Rıhtım Kamarası

Nur içinde yatsın Kara Murat. 1960 yılında yayınlanmış bir öyküsüne denk geldim.

9 Beğeni

Okuması daha kolay olur diye rıhtım içeriğini paylaşıyorum.

11 Beğeni

Covid bitti geriye bişey kalmadı ben covid oldum. Nasıl ama :slight_smile: Hiç olmamıştım şuana kadar.

2 Beğeni

Geçmiş olsun, bitmediğine hatta artacağına dair bazı görüşler var.

Ben hiç olmadım ve dikkat ediyordum ama son 2-3 aydır ben de dikkati bıraktım.

İki doz aşı oranı yüzde 80 civarıymış, bununla ilgili bir çalışma var mı? Okumadım ama aşı nedeniyle belki ilk ortaya çıktığı kadar geniş etkileri olmayabilir.

2 Beğeni

Gerçekten çok üzüldüm. Çocukluk ve ilk gençlik yıllarımızın kahramanlarından biriydi. Işıklar içinde uyusun.

5 Beğeni

Sabah duyunca çok üzüldüm, gerçek sanatçılarımızdan biriydi. Huzur içinde uyusun, böyle böyle bir devir kapanıyor maalesef :cry:

2 Beğeni

Sanırım sigarayı bırakıyorum. Wellbutrin’e başlayınca tadı bir iğrenç gelmeye başladı, içime de çekemiyorum zaten.

3 Beğeni

Ohh ne güzel işte. Kitaplara para vermekten sigaraya para vermekten kurtuldun. :joy: Sırada ne var?

Faturalara da para vermesem iyi olur :d

1 Beğeni

İmkansızlardan söz etmiyorduk sanki.

1 Beğeni

The boys izlerken bir durumu daha somut olarak idrak ettim. Dizideki süperkahramanların hayatları, sosyal medyadaki insanların tepkileriyle yükseliyor ya da mahvoluyor. O über süperkahramanlar, normal insanların elinde oyuncak oluyorlar.

Gerçek hayatta bu cancel edelim, linç edelim, vuralım, kıralım hareketlerinin ardında da bu motivasyon var. O hayatların üstünde güçleri olduğunu görmek iyi hissettiriyor.

Benzer bir durum kışkırtıcı mesaj atanlarda var. Ama orada canımı sıkan kışkırıp da bu provakasyonu yapana tane tane laf anlatanlar. Zaten karşı tarafın uslubu, ne kadar sağlıksız olduğunu gösteriyor, yine de laf anlatmak isteyenler oluyor. Oysa amaç zaten sizden zaman çalmak, uğraştırmak, huzurunuzu bozmak. Bunu yapabildiklerini görünce tatmin oluyorlar ve her seferinde bunu elde ediyorlar.

Özellikle ekşide çok oluyor bu. Yazarın profiline tıklansa her şey yerine oturcak ama bazen saflıktan, bazen tribüne oynama aşkından, bazen bildiğimi gösterme zamanı geldi diye üstünde iki saniye durulmayacak mevzular gündem oluyor. Herkesin bu oltaya sürekli sürekli gelmesine hayret ediyorum.

11 Beğeni

4 Beğeni

Bu kitabın kafası çok karışık xd

4 Beğeni

Hepsiburada premium hizmeti herkese açılmış. Tam da kargo maliyetleri arşa yükselmeye başlamıştı, zamanlaması iyi oldu. Amazondan sonra, kısıtlı da olsa bir e-ticaret sitesi daha ücretsiz kargo hizmeti vermeye başladı. Trendyolun da bu yolu izleyeceğini düşünüyorum.

2 Beğeni

@nefarrias_bredd

12’sinde James Webb’den ilk fotolar geliyormuş.

https://www.instagram.com/p/CfekrjUsVDq/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

3 Beğeni

Heyecanla bekliyoruz valla hocam. Gün sayıyorum ben de.

1 Beğeni

Ben Hristiyan oldum arkadaşlar. Sırf Selena Gomez’in boynunda Haç kolyesi var diye Müslümanlığı bıraktım.

13 Beğeni

Muhtemelen oto sansürün aşırıya gitmesi. Düşünün mükemmel bir dinin mensubu olduğunuzu düşünüyorsunuz ama öbür yandan basit bir kolyenin ucundaki bir haçın ekranda görülmesinden korkuyorsunuz.

4 Beğeni

Yahu ülkede bir -aslında çok- şey garibime gidiyor. Enflasyon almış başını gitmiş ve gitmeye devam etmekte, kaçak göçmenler dibimize kadar girmiş (kaynak bizatihi kendi gördüklerim), siyasi alanda istikrar desen yok… Ve hayat çok normal. Bu olumsuz durumu herkes kanıksamış. Toplum, bu bozuk düzeni değiştirmeye uğraşmak yerine bozuk düzene ayak uydurmak derdinde.

1 Beğeni

Bu benim de çok merak ettiğim bir durum ancak bunun aksi toplumu galeyana getirmek. “E gelsin ne var” diyebilirsiniz ancak bizim toplumumuzda en azından şu anki koşullarda demokratik bir eylem yapmak demek onun çeşitli kötü niyetli gruplarca suistimal edilmesi demek.

Geçenlerde yanlış hatırlamıyorsam dolar 10’un üstüne çıktığında bir eylem yapılmaya çalışıldı birileri çıkıp “gayler vardır” diye slogan atıp halay çekmeye başladılar. Kimsenin olmadığını ya da olmaması gerektiğini iddia ettiği yok ama bağlam dışı gelen bu söylem irite edici. Demek ki bu tarz arkadaşların sorunu ekonomi vs. değil. Böyle sıkıntılar yaşamıyor ki böyle aptal aptal konu dışı söylemlere girişiyor. Ya da en olası seçenek birileri tarafından(hepimiz biliyoruz o birilerini) kullanılıyor ya da kullanılmaya da gerek yok direkt bize düşmanlar.

E şimdi böyle bir ortam var. Suistimale açık. Türk milleti demokratik hakkı olan eylemi bile özgürce yapamıyor çünkü biliyor ki PKK’lılar, LGBT’liler, Feministler vs. üşüşüp konu dışı söylemlerde bulunup, olayın saflığına gölge düşürecekler. Hatta yapmaya çalıştıkları da iktidar sahiplerinin işine yarayacak. Böyle bir durumda kim neden girişsin ki bunu yapmaya?

Kimsenin seçimi beklemekten başka bir alternatifi yok şu durumda. Kusura bakmasın ama ağlayan varsa 4 yıl önce verecekti doğru kararı.

2 Beğeni