Rıhtım Kamarası

Ben kızmıyorum arkadaşlar. Tüm suç robotun. @MelihAntepli kidega diyince akan sular durur. Ama bu aralar su da buz tutmuş haberiniz olsun.

3 Beğeni

Arkadaşlar cahilliğime vermenizi isteyeceğim bir sorum var: ALFA’dan çıkmış neden 5 tane Üç Silahşörler var? 1 tane normal Üç Silahşörler var (sarı kapak) sonra 3-4-5 diye gidiyor ve yirmi yol sonra isimli bir kitap daha var. Okuma sırası nedir ve İş Bankası’ndan çıkmış versiyon sadece 1. kitabı falan mı kapsıyor (yoksa kısaltılmış mı)? Tüm kitapları okumaya değer midir?

3 Beğeni

Üç Silahşörler 20 Yıl Sonra serinin ikinci kitabı. Kalan 3 kitap ise daha önce Türkçe’ye çevrilmemiş olan Bragelonne Vikontu (3), Louise De La Valliere (4) ve Demir Maskeli Adam(5) kitaplarıdır. İş Bankası henüz birinci kitabı yayınladı, kalan kitaplar çevrilip yayınlanır muhtemelen, en azından ikinci kitap kesin ama kaç yılda tamamlanır meçhul. Tüm kitapların okunmaya değer olup olmadığı biraz öznel olacağından ilk kitabı denemenizi öneririm. Severseniz devamını da okursunuz ve hâttâ daha fazla şövalyelik macerası dilerseniz Pardayanlar’a da başlayabilirsiniz. Ben tümünü tavsiye ederim. :slight_smile:

2 Beğeni

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için :slight_smile:

1 Beğeni

Yeni Android telefon aldım. Artık foruma telefondan girmek istiyorum. Uygulaması var mı yoksa hangi tarayıcıdan daha rahat giriliyor?

Ben Opera’dan rahatlıkla kullanabiliyorum.

1 Beğeni

Chrome ile foruma girdiğinizde sağdaki en üstteki 3 noktaya tıklayın altta fotoda yazdığı gibi direk ana ekrana ekleyip hızlıca girebilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkür ederim. 20

4 Beğeni

Sürekli aynı şey.
Bu sorun,
Stokculuk,
Kapanan butikler,
Kapanan yemekhaneler,
Kitap ve eşya fiyatları…

Tek bir sorun, eğitimsiz devlet yönetimi. Piyasaları bozarsan olacak olan bu. Piyasalar sadece faizle , dolarla da bozulmaz. Rekabet hukuku, işçi hakları ile de bozulur. Esnafa stopaj, mutahite geldi mi ceza artı vergi affı… Kanun yok, iş hukuku yok.(uygulayan yok/ duruma göre uygulayan yok)

Bu yakınmalar şimdilik mavi yakanin alt ve esnafın spesific iş kollarında çalışanlarindan geliyor. Korkarım daha da artacak. Zira şu forumda bile her başlıkta konuya ilişkin bir yakınma paylaşımı var.

2 Beğeni

Deepfake’in geleceği korkutucu.

10 Beğeni

Falımda kedi çıktı mükemmel fal buna denir?

2 Beğeni

Sağa yan yatırınca Alaaddin’in sihirli lambası ve yolunmuş tavuğa benzettim

2 Beğeni

Ayrıntı Yayınları logosu gördüm ben. Bi’ %50 indirim gelmez mi?

2 Beğeni

Wordle 223 4/6

:green_square::black_large_square::black_large_square::yellow_square::yellow_square:
:green_square::yellow_square::yellow_square::black_large_square::black_large_square:
:green_square::green_square::green_square::black_large_square::black_large_square:
:green_square::green_square::green_square::green_square::green_square:

Twitter kullananlara yabancı gelmeyecektir. İlk başta meh diyordum ama gün içerisinde güzel ve kısa bir egzersiz oluyor açıkçası.

Şu Almanca kelimeyi ( “Dummkopf”) ne zaman görsem aklıma Bizimkiler dizisi geliyor. “Achtung” kelimesini gördüğümde ise Call Of Duty ilk oyunları aklıma geliyor. :slight_smile:

4 Beğeni

Ailesinin böyle şeylere izin vermesi üzücü. Her teknoloji iyi bir şey değil bence.

1 Beğeni

Valla o kadar yaşlandık abi. :slight_smile: Bu arada, Dunkoff Halis yani Ali Uyandıran babası rolündeki Selçuk Uluergüven’den sadece 3 yaş küçük. :slight_smile:

Şey vardı bir de hatırlıyor musun, Bizimkiler’in “Yazlıkçılar” dönemi. Adamlar 12 ay dizi çektiler yıllarca. :slight_smile:

1 Beğeni

Bence hocam haberleri bile yoktur.

Geri Giden Saat sanırım. :slight_smile: