Rıhtım Kamarası

Polis müdahalesini İstiklal marşı okuyarak engelleme ve kaçma. :slight_smile: ( 9 Mayıs 1944’ de gerçekleşmiş)

1 Beğeni

Hükümet Kadın filminde ufak çocuk el-fatiha deyip ortamdakileri Fatiha okumaya mecbur bırakıyordu. Tabi durumdan istifade her seferinde sıvışıyordu mekandan. Polisler de hazırol’a geçmek için bahane arıyormuş :sweat_smile:

O gün işe yarıyomuş ama bugünün dünyasında bu taktiğin işe yarayacağını zannetmiyorum. :slight_smile:

Tübitak’ın biyolojik evrim tanımı. :slight_smile:

https://ansiklopedi.tubitak.gov.tr/ansiklopedi/biyolojik_evrim

7 Beğeni

Resmen utanç verici yahu. Gerçekten çok yazık.

Vay canına aydınlandım. :joy: :joy:

Kaynakça olarak kendi kitaplarını işaret etmiş. Kendi kitaplarında da kaynakça olarak kendi kitaplarını işaret ediyorsa abi bilimini kendi içinde yaşayabilirmiş gayet.

6 Beğeni

Çok yenilikçi, araştırmacı, farklı kaynaklardan esinlenilerek oluşturulmuş bir çalışma çok beğendim :+1: :+1:

Ne diyeceğimi şaşırıyorum artık.

1 Beğeni

Ben de yazan adamı araştırdım. Kitapları Üsküdar Üniversitesi Yayınları’ndan çıkıyormuş.

Kendisinin “Bediüzzaman Said Nursi’nin Tesbitleri ışığında Millî ve Manevî Problemlerimizin Hal Çareleri” isimli bir makalesi var. Ve bir sürü de evrim neden yalandır kitabı yazmış. Evrim yalanlamak konsunda deneyimli yani. Adamın özgeçmişini bir kenara bırakırsak yazdığı evrim yazısında en dikkatimi çeken bölüm aşağıda.

bazıları da, türler arası evrimin bir yaratıcı’nın yönlendirmesiyle meydana gelmesinin mümkün olduğunu nazara verirler. Dine göre yüce yaratan her şeye kadirdir. Söz gelimi balıktan kurbağayı maymundan da insanı yaratması onun için mümkündür. Ancak bir varlığın mümkün olması ayrı, o mümkünün vaki olması, yani meydana getirilmesi ayrı şeydir. O mümkünün vaki olduğuna ait deliller gerekir. Mesela şu an karadeniz’in yere batması zatında mümkündür. Ancak o ihtimalle karadeniz’in yere battığına hükmedilmez. Onun battığına ait deliller olmalıdır.

Şimdi ben aynı argümanı dine karşı kullansam kabul edecekler mi? :slightly_smiling_face:

@howl Einstein da ilk makalelerinde sadece kendisini kaynak gösteriyormuş diye biliyorum. Yani Einstein seviyesinde bir bilim insanına laf atıyorsunuz, siz bu milleti çekemiyorsunuz.

5 Beğeni

Ne bediüzamanlara kaldık ya, insan gerçekten hayret ediyor xd

Enişten

enisten-degil-einstein-yigit-ozgur

3 Beğeni

İşte tam bir bilim adamı…

Youtubeda cahil cühelayı oltaya almak tık kazanmak için “Evrim Çürütüldü” başlığı ile video çeken tiktok parazitleri ile Prof. Dr. ünvanına sahip birinin aynı ağızdan konuşup aynı yalan yanlış sözde kanıtları gösteriyor olması ne büyük utanç sebebi.

Kaynağın üstünde oturuyoruz şu an, o yüzdne veremiyoruz. Kusura bakmayın.

5 Beğeni

Polisi görünce namaza durdu :slight_smile:

Ama bu en sevdiğim. Polis eylemciyi cami cemaatinden ayırmak için çok akıllıca bir yol buluyor. :slight_smile:

5 Beğeni

Hayatımı güzelleştirdiğin için çok teşekkür ederim Hepsiburada :hugs:

2 Beğeni

Rıhtım bu sizin suçunuz :,)

2 Beğeni

Yarın ki üniversite sınavında tüm gireceklere başarılar diliyorum umarım istediğimiz gibi olur her şey. :slightly_smiling_face:

7 Beğeni

Hem kitapa hem film soracağım için ilgili başlıklar yerine buradan sorayım dedim.

Bu konuda bir film vardı ama ismini hatırlayamadım ama esas sormak istediğim Heinlein bu hangi kitabı. Türkçe çevirisi yok galiba.

Film The Predestination ama Heinlein’ın hangi kitabı şimdilik bilmiyorum.

2 Beğeni

Filmi sen yazınca film ismi ile arama yaparak buldum. :slight_smile: Kısa öyküymüş.

2 Beğeni