Rıhtım Kamarası

Atmosferini en yapmacık bulduğum zamanlardan birisi.

Açıklama: Fakirleri anlayın denilerek yapılan vicdan mastürbasyonu, herkesin birden normalden biraz daha dindar kesilmesi, Osmanlı temalı reklamlar vs. vs. Tiksinç geliyor.

Bu yorum konunun, dini bağlamının dışında kalan öğeler hakkında yapılmıştır.

Yanüüük annadın mı? :joy:

2 Beğeni

Tekir, Pozantı, Ulukışla tarafları yaylacılar hazırlansın. :slight_smile:

1 Beğeni

Bir durun 3-4 gün öncesine kadar donuyorduk biz burada :cold_face: Adana burası çokomelli; Nisan Mart’tan, Mayıs Nisan’dan, Haziran Mayıs’dan daha sıcak olacak. Daha şimdiden yandık diyorsunuz ayıp ayıp :laughing:

Ben ise memnunum. Doğalgaz faturasında biraz rahatlık olacak hiç değilse :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Haziran ayında bir haftayı Adana’da geçirmeyi planlıyorum, bunu duyan herkes 2 gün zor dayanırsın diyor. Gerçekten korkmaya başladım artık arkadaşlar. :grin: Korkmalı mıyım? @SJack @alper @MelihAntepli

5 Beğeni

Benim de anne tarafı Adanalı. Sıcaklar açısından diyorsanız haziranda o cayır cayır yakan sıcak hava olmuyordu diye hatırlıyorum. Doğrusu birkaç senedir gitmiyorum o taraflara ama en son bıraktığımda haziranda 1 hafta çekilebilir durumdaydı. :sweat_smile:
Ama ortamı, gezilecek yerleri, insanları olarak soruyorsanız pek fikrim yok, ben Ceyhan’daki köyümüze gidip geliyorum sadece. :joy:

4 Beğeni

Ben gitmeyeli çok uzun zaman oldu, sıcaklığı nasıl hissediyordum tam hatırlamıyorum. @fortknoxt ve @SJack orada yaşıyorlar, onları etiketleyeyim.

2 Beğeni

Son 2-3 senedir Adana gerçekten çok sıcak. Eğer araban varsa sıkıntı yok açarsın klimanı püfül püfül gezersin. Ama araç yoksa şimdiden kolay gelsin derim. Adana’da yaşayanın vücutları alışkın ama dışardan gelen için sıkıntılı olabiliyor. Bu söylediklerim normal şartlarda olan. Ancak mevsimlerin değişmesi Adana’yı da etkiledi. Bu sene merkeze kar yağdı mesela. Tutup haziranda bir anda yağmur indirip sel olabilir. Ama Adana candır. Hem havasıyla hem insanıyla. Şimdiden hoşgeldin.

5 Beğeni

Valla sıcaktan dolayı Güneş’e ateş etmişlikleri var :joy: Ama şu an en iyi orayı bilen @SJack ve @fortknoxt 'dur.

4 Beğeni

Yahu geçen sene hatırladığım kadarıyla birkaç gün vardı sanırsın Smaug Adana’ya gelmiş. O denli sıcaktı. Böyle sıcaklar Adana’da yaşamayanlar için çok tehlikeli bence. Tüm yaz böyle değil ama bir başka sıcağı var işte buranın. :joy:

Bu arada @kalsedon.okur da Adanalı yanlış hatırlamıyorsam. Fakat uzun süredir göremiyoruz kendisini.

5 Beğeni

Güzel anlatıyor :grin:

2 Beğeni

Amazon Çizi alternatifi olarak bunu önerdi. :slight_smile:

8 Beğeni

Yere dökülecek olan çizi kırıntılarını süpürmek için öneride bulunulmuş sanırım. Yapay zekanın geldiği son nokta; geleceği görmek olabilir :yum:

8 Beğeni

Teknoloji çok ilerledi, belki yenilebilir elektrik süpürgesi yapmışlardır :grin:

2 Beğeni

Bu amazon kargo işini iyice aştı, pazar pazar kargo mu gelir yok artık.

2 Beğeni

Cevaplarınız icin teşekkür ederim arkadaşlar @ilydious @alper @fortknoxt @MelihAntepli @SJack

Zaten gözüm korkmuştu ne olur ne olmaz diye kalacak yer ayarlamamıştım. :smiley: Şimdilik Adana gezimi, Mersin’e geçmeden önce bir, Istanbul’a dönmeden önce bir olmak üzere iki güne indirdim. Serin bir döneme denk gelirsem daha uzun kalırım ama şansımı zorlamam muhtemelen. :grimacing:

4 Beğeni

Stephen King’in Tepki kitabının boyutunu söyler misiniz? Diğer kitaplarla karşılaştırma fotoğrafı atar mısınız?

Son zamanlarda yeni baskısı çıkmadı galiba. Tepki eski ebatlı baskılardan.

1 Beğeni

Almak istiyordum. Almayayım o zaman. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Benim bildiğim en son çıkan baskı bu oldu. Yeni ebatlı baskısı henüz yapılmadı.

1 Beğeni