksamillion.com/save/images/activities/DeathCureJDashner.PDF

ALFA Üç Silahşörler’in ciltsiz versiyonunu basacak mı?

Dostlar, 2021 yılının enleri açıklandı, bulamıyorum.

Daha oylanmadı ki? oylandı mı yoksa?

1 Beğeni

Oylanmadı arkadaşlar. Yoğunluktan dolayı henüz sisteme yükleyemedik. Az daha sabredin, gelecek. :slight_smile:

1 Beğeni

@Burcununkitaplari ithaki yayınları canlı yayını başladı arkadaşlar.

1 Beğeni

Bir zamanlar Japonya da adına ohaguro denilen ve genellikle kadınların yaptığı bir diş boyama olayı varmış. Neyseki bu sadece Japonya da ve bir zamanlarda kalmış. :slight_smile: Bir yerlerde bir dönemin güzellik algısı bir başka yerde bugün korkunç gelebiliyor insana. Çok acayip bir şey bu.

Aşağıdakileri açmak istemeyebilirsin. :slight_smile:

okd20zhk
ztt5ykmc

8 Beğeni

Tövbe estağfurullah. Bu nasıl bir şeydir. :rofl::rofl::rofl::rofl:

7 Beğeni

Japon Klasikleri “Yaban Kazı” kitabının ilk sayfalarını okuyordum “bir kadının diş makyajı kadar siyah” diyor ve çevirmen notu olarak da dişlerin siyaha boyanması olarak açıklanmış.

Ne olduğuna bakayım dedim. Böyle bir şeymiş siyah diş makyajı. :slight_smile:

5 Beğeni

Çok çirkin bir şeymiş. İyiki devam eden bir uygulama değil. :slight_smile:

4 Beğeni

Abi bir de bunların topuk uzatması var zamanında. Küçük yaşlardan beri topuk kısmı özel sivilarla bezlerle sarılıyor. Topuğun aşağıya sarkması sağlanıyor. Erkekler ona göre evlenecek kadın seçiyor falan. Showa Döneminde yasaklanıyor bu uygulama.

3 Beğeni

Yüzlerindeki beyaz boya da bayağı zehirli bir şeydi diye hatırlıyorum bir belgeselden. Yine belgeselden ülke aklımda kalmadı ama kadınların kıllısı güzelmiş. Başka bir ülke de de yine kadınlar boyunları güzel olsun diye boyunluk takıyorlar küçük yaşta ve zamanla o halka boyunlarını uzatıyormuş öyle iğrenç şeyler var, bir de ayakları küçük olsun diye küçük yaşta takunya mı ne giyiyorlarmış kızlar ve ayak sürekli onun içinde kaldığı için küçük kalıyormuş falan filan( Çin ya da Japonya olabilir). Yazarken iğrendim. Neyse ki o çağ dışı çağlardan gelmemişiz :sweat_smile:

2 Beğeni

Acayip. :slight_smile:

3 Beğeni

Arkadaşlar Kapra Yayıncılık çevirileri nasıldır önerir misiniz?

Aylardır şu kitabın indirime girmesini bekliyorum.

1 Beğeni