Rıhtım Kamarası

Ders 1 : Google nasıl okunur? Hep birlikte öğreniyoruz :slight_smile:

2 Beğeni

Not: Link düzeltilmiştir.

Game of Thrones’un final yapıyorken, diziyi düşüşe geçiren asıl sebebe dair güzel bir yazı. Bu yazı sayesinde, diziyle anılan ve “Game of Thrones mu bu?” ya da “İyice Game of Thrones’a döndü!” geyiğinin kaynağı, ana karakterin ölebilmesi dinamiğinin, hikâye anlatımındaki neden mühim olduğu anlatılmış. Yazıda hafif spoilerlar mevcut. Hikâye anlatıcılığında bireysel psikolojiyle kitlesel sosyolojinin yeri ve etkileri hakkında da net fikirler barındırıyor. Güzel yazı işte. Ne uzatıyorum :sweat_smile:

4 Beğeni

Demin Twitter’da Game of Thrones temalı reklama denk geldim. “Kış geliyor! Bizimle dizinin keyfini çıkartın.” temalı bir şey. İçimden, “Ohoo! Ne kış kaldı, ne keyif. Diziyle anılmak için çok yanlış sezon seçmişsiniz,” diye geçirdim.

Dizi-Film gibi popüler kültür işleriyle reklam yapmak iyi, güzel, avantajlı da, böyle hüsranlar olunca… yani…

3 Beğeni

Arkadaşlar,

Kraliyet Meydanı’nda dağınık başlıkları olan varsa tek mesaja toparlarsa sevinirim. Geri kalanların da başlıklarını silinebilir veya taşınabilir olarak değiştirirseniz kategoriyi toparlamaya çalışıyorum. Uzun zamandır fazla kalabalıktı biliyorsunuz. Eğer üç gün içinde birleştirme yapmazsanız ben başlıkları birleştirmeyi düşünüyorum. Mümkün mertebe satış ve alım işlemlerinizi tek başlık altından yaparsanız sevinirim.

2 Beğeni

Yoğunluktan fırsat bulup gezinirken fark ettim. Bu tarz durumlarda beni direk etiketlerseniz reklam filtrelerini güncelleyelim :slight_smile:

Üzerinden bayağı bir vakit geçmiş olmasına rağmen yine de yazmak istedim. Bu tarz rahatsız olduğunuz durumları bana özelden iletebilir veya etiketleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Kızıl Mars’ın çıktığı şu zamanlarda,iyi denk gelmiş :grinning:

5 Beğeni

Mars’a isimlerini mi göndermişler. Ben de göndereyim, ben gidemiyorum bari adım gitsin :slight_smile:

1 Beğeni

Başvuruların 1/3’ünün Türkiye’den yapılmış olması.

7 Beğeni

Tüm gün sosyal medyada bunlarla karşılaştım ama bakmaya fırsatım olmadı. Olay nedir :grinning:

1 Beğeni

Nasa 2020’de marsa gidecek aracın çiplerine kayıt yaptıranların adlarını yazacakmış. İsminiz uzaya çıksın diyor kısaca. Başka hiçbir şey yok. Bir de insanların mailöerini topluyorlar işte :joy:

Ülkede 1 milyon kişinin Mars ile ilgilenmesi de ayrı dikkat çekici olmamış mı? Benim için şaşırtıcı.

3 Beğeni

Bence mesele mail toplamak değil, konuyu gündemde tutmak, kamuoyu oluşturmak, kongrenin desteğini sürdürmesini sağlamak.

1 Beğeni

Orası gerçekten ilginç evet. Bunu direkt kaçıp gitme dürtüsüne bağlayanlar da var ama bu kadar insan NASA napıyor diye takip ediyor ve bununla ilgili birşey görünce tıklıyor.

Haklısınız. Zaten espri amaçlı yazmıştım onu. Nasa mail toplamak istese facebook’tan satın alır zaten onu. Tekonoji çağında sadece reklamcılara bi süri para vermek yerine böyle tanıtımlar yapması çok doğal zaten.

1 Beğeni

Gün geçmiyor ki enteresan olaylar yaşanmadan :joy:

1 Beğeni

@AeroKnight-sama Emre forumdan ayrıldı mı? Kaç gündür gözükmüyor

1 Beğeni

Öyle görünüyor. Ben de kontrol ediyorum arada ama ses yok.

1 Beğeni

“Veda” başlığı açmamız iyi olabilir. Kimse kendisi hakkında açıklama yapmak zorunda değil tabii ki ama hiç değilse o veda eden kişinin burada bir parça da olsa yakın olduğu insanların içi rahat olur. İnternette bulunan biri habersiz ortalıktan yok olunca sanki o ölmüş gibi hissediyorum. Tatsız bir duygu.

2 Beğeni

Rıhtım’a son girdiği tarihte mesaj yoluyla Schopenhauer üzerine konuştuk, en son bir link atmıştım ve bunu okuyup bana tekrar yazacağını söylemişti. Yani @AugusteDupin gibi foruma veda edecek gibi görünmüyordu. Bu yüzden ben de merak ediyorum şu an ne yaptığını. Umarım bilerek girmiyordur, ya da en azından bir sorunu yoktur.

2 Beğeni

Sınava hazırlanıyordu. Belki sınavlar filan yaklaşmıştır ona ağırlık vermek istiyordur. Kötü bir şey olmuş olmasın da gelir mutlaka.

@Vector Aynı sorun bende de var. Bir müsait ara böyle bir başlık açabilirim.

Düzenleme: @Vector Başlık açıldı.

5 Beğeni

Belki bir bilen vardır diye soruyorum. The Walking Dead çizgi romanın devamı neden gelmiyor. @Husey senin haberin vardır belki