Rıhtım Kamarası

@Bunn-Y Çok güzel bir yazı olmuş. Hem Geekyapar’da yorum yapma imkânı olmadığından hem de belki burada da görüp okumak isteyenler olur diye paylaşmak istedim.

3 Beğeni

O kadar hoşuma gitti ki bu haber, şu fotoğrafı gerçekten arka plan yapasım var. :slight_smile: Çok ince, çok zarif, çok gerçekçi bir düşünce. Ayrıca sırtlarından tanıdığım bazı kitapların orada olması da beni çok mutlu etti. Bütün ülkenin israf dolu harcamalarla değil bu zarafetle yönetileceği günleri hayal ediyorum.

3 Beğeni

Beğenmenize çok sevindim efenim, teşekkür ederim ayrıca :blush:

3 Beğeni

@Bunn-Y

6 Beğeni

Can yayınlarının gotik serisini okuyan var mı? Kesssinlikle alınmalı muhteşem eserler mi var?

Aytunç Altındal okuyan oldu mu hiç? Okuyan varsa kitapları konusunda fikir alabilir miyim.

Selam
En iyi bilimkurgu kitapları sizce hangileri

Bilimkurgu sayılır mı bilmem ama Metro serisini severek okumuştum. Yeniden okuma planım var.

Metro 2033’ü oynarken aslında oyunun aynı adlı bir seriden yola çıkılarak yapıldığını öğrenmiştim. Tabii ki tahmin ettiğim gibi oldu: Oyun ve kitap birbirini pek takip etmiyor. Mesela Metro:Exodus’ta Artyom, eşi Anna ve eşinin babası Miller liderliğinde bir göreve çıkıyor. Metro 2035’te sanırsam böyle bir olaya denk gelmedim. Ayrıca kitabın sonu da bu görevin olamayacağını bir şekilde gösteriyor. Yanlış hatırlıyor olabilirim.

Yine de şans verilebilir. Seriyle ilgili tek sıkıntım Rusça isimler ve ağır işleyen kurgu oldu.

2 Beğeni

Silo serisini okuyan var mı? Tavsiye eder misiniz? Tür olarak nasıl bir kitap?

@mit’in zamanında hazırladığı incelemeleri buraya bırakayım:

6 Beğeni

Teşekkürler Hocam :slight_smile:

1 Beğeni

Ben okudum @Wind akıcı anlatımı olan bir seri. Ben anlatımı, hikayeyi sevmiştim. Kitapta olan bir çok sahneyi hala çok canlı anımsıyorum , tavsiye ederim.

4 Beğeni

Teşekkürler, Hocam. Okuma listeme ekledim. Goodreads puanı da oldukça yüksek, sanırım çok popüler olmamış kaliteli bir eser.

2 Beğeni

Pazar günü de kargo geliyormuş. Bir yaşıma daha girdim. :sweat_smile: Bu sene çok yaşlandım yav… :thinking:

3 Beğeni

HepsiExpress ve bazı özel kurye sistemli kargolar Pazar günü de çalışıyorlar. İlk karşılaştığımda ben de çok şaşırmıştım. Kargocuyu içeri buyur edip çay-kahve ısmarlayasım falan gelmişti neredeyse. Sanırım adamın karşısına pazar günü kombinimle pijama terlik çıkınca biraz garip hissetmiştim kendimi.

Ptt Kargo ama benimkisi. :joy: Öyle bir tereddütte kaldık ki eşim telaşla uyandı. :joy: Işe gecikti sandı.

2 Beğeni

Bugün bide resmi tatil.Sizin durum cidden çok ilginç :slight_smile:

PTT Kargo bugün nasıl çalışıyor olabilir ya? Cumartesi dahi çalışmıyorlar diye biliyorum. Bence kargoyu dağıtan arkadaşın Cuma günü işi çıktı ve sizin paketi teslim edildi diye işaretledi. Sonra da ayıp olmasın diye müsait olup bugün getirebildi. :grin:

@Husey @Doancrula
Evet bir de resmi tatil. Çok garipti gerçekten. :joy: Cuma günü ürün daha kargoya yeni verilmişti akşam üstü yani kesinlikle Cuma buradaki Ptt’de olamaz. Cumartesi gelmiştir. Pazar da teslim etti. Garip bir gündü. Boş yere yaş almadım. :sweat_smile:

2 Beğeni

PTT kargo bir çok il ve ilçede taşeron ayrıca bu taşeronların bazılarının dağıtıcıları da maaş almıyor primle çalışıyor. Bugün tatil olması pek bir şey ifade etmiyor taşeronlar için. Emek sömürüsünün en yoğun olduğu 3-4 sektörden birisi kurye kargo sektörü.

4 Beğeni